Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetek 16évesen depressziós?

Lehetek 16évesen depressziós?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, már elég hoszzú ideje depresszióra utaló jeleket figyeltem meg magamon, és mások is. Iszonyatosan utálom magam, undorodok, félek az emberektől, lehangolt vagyok. Ha tehetném ki sem mozdulnék itthonrol, alig tartom a barátaimmal a kapcsolatot, mindenen felidegesitem magam. Már elég régóta, kb 2 éve tart ez, voltam már pszichológusnál, nem nagyon segitett, visszaestem. Hasznavehetetlennek érzem magam. NEM VAGYOK EMO!!!!!!!!!!!!! Semmihez nincs kedvem, legszivesebben eltünnék innek... Hogy lehetne javitani ezen?
2009. máj. 3. 18:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

szerintem az hogy ide beírtál már egy nagyon jó jel, hiszen keresed a kapcsolatokat, keresed a megoldást. így ismeretlenül csak annyit tudunk itt segíteni, hogy biztatunk, ne add fel. az élet nagyon szép tud lenni, 16 évesen még nagyon sok vár rád. gyönyörü szerelmek, mély barátságok, tapasztalatok gyüjtése, egy munka ami örömet okoz, család, gyerek. annyi de annyi öröm van az életben. bár sok csalódás is éri az embert, de ha az arcod a nap felé fordítod az árnyak mögéd kerülnek.

keress kapcsolatot a barátaiddal, mondd el nekik hogy egyedül érzed magad, beszélgess szüleiddel, vagy ha van akkor a testvéreddel. akár a zene is segíthet. keress fel egy terapeutát, vagy valami önsegítö csoportot, ahol hasonló koruakkal találkozhatsz, hasonló problémákkal. de egy valami nagyon fontos,hiába nem akarsz emberekkel találkozni, neked kell megtenni az elsö lépést, hivd fel magadra a figyelmet, mondd el hogy segítségre van szükséged. akár kereshetsz ilyen oldalt a neten is, ahol beszélgethetsz másokkal, kezdetnek ez is megteszi, aztán jöhet a személyes kapcsolat. csak ne a chaten, mert ott sok csalódás érhet. vagy hívj fel segélyvonalat, ahol tan´ácsot adnak, vagy elbeszélgetnek veled, ha egyedül érzed magad.

vagy írj ide, írj nekünk talán az is segít kezdetben

miért undorodsz magadtól? miért utálod magad? milyen a kapcsolatod a szüleiddel?

2009. máj. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

köszi a választ, kedves töled! :)

szüleim nem nagyon vesznek komolyan.

látom az embereket és olyan gondterheltnek látszik mindenki, elmegy a kedvem az élettől. semmi reményem nincs a felnöttkorhoz.

miért undorodok magamtol? ki tudna szeretni egy olyan lányt aki kancsal és kövér és pattanásos? mindig szemüveget hordok, és ez is csak elront mindent...

2009. máj. 3. 19:22
 3/11 anonim ***** válasza:
az hogy a mostani felnőttek eléggé gondterheltek az nem azt jelenti hogy az új generáció is az lessz csak hinni kell benne és majd minden problémát leküzdesz az életben.és igaz ilyenkor sokat számit hogy nézünk ki de majd ha megnövünk minden megfordul akkor már ráfognak jönni hogy a külsővel nemsokra mennek az igazi életbe ennél már több kell
2009. máj. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
ezzel én is igy vagyok, de ha már most minden a külsőségek és az anyagiak körül forog, mi lesz késöb? o.O
2009. máj. 3. 19:49
 5/11 anonim ***** válasza:

az elsö vagyok megint.

én is szemüveges vagyok, meg éppenséggel sovány sem, söt, sosem voltam egy szépség, de ez nem számít a lényeg hogy ne hagyd el magad, ápold a külsöd, kezeltesd a pattanásokat, csináltass egy szupi frizurát vegyél csini ruhákat. az ilyenhez pl nagyon jól tudsz barátnöt találni, én is kértem tanácsot annak idején olyanoktól akik nálam jobban otthon voltak az ilyenben. biztos segít valaki így még barátságok is szövödhetnek. ne érts félre ez nem azt jelenti hogy a külsöségek olyan fontosak, de ha jobban érzed magad a börödben akkor már könnyebb lesz kilépni ebböl a depresszióból

a felnöttek gondterheltek mert hát az élet nem a legrózsásabb magyaroszágon, de azért biztos nekik is van örömük az életben. az én szüleim is sokat dolgoztak, mindenért meg kell harcolniuk még soha nem voltak nyaralni mégis szeretik egymást elég nekik ha kicsit együtt lehetnek vagy a család együtt van, kiülünk a kertbe beszélgetünk.

nem tudom szereted a kutyákat vagy a cicákat vagy valamilyen állatot? azok is nagyon sok örömet tudnak nyújtani. pl. kutyasétáltatás közben is lehet kapcsolatokra szert tenni.

írj valamit, hátha segíthetek

2009. máj. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Helló!

Én is 16 éves vagyok, és depressziós, ha gondolod beszélgethetünk msnen. :) (priviben elküldheted a címed)

2009. máj. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Kicsit olvasgass az interneten a pszihohigiéniával kapcsolatban. Ajánlom Kurt Tepperwein írásait!
2009. máj. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
háát volt egy kutyusom régen de elváltak a szüleim és oda kellett adni egy ismerősünknek mert egyikünk sem tudta magával vinni. volt egy degum is (amerikai mókus) de napszúrást kapott és meghalt :(. nem engedik hogy bármiféle állatom legyen, mert szüleim szerint rendetlen vagyok (najó ez igy is van xD) és nem tudok vigyázni semmire sem föleg egy háziállatra. pedig nagyon szeretnék egy cicát de nem engedik :( :(.
2009. máj. 4. 13:38
 9/11 anonim válasza:
nemtudom minek kellett odaírni h nem vagy emo. az emonak alapból semmi köze a depihez, csak a sok álladék kitalál mindenféle hülyeséget... nah de a kérdésre: semmi baj nincs veled, szerezz többbarátot vagy a régiekkel haverkodj sokkal jobban, és minden jobb lez. tapasztalat. Vagy csak szerezz egy csajt,az mindenre gyógymód.
2010. jan. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Tudom, mindenki csak kitalálja, és csak az ő kedvükért írtam oda. :D

Am csajvagyok. :D

2010. jan. 7. 21:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!