Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért szoktam rendszeresen...

Miért szoktam rendszeresen különösebb ok nélkül sírni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 15 éves lány vagyok. Sokszor megesik, hogy olyanok miatt kezdek el sírni, ami nem is bánt meg. Pl. Anya nem úgy válaszol valamire ahogy én szeretném(pl. idegesen) És akkor rám jön a sírás. Csendben elvonulok a szobámba és sírdogálok... halkan, hogy ne vegye senki észre. Egy barátnőmre ugyan ilyen síróroham jött rá a zenesuliban (ő is 15 éves) és elmondott ezzel kapcsolatban egy csomó dolgot amik teljesen megegyeztek velem. Kicsit örültem, hogy nem csak én vagyok ilyen.

Persze lehet azt mondani, hogy ilyenkor jön ki a sok felgyülemlett feszültség, de közben nem gondolok semmire. Mi lehet az oka?


2010. jún. 4. 19:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez együtt jár a kamaszkorral sztem minden 2. kölyök küzd ezzel de ha tartós és nem múlik és folytonos lehangoltsággal jár az már depi szólni kell anyunak és van segítség minél hamarabb jön annál jobb.Most vagytok a legérzékenyebb leglabilisabb legtörékenyebb korban most sok minden eldől belül kapd össze magad és gondolj bele mi az igazán fontos ami miatt érdemes sírni.Vagy nem.
2010. jún. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! :)

Igazából a legjobban az zavar, hogy még arra is kell ügyelnem,hogy ne vegye észre senki, mert a szüleimmel nincs olyan közvetlen viszonyom, hogy megtudjam beszélni a gondjaimat, meg egyébként is elég visszahízódó vagyok, nem szeretem a problémáimat mással megosztani.

2010. jún. 4. 19:58
 3/10 anonim ***** válasza:
Mindenképp találni kell valakit akivel kidumálhatod magad pl a barátnőd és a problémákat nem kell szégyellni ki kell beszélni mert ha elmérgesedik annál nehezebb orvosolni. Ilyen korban mély sebeket tud szerezni az ember ami egész életére kihat.Sose kell félni segítséget kérni mert nem tudnak másképp segíteni tudod néma gyereknek anyja se érti szavát.És különben is ami így kamasz fejjel rettenetes azon néhány év múlva már nevetni fogsz.Tényleg át kell gondolni hogy az ami bánt mennyire fontos és mennyire lesz fontos pár hónap év múlva és tényleg akkora baj?Tényleg van jelentősége?Mennyire van jelentősége?Az életben nem lehet minden tökéletes néha szarok a dolgok de ezek erősítenek és tanítanak minket.Fel a fejjel majd elmúlik.Csak figyelj oda és beszéld ki.Megkönnyebbülsz.Már ez is segít.
2010. jún. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! :)

Hát igen, sajnos elég nehezen nyílok meg másoknak. Egy ember van akiben megbízok, egy másodunoka-tesóm (ő a legjobb barátnőm), de vele csak két hónaponta tudok személyesen beszélni. :(

2010. jún. 5. 16:18
 5/10 anonim válasza:
valószínüleg azért mert depressziós vagy. de azt hogy hogy kell orvosolni azt sajnos én sem tudom!
2010. jún. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
XD Nem , nem vagyok depressziós, általában életvidám vagyok és optimista. De azért kösz, hogy aggódsz értem. :) XD
2010. jún. 6. 16:11
 7/10 anonim ***** válasza:
szerintem veresd el magad úgy 100x aztán megkeményedsz :)
2010. jún. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

XD Hát igen, nem szokásom verekedni és nem is szándékozom elveretni magam :P

Amúgy tényleg, most jut eszembe: érdekes, hogy mikor meg nagyon fáj valami, meg sem mukkanok, talán pár könnycsepp a szenvedéstől, de 5 másodperc múlva megyek tovább, mint ha mi sem történt volna xD

2010. jún. 7. 19:41
 9/10 anonim ***** válasza:
akkor köttesd ki a könnycsatornád, vagy esetleg bögd ki a szemed vagy nemtudom..
2010. jún. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Előző válaszolónak: Minek koptatod a kezed fölöslegesen?
2010. jún. 7. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!