Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki volt pszichológusnál,...

Aki volt pszichológusnál, kérem segítsen! (? )

Figyelt kérdés

A fiam szeretném elvinni, mert pszichés problémái vannak, főképp az iskola miatt, nagyon zárkózott lesz, szinte alig beszél velük, barátai se nincsenek. Régen nem ilyen volt, teljesen megváltozott, mintha nem is ő lenne. 17 éves.

A pszichés problémája miatt iskolába sem tud járni. Már nem is tudom mit csináljak, igazolni is alig tudom már a napokat. Szeretnék a pszichológustól időpontot kérni. De sokára ad időpontot? Mert úgy tudom hogy sok a várakozási idő általában. Nem tudom hogy majd az addigi napokat is hogy fogom tudni leigazolni.

Magyarul az érdekel hogy aki már kért időpontot pszichológustól, neki mennyi időt kellett várjon amíg sorra került?


2011. szept. 6. 23:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha magánrendelésre mész, nem kell várni. Hol kértél időpontot?
2011. szept. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
menjél maszekhoz. De jó drága lesz arra készülj fel ;)
2011. szept. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Még nem kértem időpontot. A családsegítő szolálattal vagyok kapcsolatban , és ők fognak pszichológust kérni ha szükség van rá, ez ingyenes. Csak azt még ők sem tudják hogy mennyit kell majd várni.


Hamarabb is kérhettünk volna, de hiába, mert azt mondta hogy ő nem megy pszichológushoz. De mostanra már rá jött ő is hogy itt bizony problémák vannak, és most rászánta magát hogy akkor elmegy pszichológushoz.

2011. szept. 7. 00:00
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Menjetek magánhoz! Ott nem kell várni. És hidd el, megéri a pénzt! Sőt, talán a fiad is motiváltabb lesz és jobban érzi a súlyát a dolognak, ha tudja, h fizettek érte.
2011. szept. 7. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

az igazolás az könnyen megoldható, nagy lógós voltam gimiben. háziorvosom sokszor meg se kérdezte, h mért kell nekem igazolás. volt h előadtam, h szédültem, vagy hasmenésem van vagy fáj a torkom vagy hasonlók...természetesen kamu volt, de kellett az igazolás. de szerintem a Ti esetetekben, ha a tényeket mondjátok el a házidokinak, az is elég...illetve, meg lehet beszélni tanárral is, hogy majd utólag a pszichológus leigazolja.

Javulást neki!

2011. szept. 7. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
14%

Jó szülő vagy basszus, ahelyett hogy leülnél vele beszélgetni, inkább elviszed valami vadidegenhez, aki valószínűleg felír neki valami vegyszert amitől jobban lesz :) Eszedbe se jusson többet kérdezni tőle annál, hogy "mi volt ma a suliban". Nehogy ki merd már nyitni a szemed, hogy mi is pontosan a probléma. Szerinted miért nem beszélgetnek vele a többiek? Mit csinálnak vele a többiek? Mitől érzi magát rosszul a suliban? Nem 17 éves kamaszfiú véletlenül, aki pont most kezd el gondolkodni arról, hogy mit is keres itt a világban?

Nyugodtan diagnosztizáltasd, mentesd fel ebből-abból, legalább még sz*rabbul fogja érezni magát amiatt, hogy orvosi segítségre szorul. Előbb-utóbb meg fogja kapni azt a bélyeget is a tisztelt többiektől, hogy dilis. De véletlen se beszélgess vele, tisztelt szülő.

GRATULÁLOK.

2011. szept. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Próbáltam vele beszélni. Nem is egyszer. Leültünk beszélgetni, de egyszerűen nem mondd semmit , hiába kérdezgetem. Nem mondd semmit. Teljesen be van zárkózva. Egyszerűen nem tudom mi történt vele, pont az ellentéte lett annak, mint amilyen volt.


Ja , és ne kérdőjelezd meg hogy milyen szülő vagyok! Egyedülálló anyaként felneveltem a 2 lányom. Mindenük meg volt nekik is , ugyan úgy mint a fijamnak is.

Iskolába járattam őket, tanult , tiszetsséges, becsületes ember lett belőlük.A lehető legjobb a kapcsolatom velük.

2011. szept. 8. 22:13
 8/9 anonim ***** válasza:
50%
Ne haragudj, tényleg erős volt. Ne add fel a kérdezősködést, tényleg inkább megéri, mintha egy alulfizetett terminátorra bíznád. Vagy ha nagyon zárkózott a gyermeked, akkor tegyél föl neki inkább nyitott kérdéseket és ne hagyd békén, amíg csak azt mondogatja, hogy "semmi különös" :) Amúgy csak a suliban zárkózott, vagy más társaságban is? Van hobbija, mutat valami felé nagy érdeklődést? Esetleg zene? Az nagyon sokat segíthet az érzései kifejezésében - vagy írogasson. Ha meg csak a suliban ilyen, akkor nem lehet, hogy valaki piszkálja a suliban? Vagy a szeretett lány összejött valaki mással? Esetleg a tanár "pikkel rá"? Szerintem inkább egy iskolaváltás, mint egy pszichológus...
2011. szept. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
67%
Azért ne becsüljük már le a pszichológus szakmát. Vannak jó szakemberek, akik egyszerű pszichoterápiával (gyógyszer nélkül) nagyon sokat segíthetnek. Feltéve, ha az illető maga is meg akarja oldani a probémáit. Emellett természtesen a család, a barátok is rengeteget segíthetnek, de az más természetű segítség. Tudom, mert én is jártam pszichoterápiára és sokat tanultam belőle.
2011. szept. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!