Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi történik egy pszichológusná...

Mi történik egy pszichológusnál, mikor bemész?

Figyelt kérdés
Vagyis hogy kerülsz oda? Milyen úton? Honnan szerzel pszichológust? És ha oda is értél, mi van akkor, mikor bemész? Megkérdezni, mi a panasz, mint az orvosnál? Vagy hogy van ez? És hogy mondjam el a legbelsőbb problémáimat, magánügyeimet egy idegennek? Mert hogy nyilván azért megyek el hozzá, mert problémáim vannak, nem pedig jó kedvből.
2011. júl. 13. 23:48
 1/4 anonim ***** válasza:
ez érdekelne engem is S:
2011. júl. 14. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy?

Annyira nem bonyolult pszichológust találni.. beütöd a google-ba, válogatsz, a legszimpatikusabbat fölhívod, időpontot egyeztetsz. Az adott időpontra elmész.

Ha bemész, elmondod mi a panaszod, mint az orvosnál, ő meg javasol egy utat, azaz valamilyen fajta terápiát, aminek segítségével segíteni tudsz magadon.

"És hogy mondjam el a legbelsőbb problémáimat, magánügyeimet egy idegennek?" Hát ez is ugyanaz, mint az orvosnál.. ha a fenekeden van egy fekély, azt is meg kell mutatni a szakembernek, ha meg akarsz tőle szabadulni, nem lehet szégyellősködni. Amúgy meg úgyse első blikkre kell teljesen kitárulkoznod. Ha eléggé nyomaszt a problémád, az lesz a legkisebb bajod, hogy egy idegennek kell elmondanod. (Sőt, szerintem jobb is, hogy idegen és nem a szomszédasszony..)

2011. júl. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
51%

Ha elmúltál 18 éves, de nincs pénzed magán pszichológusra, felkeresheted a területi ideggondozó intézetet, ott a pszichiátriai szakrendelések mellett általában van TB-finanszírozott pszichológus is.


Ha van jövedelmed, és megengedheted magadnak, kereshetsz magán pszichológust is, akihez eljársz. Ez persze alkalmanként nem kevés pénzbe kerül...


Az, hogy hogyan zajlik az első beszélgetés, függ a Te személyiségedtől és a pszichológus személyiségétől is. Előfordulhat, hogy úgy érzed, nem találod meg vele a közös hangot, nem bízol meg benne. Ekkor keresni kell egy másikat.A bizalom és a szimpátia ugyanis alapvetően fontos a sikeres pszichoterápiához.


A pszichológusok egyébként általában ügyesen ráéreznek, hogy kivel hogyan lehet legkönnyebben felvenni a kontaktust, a jó pszichológus még egy zárkózottabb emberhez is "megtalálja az utat".


Az én pszichológusom az első alkalommal üdvözölt, bemutatkozott, és megkérdezte, hogy miben segíthet, mi az ami miatt megkerestem, amit meg szeretnék osztani vele.Mivel én egy kommunikatív ember vagyok, és szimpatikus volt a pszichológus, számomra nem okozott gondot, hogy elkezdjem a beszélgetést és megnyíljak előtte.Azt mondta már az elején, hogy ha bármikor a jövőben úgy érezném, hogy nem olyan irányba haladunk, amerre szeretnénk, vagy számomra bármi kellemetlen lenne, azonnal szóljak.


A második alkalommal már "volt mire alapozni" az első beszélgetés alapján. Megkérdezte tőlem, hogy "honnan induljunk", és attól kezdve ment minden magától.


Előfordult, hogy olyan témához érkeztünk, ami érzékenyebben érintett, vagy nem tudtam olyan könnyen beszélni róla, ekkor nem erőltetett, hanem ügyesen váltott másra.


Először furának tűnhet, hogy idegen emberre bízod a problémáidat, viszont ha belegondolsz, épp ez a jó az egészben: ő egy független, kívülálló ember (nem úgy, mint pl. a barátok, rokonok, akik "részrehajlóak" vagy elfogultak lehetnek),aki ráadásul szakember is, vagyis épp azért tanult, arra specializálódott, hogy másoknak segítsen.


Egy dolgot viszont fontos tudnod: csodát ne várj egy pszichológustól sem. Nem fogja -hiszen nem is tudja- a problémáidat egy csapásra megoldani helyetted. Te vagy a kulcs, Neked kell akarnod, és a pszichológus tanácsaira támaszkodva próbálkoznod a megoldással.Ő csak segítséget nyújt Neked ehhez, rávilágíthat olyan dolgokra, amiket eddig nem is tudatosítottál magadban, és megpróbál rávezetni a lehetséges megoldási módokra.


Remélem segítettem!

(26/N)

2011. júl. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én úgy kerültem oda, hogy mivel nincs pénzem, elmentem háziorvosomhoz, elmondtam neki a gondom (persze neki nem részletesen, hisz ő nem ezzel foglalkozik, csak úgy nagyjából). Ő adott beutalót a helyi mentálhigénés gondozóba egy pszichiáterhez. Aztán ez az orvos küldött tovább az ottani pszichológushoz.

A pszichológus megkapta az orvostól a leleteim, azáltal nagyjából képben lett a bajomról. De azért kérdezgetett is, meg teszteket kellett kitöltenem. Semmi extra igazából, hogy alszol stb. Ilyeneket kérdez. Én elmondtam mindent amit éreztem, nagyon ki voltam készülve akkoriban (depresszió és generalizált szorongás miatt kezeltek), nem is érdekelt engem az hogy juj most mit gondol. Örültem, hogy valaki meghallgat és próbál segíteni.

Legyél te is őszinte vele, mondj el mindent amit érzel. Így tud segíteni csak. Hallott ő már szerintem elég cifra dolgokat is, nem kell betojni :)

2011. júl. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!