Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A legjobb gyerekkori barátom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A legjobb gyerekkori barátom papucs lett, hogy lehetne javítani a helyzeten?

Figyelt kérdés

Már 6 éve vannak együtt és pár hete jegyesek is, mindkettejüknek ez az első komoly kapcsolata. A csajt képtelenség elviselni, vagy hallgatni. Egyedül nevelte az anyja, de ez nem mentség az elmebeteg viselkedésére.

A haverom családja el volt eresztve, ilyen menő manó volt középiskolában. Összejöttek még 11-edikben, pátyolgatta a csajt, merthogy elesett, meg szegény sorsú stb, persze ez akkor így volt normális. Mára ez az egész eltorzult.


A nagy baráti köréből csak haverok meg ismerősök maradtak. A papucsférj általános sablonját csak annyiban nem meríti ki, hogy nem végez házimunkát, mivel nem élnek együtt (különböző körülmények miatt még nem költöztek össze, de ez rövid időn belül változni fog).


Ha csak érintőlegesen szóba hozom, hogy ’egy kicsit sokat enged meg’ a párjának, akkor annak általában az lesz a vége, hogy néhány napra lefagy a hangulat, mivel én támadom élete választottját, akibe 6 év elteltével állítólag még jobban szerelmes, mint a kezdetekkor. Viszont van egy közös cégünk, így a kommunikáció lefagyása nem igazán előnyös.


A barátom véleményem szerint a skizofrénia és az idegösszeomlás határán táncol, mert mindeközben a környezete felé meg antipapucsot játszik; focidrukker, "figyelted mekkora melle volt, demeg*@**nám", arany marlboros donjózsit.

Viszont ha megcsörren a telefonja, akkor meg elvonul egy 30 percre, 'persze szivem'-ezni. Simán mellébeszél a csaj miatt bárkinek, bármilyen témában...


2011. szept. 12. 06:33
 1/9 anonim ***** válasza:
59%

amúgy fogalmam sincs mit lehetne ez ellen tenni , mert ha neki így jó ....


viszont ha te is elkezded lesz@rni a fejét egy kicsit akkor lehet , hogy rájön ... valamire

2011. szept. 12. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%

Irigyled, hogy neki van valakije immar 6 ev ota, vagy feltekeny vagy ra, mert veled kevesebbet foglalkozik, mint azelott? Esetleg az bant, hogy nem veled szexel, es igenszivem-ezik, hanem a csajjal?

Milyen alapon erzed magad feljogositva, hogy barki eletet is befolyasolni akard? Meg akkor is, ha gyerekkori barat es kozos a cegetek. Ha egyszer elmondtad a velemenyedet, es nem egyezett az ovevel, nincs jogod piszkalni es napi szinten megjegyzeseket tenni. Rosszabb vagy, mint egy anyos!

2011. szept. 12. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem számítottam ilyen indulatra, ami a kommentedben olvasható.


Nehéz ilyen keretek között részletezni a helyzetet, de én nem napi szinten piszkálom ezzel (hanem félévente egyszer 2 mondatban), és a párjával is meglehetősen toleráns vagyok.


Egyébként nekem is van barátnőm 2 éve (tehát nem irigylem és nem is szeretnék szexelni a gyerekkori barátommal) és ő nem tart fel napi 1-1,5 órát a munkám közben a céges telefonomon, mert azon az üzleti ügyeket intézzük és az ügyfelekkel tartjuk a kapcsolatot. Ezt csak azért írom, mert szerintem kissé félreértetted az egész felvetést.

2011. szept. 12. 07:35
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem pedig nincs olyan indok, ami megengedne, hogy barki eletet is befolyasolni akard, legyen az akarki.

Ha 1x, vagy 2x elmondtad mar a velemenyedet, akkor csak akkor mondhatod el harmadszor, ha o kerdezi.

En legalabbis tuti nem turnem, ha barki is bele akarna szolni a maganeletembe.

Ha a ceges telefont hasznalja, azt szova lehet tenni - de max azon a szinten, hogy magancelra ne hasznaljuk a ceges telefont (ebbol az apeh is balhet csinalhat) de semmi egyeb. Szerintem.

Nem megbantani akartalak, csak en pl mindig idegrohamot kapok, ha masok feljogositva erzik magukat, hogy beleszoljanak a maganeletembe. Meg akkor is, ha a baratom az illeto. Nagykisfiu vagyok mar igy 35 fele, szoval..............

2011. szept. 12. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Értem amit mondasz persze, ki szereti, ha beleszólnak az életébe, meg írod milyen jogon. 14 éve ismerjük egymást, tényleg mindent tudunk a másikról, a kapcsolatainkról is.


