Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan másszak ki ebből a...

Hogyan másszak ki ebből a depiből?

Figyelt kérdés
16/L vagyok. pár hónapja eléggé rosszul érzem magam... elvesztettem pár barátomat. nem is akarom őket visszaszerezni, kamu barátok voltak mind, csak azért megviselt, hogy vége van a sok együtt bulizásnak, közös programoknak... az igazi barátaim megmaradtak, de mostanában én keresem őket, ők meg engem alig... van barátom aki eddig az egyetlen boldogságom volt a sok barát elvesztése után, de vele is mostanában alig beszélek, a találkozók jók de szerintem már kevésbé szeret mint eddig... ezt érzem... + meg is híztam, és a suliban is rossz jegyeket kapok, pedig tanulok... a családommal minden oké, csak a sok feszültség miatt nagyon dühös vagyok és nehéz türelmesnek lenni és sajnos néha rajtuk vezetem le... segítsetek lécci :( nem akarok dokihoz menni, nem akarok a szüleimnek szólni, én akarom megoldani a problémáimat, csak nem tudom még, hogy hogyan...
2011. nov. 16. 18:58
 1/5 anonim válasza:
Figyelj, lehet, hogy a barátaid (talán a barátod is) nem érti mi történik veled, csak azt látják, hogy megváltoztál. Talán te a változást nem veszed észre, de a rossz hangulatod rájuk is hatással lehet. Hidd el, nem fogod őket elveszíteni, de találj valakit akivel megbeszéled ezt. Valakit akiben megbízol, hogy megtartja ezt magának titoknak, és hidd el, hogy ha a többiek kételkednek, hogy hívjanak-e, ő hívni fog.
2011. nov. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Kedves 16 éves!

Szomorú a leveled, de nem reménytelen a megoldása.

Ha az igazi barátaid megmaradtak, akkor nincs gond, de vajon ők mennyire igaziak, ha mostanában TE keresed őket?


Ha tanulsz és rosszak a jegyeid, akkor nem jól tanulsz. Tehát ezen a téren valamit nem jól csinálsz. Sikerélmény kell a suliban ennyi idős korban.


Meghíztál? Ez mit jelent? Jót nem, hacsak nem vagy anorexiás.

Én azt gondolom, hogy ezek a dolgok összefüggenek egymással.

A fogadd el magad olyannak, jó duma, de te ne fogadd el magad olyannak amilyen vagy, hiszen nem vagy elégedett.

Le kell fogyni, nem kérdés. A csinos test hihetetlen önbizalmat ad és már pár kg ledobása után lényegesen jobban áll egy nadrág, felső, fürdőruciról nem is beszélve.

Ha a családoddal minden oké, az már felér egy főnyereménnyel. Ők nem tudnak segíteni?

Nagyon fontos lenne, hogy agyban határozd el, hogy mit szeretnél és tegyél érte komoly lépéseket.

Pl. Fogyásért: édesség minimalizálása, esti étkezésre odafigyelés,

Sportolsz? Az a gyanúm, hogy nem. Mert a sport, főleg az izzadással járó, nagyon sokat tud javítani a hangulaton és csodálatos élettani hatásai vannak.

Azt te tudod csak, hogy miért nem tanulsz elég hatékonyan.

erre is megoldást kell találnod.

A barátok a legrázósabb probléma. Szerintem benned is kell hibának lenni, ha így alakultak a dolgok.

ha velük nincsenek a közös programok, akkor mik a programok most?


Egy kérdés:

Mennyire vagy nyitott az autogén tréningre, agykontrollra, ezoterikus megoldásokra? Egyáltalán hallottál-e ezekről valamit? Érdekelnek-e ilyen úton történő megoldások? Nem mágiára gondolok, hanem önfejlesztésre.

2011. dec. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :) hát, pár kilót felszedtem... nem sportolok... de szerintem elmegyek konditerembe, régebben jártam :) agykontroll tanfolyamot végeztem már pár éve :) a mostani programok? találkozom a megmaradt barátaimmal, itthon vagyok, vagy a barátommal. vele most jól megvagyok :) nem hiszem hogy bárki tudna segíteni. tanulás, hát mostanában van pár jó jegyem :) de majd elkezdek mégjobban tanulni :)
2011. dec. 6. 16:37
 4/5 anonim válasza:

Ha járatos vagy az agykontrollban, az sokat tud segíteni. DE csinálni kell, napi háromszor. Reggel, suli után és este.

Keress egy füzetet (TESCO-s nagyon jó) és írd le egy-egy oldara a céljaidat.

Pl:

Lefogyok X kg-t

Év végére kijavítom a jegyeimet (meghatározni, hogy melyik tantárgyakból javítasz egy egészet.

Jól érzem magam a suliban (tanárok szeretnek, jófejek, sokat röhögsz a barátaiddal)

Miden célhoz azt is, hogy mit teszel majd annak érdekében, hogy valóra váljon.

Pl. konditerembe járok heti X szer. vacsira keveset eszem, ha nagyon vágyom a nasira, azt minimalizálom.

naponta többször elképzelem, hogy csinos vagyok fürdőruhában.


Minden nap háromszor szinteden látni magad, ahogy a tanárok megdícsérnek, beírják az ötöst, együtt örülsz a szüleiddel a jó bizonyítványnak.

Jó hangulatban nevetgélsz az osztályban. Érzed az elismerő pillantásokat.

És persze mindenképpen több időt szakítasz bétában is a tanulásra. Pl. mindig megírod a leckét és soha nem mész felkészületlenül.


a legnehezebb, hogy neked is szeretettel kellene fordulnod mások felé. ne szolgáltasd ki magad, de ne legyél undok.

És programozni, programozni.

Ha vannak agykontrollos könyveid, azokat olvasgasd, nagyon jó ötleteket lehet meríteni belőle.

Érdemes beszerezni agykontrollos sikertörténeteket és esténként egy-kettőt elolvasni lefekvés előtt. Pozitív rezgéseket kreálnak az alváshoz.

Tudom, hogy ez hirtelen nagyon soknak tűnik, de csak egy mődon lehet célt érni, tenni kell. Megéri, majd meglátod.

ha még ma olvasol, akkor kezd el már ma.

De a jövő héten mindenképp.

nem csak ezt a 3 dolgot írhatod fel, lehet sok-sok pici célocskád. De ezek a legfontosabbak és a többi is majd ide kapcsolódik.

Feltétlenül számolj be az eredményekről, sikerekről...


Sok sikert!

2011. dec. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :)
2011. dec. 11. 18:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!