Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tényleg ne aggódjak/idegeskedj...

Tényleg ne aggódjak/idegeskedjek többet? Nincs értelme, igaz?

Figyelt kérdés

A nyáron nagyon sokat idegeskedtem,hogy milyen lesz a kollégium,mennyire fognak ott beleszólni az életembe és mennyire korlátozzák majd a szabadságomat,stb...Olyan mértékben,hogy az egészségem is szinte ráment (gyomorproblémák,migrén,kimerültség,stb...). Azóta is,hogyha valamin idegeskedek,megfájdul a fejem.

Aztán a kolival minden a legnagyobb rendben van,és megfogadtam,hogy nem fogok előre idegeskedni a dolgokon.Valami úgyis lesz,és ha mindent megteszek,akkor minden úgy alakul majd,ahogy alakulnia kell.

Sajnos ennek ellenére is sokat aggodalmaskodok.Pl. találok-e majd melót suli után,tudnánk-e azt finanszírozni,ha még tanulnék valamit,elmenjek-e a párom után egy még messzebbi városba,stb...

Megtanultam,hogy mindenre van megoldás,de mégis aggodalmaskodok néha.Nem akarom tönkretenni magam!!

Vélemények?Ti hogy vagytok ilyen téren?


2011. szept. 10. 13:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Elj a jelenben, s legy hatarozott, legyen onbizalmad!

Ha a jelenre koncentralsz, akkor mar nem szorod szet az energiadat felesleges agyalasra, mint a jovo, hiszen attol fugg, hogy jelenleg ahol tanulsz, milyen eredmennyel fejezed azt be.

Bizzal onmagadban! Ha ezt mar belulrol fogod erezni, akkor nem fogsz ketelkedni a sajat erodben, tehetsegedben, mert tudataban vagy annak, hogy azert mindent megteszel, es sikerulni is fog!

2011. szept. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

[link]


sanszos, hogy ez már a nem egészséges kategória...

2011. szept. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Amúgy az ember hajlamos idegeskedni, félni az ismeretlentől, ez van..még ha meg is tesz mindent még is.

Az sem rossz 5let, amit első irt.

Próbálj meg elsajátítani vmi lazító gyakorlatot, amikor csak magadra figyelsz, egyedül vagy, relaxálni.

Valahol halottam v. olvastam, ha minden nap a tükör előtt állva mosolyogsz és azt mondod pl. ügyes és sikeres vagyok használ. Hinni kell benne!

2011. szept. 11. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!