Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyűlölöm magam, sose lehetek...

Gyűlölöm magam, sose lehetek boldog, szerintetek? (többi lent)

Figyelt kérdés
Talán mert egyke voltam, szociálisan fejletlen vagyok. Nincsenek barátaim (ez se volt mindig igaz), gyűlölök élni, nincsenek céljaim. Nem egyszer gondoltam úgy hogy na most ennyi volt, öngyilkosság. Lányoknál nem is próbálkozok, mert úgy érzem soha nem tudnám őket boldoggá tenni, és mást nem akarok tönkretenni, ezért kb magamba teljesen lemondtam a kapcsolatokról...megértő vagyok, általában kedves, csak épp nem szórakoztató..stb...csak neten van sok barát, élőbe kb mindig elszakadok attól akivel jóba vagyok, sajna :( Külsőmmel annyi a baj h van túlsúly, ezen tudnák változtatni, de nem akarok...mert nincs miért...úgy érzem fel kell adnom a harcot, mert nincs miért...ez így nem élet. A szüleim is kissé elviselhetetlenek, próbáltam nem rájuk hasonlítani, ez talán sikerült, bár nem tudom...Az is szánalmas h én ilyen miatt sírok, mikor elvileg lehet változni...meg kicsit még az tartja bennem az életet hogy hátha találok 1 hasonló párt, de persze külső nem mint1, tehát talán még felszínes is vagyok...szerintetek? volt valaki hasonló helyzetbe, ti mit tennétek?
2011. szept. 6. 21:29
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Lécci komoly válaszokat 18f
2011. szept. 6. 21:32
 2/13 anonim válasza:
83%
Tanulj vagy dolgozz! Légy társaságban! Keress valami hobbit pl. sportolj! Legyél nyitott, mosolygós, kedves! De a lényeg hogy soha ne érezd magad kevesebbnek másoknál! (Én is ilyen voltam régebben)
2011. szept. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 greeen ***** válasza:
kezdj el sportolni.Edzeni.Kondícionáló terembe járni.Módszeresen és tudatosan.A sport felszabadítja azokat az elnyomott hormonokat amik a közérzetért felelőseg.A Sport közbeni stresszes állapot az idegrendszert is kifárassza és inkább arra menjen el mint az ilyen gondolatokra.Ráadásul felszabadulnak olyan hormonok az anabolikus folyamatok miatta mik a boldogságért felelősek.Az énképre is pozitív hatással van.ÉS akkor pont olyannak látnak majd mások mint amilyennek te magadat.
2011. szept. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
72%
Lehetsz boldog. De ehhez először is mindenképpen kell valami célt találnod.
2011. szept. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Sportokat nem szeretem, aszmám miatt nehezen megoldható, meg az a lenézés ha sportolok, az én alkatommal...
2011. szept. 6. 21:42
 6/13 greeen ***** válasza:
Óriási marhaság amit írsz.Olimpikonok vannak asztmával..Hacsak nem a nagyon durva sokszor súlyos akut formájában szenvedsz.A jól megválasztott sport Leginkább csak javít az állapotodon és nem kötelező kemény kardióedzésekre gondolni.A másik meg hogy lenéznek!elmész edzeni és rájössz majd jórészt túlsúlyos emberek vesznek körül hasonló problémákkal,hisz emiatt járnak oda!
2011. szept. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

"Nincsenek barátaim (ez se volt mindig igaz)"


Nem "nincsenek barátaid, ami nem volt mindig igaz", hanem elvesztetted őket és nem szereztél újakat. Ennek van valamilyen oka, amit meg lehet találni és meg lehet szüntetni.


"gyűlölök élni"


Senki sem gyűlöl élni. Bizonyos módon élni, esetleg. Te sem élni gyűlölsz, hanem a helyzeteddel vagy elégedetlen.


"Külsőmmel annyi a baj h van túlsúly, ezen tudnák változtatni, de nem akarok...mert nincs miért"


A jobb közérzetért, jobb hangulatért stb.


"Lányoknál nem is próbálkozok, mert úgy érzem soha nem tudnám őket boldoggá tenni"


Frászt. Úgy érzed, hogy dagadt vagy, ezért nem mered megközelíteni őket, és erre gyártottál egy hősiesen hangzó elméletet.


Szóval első lépés lefogyni. Amikor lefogytál, az sikerélmény lesz, és mellesleg a közérzeted is javul, valamint az esélyeid is javulnak a nőknél.


A lefogyás nem bonyolult. Kerülni kell a csodadiétákat és mindenféle "tudományos" módszereket. Egyetlen módszer van: kevesebbet enni és többet mozogni, és az első két hónapban nem méricskélni a súlyodat, nehogy elcsüggedj (ugyanis az eredmények csak később jönnek). És elfogadni azt, hogy a lefogyás egy hosszú folyamat, ami 1-2 évig is eltarthat.


A következő lépés, hogy meg kell értened, mi okozza azt, hogy nem tudsz kapcsolatokat kiépíteni emberekkel. Ennek egész egyszerű okai lehetnek, pl. nem érted, hogy működik egy barátság vagy mit kell érte tenni, stb. Pszichológus segíthet ebben.


"de persze külső nem mint1, tehát talán még felszínes is vagyok"


A külső senkinek sem mindegy, ezért kellene lefogynod.

2011. szept. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
nincs nagy túlsúly, kb 15 kilót kéne leadni és tökéletes lenne..lányokhoz merek közelíteni, randi is volt...de pont ezért nem akarok tőle semmit mert megszerettem és neki jobb jár...
2011. szept. 6. 22:06
 9/13 greeen ***** válasza:
na ez már egy erény ha másnak jót akarsz!innen kell kiindúlnod!Akar úgy jót másnak hogy ledobod azt a 15 kilót!
2011. szept. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
hát...igen...reggel 7től este 5ig benntvagyok, sportolni már elég durva lenne, ígyis még 1 óra sétáltatás...rendszertelenül eszek, de kifejezetten keveset...bár csak az utóbbi időbe vagyok talpon ilyen sokat...hát...talán az is segít 1 kicsit :)
2011. szept. 6. 22:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!