Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az lehetséges, hogy látom a...

Az lehetséges, hogy látom a szagokat?

Figyelt kérdés
2011. szept. 20. 14:26
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
71%

Tényleg szinesztézia.

Ne aggódj, nekem is van, halványan. Általában szavakhoz társítok színeket. Vagy a betűkhöz "személyiséget".

Semmi baj nincs veled, ártalmatlan.

2011. szept. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
40%

vagy ha ragaszkodunk hozzá, hogy ez valami betegség tünete, akkor percepciózavar

nagyon súlyos depressziónál meg más betegségeknél is lehet ez egy tünet, de így magában nem



Nyilván nálad nem ez a helyzet :D

[link]

2011. szept. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
81%

Gombától, bélyegtől, de még bogyótól is előfordulhat ilyen.

Ha nem fogyasztottál ilyesmit, és mindig is láttad, akkor sincs semmi gáz. Ez nem inkább ilyen asszociációs társítás? Tehát a szó szoros értelmében a szemeddel látod, vagy inkább csak a fejedben jelenik meg? Nekem is kapcsolódnak a fejemben színek sok mindenhez. Pl. a nevek :) Péter az piros, Gábor zöld, és sokszor ha valakinek a nevét akarom felidézni csak a hozzátársított szín ugrik be. Vagy pl. az energiaitaloknak szerintem határozottan piros szaga van, mindig meglepődök, hogy igazából sárgák. Ezért már engem is néztek hülyének, de az akkor is piros szag.


Ez annyit jelent, hogy jó az asszociásiós képességed, amit érdemes lehet kamatoztatni is.

2011. szept. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
58%
Én tanultam pszichológiát, ezek alapján tényleg szinesztézia :) Irigyellek. Komolyan.
2011. szept. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:
Hogy lehet ezt a képességet kamatoztatni?
2011. szept. 21. 15:16
 26/32 anonim ***** válasza:
100%

Pl. az agykontrollos technikák egy része is asszociációra épül, de írásnál is hasznos lehet ha jól asszociálsz.

Mindenféle memória játékokban is ügyes lehetsz.

2011. szept. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

ezt sehogyan.

valaki a betűket látja színesnek. pl. az "a"-t pirosnak, "l"-et kéknek, stb

de egy másik szinesztéziás pl. ugyanazokat a betűket más színnek látja. szal rendesen a betűknek nincs színük, csak az agy formálja őket úgy.

Szerintem nagyon érdekes dolog, bár én soha az életben nem tapasztaltam ilyensmit.. kiváncsi vagyok milyen lehet :D

2011. szept. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

Igen, szinesztézia, most volt róla egy műsor a tv-ben! Nem betegség, egyszerűen van, aki így működik.


Ha irodalomtanár akarsz lenni, akkor tudod, hogy a költészetben is van színesztézia!!!! Ha van írói vénád, írj, oda is bele fog menni az, hogy gazdagabban érzékeled a világot!

ÍRJ!

ÍRJ!

ÍRJ!

Mindent, ami eszedbe jut. Ne kontrolláld, engedd szabadon a tolladat...

2011. szept. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 ko.marcsi válasza:
0%
Nincs veled semmi baj, csak túl érzékeny vagy,hozzánk képest akik nem látunk a másik dimenzióban.Te viszont igen Látod az auráját,energiáját,kisugárzását,fényét, a dolgoknak.Érdemes lenne fejleszteni ezt a képességedet.Mondjuk a "Mantra parapszichológián".
2011. szept. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
26%
Ez egy különleges képesség, de nem egyedi eset. Vannak emberek, akik a kezükkel "látnak" színeket. Hasznosítani lehetne, de kockázatos vállalkozás az emberek szűklátókörűsége miatt. Olyan támadásoknak tennéd ki magad, aminek a súlyát aztán nem tudnád elviselni. A hozzászólások egy része is példa erre, és még csak hibáztatni sem lehet őket érte, épp úgy nem tehetnek róla, mint ahogy te a képességedről.
2011. szept. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!