Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet, hogy nem teljesen...

Lehet, hogy nem teljesen egyezik a téma. (? )

Figyelt kérdés
Nekem az a gondom, hogy egyáltalán nem értem a matekot! Általánosba is pont hogy átengedett a tanár, különmunka révén... 2010. szeptemberében kezdtem a középsulit, és meg is buktam matekból! :'( A nyáron korrepetáld a legjobb barátnőm, de alig lett pontom a dogában... :/ Idén is 9-es maradtam, másik csoportba kerültem, más lesz a matektanár... bár még nem tudom, hogy ki... Tavaly voltam különtanárnál (amikor már tényleg éreztem, hogy ez így nem lesz oké... :( ) Ő is elmagyarázta, de semmit az égvilágon nem értettem :'(! A barátnőmnél már valamit kaoizsgáltam, de ő meg messze (20km-re) lakik tőlem, így csak suliban (egy évfolyamba jártunk), ill. nyáron tudunk talizni, de nem mondhatom neki, hogy csak miattam legyen itt egész nyáron... :/ A matektanár is pikkelt rám, és ez sem "segített" a dologban. Arra is gondoltam, hogy vmi olyasmim van, mint azoknak, akik fel vannak mentve olvasás alól... csak nekem matekból?! Kémiatanárom mondta, hogy akinek van ilyen matekból, az a kémia számolás alól is fel van/lesz mentve... Hol lehet ilyet kérni? Milyen vizsgálatok kellenek? Hová kell menni? :/ Előre is köszii :/ 16L
2011. szept. 4. 13:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mehetsz másik suliba. Ami nem matekos... Hanem mondjuk erősen humán, vagy ilyesmi.

Egyébként nekünk az egyik csaj mindig csak százalékokat kapott, meg ilyenek, mert enyhén fogyatékos volt. Normálisnak emberként normális volt, de nem tudott számolni, írni, olvasni... Akik olvasás alól vannak felmentve azok dizlexiások, vagy hogy írják.

De beszéld meg a szüleiddel, és keressetek valami dokit.

2011. szept. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az olvasással nincs problémám, és helyesírásból is kitűnő voltam... csak a matek, kémia, fizika... ezek nagyon nehezen mennek... Anyummal lebeszéltem már a dolgot, de ő sem nagyon tudja, hogy hová kell menni ilyenkor?!
2011. szept. 4. 14:07
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki ennyire nem tudja a matekot, azt diszkalkuliának nevezik, de ezt csak szakember tudja megállapítani, ő tud róla papírt is adni. Azt hiszem a Nevelési Tanácsadóba kell ilyenkor fordulni először is, onnan meg majd továbbküldenek. De megkérdezhetnéd a tanáraidat is, mert szerintem nekik is tudniuk kellene, hogy merre küldjék az ilyen gyerekeket.
2011. szept. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
okés, köszönöm a válaszokat :)
2011. szept. 4. 17:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!