Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan zajlik egy terápia a...

Hogyan zajlik egy terápia a pszichológusnál/pszichiáternél?

Figyelt kérdés

Eljött ez idő, hogy segítséget kérjek a problémáim miatt, amiket úgy érzem egyedül nehezen tudok már kezelni. Arra lennék kíváncsi, hogy az ilyen terápiák alkalmával hogyan lehet legyőzni a szorongást és az úgymond bizalmatlanságot az orvossal szemben, főleg az elején? Tudom, aki tényleg beteg, az elmegy az orvoshoz és elmondja a gondját, hiszen azért van ott, de nekem egyáltalán nem könnyű beszélnem a dolgaimról, pláne mivel ez is az egyik problémám..

Örülnék olyan válaszoknak, akik járnak vagy jártak pszichológushoz, és leírnák a beszélgetések menetét.


2011. szept. 3. 17:11
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
83%
bemész,leülsz,kérdezget rólad,családodról,hobbidról meg ilyesmikről,megkérdezi,hogy miért kerested őt fel és kérdezget,van,hogy relaxációs gyakorlatokat mutat,hogy el tudj lazulni.aztán már megy minden magától.csak az első alkalom nehéz,de hidd el tényleg megéri elmenni.
2011. szept. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
34%
Hmm, mint ha én írtam volna...
2011. szept. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%
En voltam mind akettönel,nem egyforma volt.A pszihiaterhoz ha elmesz,ö kikerdez miert mentel,mik agondjaid,esetleg gyogyszert ir fel,es pszihologushoz küld.A pszihologus,ha elöször mesz,kikerdez ö is,miert mentel,felir mindent,a rolad a csaladodrol(bar nem mindenki jegyez),majd utanna kezdödid a terapia,ez attol függ miert mentel,vannak csak beszelgetesek,van aki tesztel is,ez függ attol is melyik modszerrel dolgozik a pszihologus,pszihoterapia is van ,vagy 20 fele,tehat nem mindegy kit is valasztasz a betegsegedre.En panikkal mentem,majdnem mindegyik pszihologus el akart vallani,vegül is egy orvos ajanlotta h. melyikhez menjek,mert akinel voltam,nem segitett.
2011. szept. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm az elsőnek. Kb. én is erre gondoltam, de félek attól, hogy a kezdetleges kommunikációs nehézségek rontják javulási esélyeimet.. Már ha egyáltalán eljutok az orvoshoz. Magam előtt látom, ahogy megkér, meséljek a problémámról, én pedig egyszerűen leblokkolok. Nehéz...
2011. szept. 3. 17:32
 5/33 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azzal van gondom, hogy eljussak addig, hogy már csak beszélni kelljen valakivel...
2011. szept. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:

Pszichiáter esetleg arról is kérdez, hogy volt-e mentális betegség a családodban, mert elvileg van ami örökölhető.

Pszichiáterek is használnak néha teszteket, vagy hogy 1-10 skálán értékeld magad, legalábbis nekem volt ilyen az elején. A bizalom egy idő után kialakul magától.

2011. szept. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%

'én pedig egyszerűen leblokkolok.'

az nem baj....meg fogja érteni és segít, hogy tudj beszélni róla, meg ugye a betegnek is akarnia kell, különben minek megy oda...érted?

2011. szept. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

Még egy dolog. Vagy ez már új kérdésnek számít..? :)Hogy induljak neki? Olvastam, hogy először háziorvos, és ő küldd tovább, de esetemben nem szívesen kezdeném ott, gyermekkorom óta ismerem és ha egy mód van rá nem osztanám meg vele az ilyen jellegű dolgaimat.

Köszönöm mindenkinek a válaszokat.

2011. szept. 3. 17:46
 9/33 anonim ***** válasza:

...és honnan lehet tudni, hogy melyik normális és melyiket érdekli csak a pénz?

Mert hogy nem olcsók... :/

2011. szept. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy magánrendelőbe mész, pszichológushoz, akkor nem kell a háziorvos beutalója.

Ha államihoz akarsz menni, akkor kikerülhetetlen a háziorvos.

2011. szept. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!