Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért cáfol rá a világ folyton...

Miért cáfol rá a világ folyton a gondolkodásmódomra?

Figyelt kérdés

Egyszer minden nehéznek és bonyolultnak tűnik, máskor egyszerűnek és kiszámíthatónak. Amint rááll az agyam egy gondolkodásmódra, rögtön jön egy hullám ami rácáfol. Ha elhiszem magamról, hogy okos vagyok, a rá következő napokban találni fogok valamit, vagy beszélni fogok valakivel(valakikkel) akik éreztetni fogják velem, hogy nem vagyok olyan okos, mint gondoltam, azután pedig hülyének érzem magam, de amint hozzászoknék a gondolathoz, hogy nem vagyok egy lángész, ismét jön valami ami erre rácáfol, mert mesterien megoldok valamit vagy valami hasonló dolog történik.

Ugyan ez a helyzet a hangulatokkal, még a kinézettel is. Van egy alapséma, ahogyan kinézek, de mintha az is változna a kedvemmel együtt. Olyan az élet, mint egy száguldó teherautó, hogy lehet így magabiztos bárki is?

Tényleg olyan, mintha a világ valamiféle kivetülése lenne az elmémnek, ami akaratlanul is kínozza magát.


2011. okt. 9. 13:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Talán túl sablonosan gondolkodsz.
2011. okt. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
0%
Mer hülyevagy! Tudod ki olvassa végig ezt a hosszú szöveget!
2011. okt. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én végigolvastam!


Az a baj, hogy másoktól teszed függővé azt, hogy Te milyen vagy..de mindenki másképp lát Téged, senkinek sem lesz szinte ugyanaz a véleménye. Ha hagyod, hogy apró dolgok befolyásoljanak, akkor sosem leszel magabiztos.


Ne akarj Magadra egy olyan sémát húzni, hogy pl. én okos vagyok. Mond azt, hogy ebben meg ebben a dologban én intelligens vagyok és jól meg tudom oldani, de legyél tisztában azzal is, amiben esetleg nem vagy jó.

Minden ember ilyen, és jó ismernünk a határainkat. Ettől azonban még lehet önbizalmunk.

2011. okt. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Talán nem a megfelelő környezetben mozogsz. Valami ilyesmi helyzetben voltam én is. A szüleimmel és az iskolatársaimmal egyaránt, túl sokat olvastam tudományos dolgokat Barátok Közt helyett és mivel nem kötött le az, ami őket még vitába is keveredtem állandóan, ahol én voltam jóval műveltebb a többieknél, ezért lenéztek(!). Aztán elkerültem az egyetemre és rájöttem, hogy normális vagyok, csak meg kellett találnom azt a helyet, ahol más normák uralkodnak. Ennyi. Nem kell tudatosan alakítgatnod a hozzáállásodat, csak érezz, ahogyan érzel!
2011. okt. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mert minden relatív.


Einsteinhez képest buta vagyok, a macskámhoz képest meg okos.


Egy szépségkirálynőhöz képest rusnya béka vagyok, de Quasimodo mellett gyönyörű nőnek érezném magam.


Ennyi.


Amúgy meg ne agyalj annyit, mert belebolondulsz!


Ezzel mindenki így van, mint te. Vannak helyzetek, amiket tudok uralni, és zseninek érzem magam, hogy milyen jól megoldottam a szituációt, de van olyan, amikor legszívesebben elbújnék, annyira nem tudom kezelni a problémát.


Fogadd el, hogy nem lehetsz minden szituációban ugyanolyan jó. Ez van.

2011. okt. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Tényleg olyan, mintha a világ valamiféle kivetülése lenne az elmémnek, ami akaratlanul is kínozza magát."

Ez kegyetlen jó.:)Hasonló cipőben járok.

2011. okt. 18. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!