Amit te véleménynek gondolsz, az pedig nem beleszólás a kapcsolatukba, hanem a párja viselkedésére történő utalás. Amivel egyébként a barátom is pontosan tisztában van.


Ha a te párod flegmázik, vagy simán ellenségesen viselkedik a legjobb barátoddal (aki egyben az egyetlen is) minden ok nélkül és ezt te látod, hallod és feszengsz emiatt, akkor otthon nem kérdezed meg tőle, hogy mi baja van? Vagy nem mondod neki, hogy legközelebb próbáljon meg uralkodni magán, mert hát nem kéne? Mert én ilyenkor szólok a barátnőmnek és lehet nem is otthon, hanem még ott helyben.

2011. szept. 12. 08:39
 6/9 anonim ***** válasza:

A skizofréniát még értem, miért mondod (bár lehet, ezzel is csak nektek, macsó haveroknak akar megfelelni), de miért lenne idegösszeomlása a barátodnak, ezt milyen tünetekre alapozod? Pont, hogy az ilyenek miatt érez kényszert arra is, hogy hasadásos személyiséget mutasson, mert te/ti kinevetitek, mert szereti a barátnőjét. Ha házimunkát is végezne, elégetnétek máglyán, vagy mi?

(Az sem papucsság.) Hála a jó égnek, hogy az én páromnak nincsenek ilyen visszahúzó haverjai.

2011. szept. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Sajnos ahogy kiírtad a kérdést, senki sem fogja megérteni a valós problémádat. A bántó kommentárokkal ne törődj.

A barátoddal nem tudsz mit csinálni, neki így jó. Nem skizofrén és még csak nem is idegbeteg. Csak mást mutat a környezete és a barátnője felé, mert mindenhol meg akar felelni. Nem találta meg az arany középutat.

Ha úgy érzed ez a cégetek működését veszélyezteti, kénytelen vagy lépni, még ha a legjobb barátodról van is szó. A "mai világban" nem engedheti meg magának az ember, hogy ügyfeleket veszítsen el. Keress egy másik társat a cégbe, aki teljesen oda tud rá figyelni.

2011. szept. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Visszahúzó haver? Legalább részben elolvastad amit eddig írtam? Te eltévesztetted a házszámot. Minél többet írok, annál kevésbé értenek meg?


Apám is porszívózik, meg kiviszi a szemetet, sőt, esetenként még meg is főz egy lecsót, vagy egy húslevest, mert anyámtól megtanulta. Persze ettől még nem lesz papucs. Leginkább azért nem, mert mindezt úgy teszi, hogy nem anyám parancsolt rá. Hanem önszántából, például akkor, amikor anyám otthon sincs. Fogtad?


Skizofrénia. Ezért a barátok, meg a haverok okolhatók? Mint már írtam, lassan nincs se barát, se haver. Nah akkor ezért ki okolható? (Ez komolytalan kérdés volt, ne köss bele) Én kényszerítem arra, hogy úgy viselkedjen, mint azelőtt soha? Akkor mi vagyunk a rosszak? Valójában nem a társaság változott meg, hanem a barátom, tehát akkor meg is van a forrás. Egyensúlyt nem lehet tartani?


A következő kommentelő ezután gondolom azt fogja írni, hogy nem is létezik papucs pasi vagy papucs férj, amiről írok. Én szépen elvagyok itt, de az eddigi hozzászólásokkal mindenesetre nem sokra megyek a kérdésem ismeretében.


Egyik nap olvastam egy cikket, hogy tulajdonképpen minden nő utálja a pasija barátait-haverjait. Érdekes.

2011. szept. 12. 10:01
 9/9 anonim ***** válasza:

9.23 vagyok. Az a helyzet, hogy szeretnék én segíteni, de nekem nem jött le, pontosan mi a baj a barátnővel.


"A csajt képtelenség elviselni, vagy hallgatni." Ez elég szubjektív, és tág megfogalmazás.

"elmebeteg viselkedés" - Ez is.


"A nagy baráti köréből csak haverok meg ismerősök maradtak."

Azzal valóban nem lehet egyetérteni, ha a barátnő szigetelte el a társaságtól; sokan viszont maguktól visszavonulnak, ha jó párkapcsolatuk lesz. (Külön kérdés, hogy ez jó-e vagy rossz, de nem mindig erőszakoskodás, tiltás áll mögötte.)


"papucsférj"

"kicsit sokat enged meg"

Ez megint nem túl konkrét.


Szóval, nem világos, hogy ezek a homályosan megfogalmazott dolgok téged zavarnak, vagy a barátodat? Miért gondolod, hogy a barátod segítségre szorul ezzel a nővel szemben?

2011. szept. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!