Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy tudnám egyedül legyőzni...

Hogy tudnám egyedül legyőzni a szorongást?

Figyelt kérdés

Jártam pszichológushoz, gyógyszer is szedtem. Úgy tűnt hogy akkor elmúlt de újra előjött és bizony megkeseríti sokszor a mindennapjaimat (félés, aggódás stb)

Anyám azt hiszi elmúlt, így nem engedné hogy pszichológushoz járjak ismét.


Hogy tudnám egyedül legyőzni a szorongást? Elmúlik egyáltalán?


Mit javasoltok?:S


2011. szept. 8. 06:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
35%

2*2dl citromfű tea, 2*1 Magneb6 naponta!!! [link]

Nekem pszichiáter ajánlotta pánikbetegségre!!!

2011. szept. 8. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
57%

Nem derül ki, iskolába jársz-e, vagy milyen korú vagy.

Szerintem a gyógyszerszedés a legrosszabb választás. Többek között azért is, amiért írod, hogy ha abbahagyod a szedést, visszatérhetnek a problémák. Egy életen át mégsem lehet gyógyszeren élni.

Sorra kellene venned, mi az, ami régebben olyan élményt nyújtott Neked, hogy attól ellazultál, és jó kedved lett, megnyugodtál. Azt a tevékenységet kellene újból kipróbálnod. Pl. rajz, kötés, horgolás, sport, stb.

A természet közelsége is általában nyugtatólag hat. Vannak ellazító, relaxációs zenék, vagy DVD-k. Pl. Kövy Szabolcs (remélem, jól írtam ide a nevét).Ilyenkor nyugalmi helyzetbe kell helyezkedned, és csak a zenére koncentrálnod. Vannak nyugtatólag ható. pl. levendulás fürdőhabok, általában a levendula is nyugtat.

Olyan könyveket vegyél kézbe, amikben derűs történetek vannak, és létező dolog a meseterápia is, erről hallok mostanában, nézz utána az interneten. Ez nem hülyeség, jobb eredményei vannak, mint a gyógyszerszedésnek.

2011. szept. 8. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
96%

nem több mint egy éve előjött rajtam a pénikbetegség, szorongás, félelem meg minden. Rettegtem attól, hogy mi lesz holnap (volt ebben minden: pénz, barátok stb). Sőt egy idő után már attól is féltem, hogy pánikrohamom lesz és önmagát idézte elő.


Pszichológusnál sosem jártam, nem is akartam, nem vagyok az a fajta aki ilyesmi könnyen beismer, nem is szeretem az agyturkászokat. Szóval magamnak utánajártam, és találtam egy-két videót amiben arról beszélnek, hogy hogyan kerekedjünk felül a negatívumokon, és lássuk meg a szépet az életben, akkor is, ha az csak egy apró pici esőcsepp a sivatag közepén. És meg kell mondanom, hogy bevált.


Reggelente kelj úgy az ágyból, hogy valami jóra gondolsz (ne úgy, hogy jajj megint egy nap, nem akarok felkelni), ha éppen esik örülj annak, hogy az esőnek milyen jó illata van, ha süt a nap, akkor annak, hogy mittudomén, jót tesz a bőrnek a D-vitamin. Tégy be jó hangos zenét nappal, kezd j el takarítani, énekelj, táncolj a lakásban, ha szeretsz, beszélgess a barátaiddal.


Fel a fejjel, van kiút!

2011. szept. 8. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
93%
második válaszoló: tapasztalatból mondom, hogy a meleg fürdő nem jó szorongás ellen. Legalábbis én megpróbáltam és a meleg meg a nedves nagyon rossz hatással volt rám. Úgy éreztem mintha a meleg gőztől nem tudnék rendesen lélegezni, és -habár ez bután fog hangozni, mert az is, de akkor így gondoltam- elfutni sem tudok ha kell, mert csurom vizes vagyok, elcsúszom út közben stb.
2011. szept. 8. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
73%
Ja és még valami: amikor tavaly előjött rajtam ez a nyavalya, akkor egy hétig nem ettem rendesen, mert nem tudtam, rosszul voltam meg minden, de ez is jó volt olyan szempontból, hogy fogytam pár kilót, ami máig nem jött vissza, és anno ez is erőt adott, és megtanultam, hogy mindennek van jó oldala is :)
2011. szept. 8. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Az nem derült ki, mennyire súlyos az eseted, de nagyon megütött ez a mondatod: "Anyám azt hiszi elmúlt, így nem engedné hogy pszichológushoz járjak ismét." Ha ő TÉNYLEG így áll hozzá, akkor soha nem fog elmúlni a szorongásod. Észre sem vesszük, de rengeteg tettünket (vagy éppen azt, hogy valamit nem teszünk meg) meghatározza, hogy gondolatban megkérdezzük magunktól, mit szólna ehhez anyánk vagy apánk. Az sem megoldás, ha titokban járnál újra pszichológushoz. Pedig lehet, hogy néhány alkalom is elég lenne. Próbálj meg anyukáddal beszélni, hogy újra járnál orvoshoz - végül is, ha ez sikerül, akkor egy nagyon komoly szorongást már le is győztél, teljesen egyedül. Fel a fejjel!
2011. szept. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
74%

Én még azt javasolnám, hogy olyan pszichológust keressél, ha már mindenképpen ezt szeretnéd, aki NEM AD GYÓGYSZERT, hanem természetes módszerekkel tanítja meg Neked a szorongás leküzdését. A gyógyszer függővé tesz, mert ha abbahagyod, megint úgy érzed, visszatérnek a tünetek.

És ki tudja, milyen melléákhatásai jelenzkeznek egy ilyen gyógyszer beszedésének. Csak a természetes gyógymódot válaszd!!!!

2011. szept. 8. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
18/F vagyok
2011. szept. 8. 11:19
 9/19 A kérdező kommentje:
Jah és igazából a pénz a probléma mert nem nagyon engedhetjük meg magunknak.:S
2011. szept. 8. 11:21
 10/19 anonim ***** válasza:
59%

Fogadd meg az első válaszoló tanácsát, + csinálj valami olyan sportot, amit szabad levegőn végezhetsz, pl. futás, bicajozás. Látogass el a következő oldalra

[link]

2011. szept. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!