Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi történik, ha Xanax szedése...

Mi történik, ha Xanax szedése mellett kevés alkoholt iszok?

Figyelt kérdés
Reggel és este is 1-1mg-ot szedek, ha véletlenül elfelejtettem bevenni, akkor volt már olyan, hogy másnap arra ébredtem, hogy nem érzem jól magam. A betegtájékoztatóra rá van írva, hogy alkohol fogyasztása kerülendő. Ha elmegyek buliba, akkor inkább ne vegyem be az esti adagot, vagy utána pár órával nem baj, ha megiszok egy-két pohárral?
2011. nov. 20. 12:41
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
64%
Inkább ne vegyél be, sőt egyáltalán miért kell "nyugtatóznod"? -(bocs, ha már így felmerült..)
2011. nov. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
85%

Kedves kérdező!

Énnekem már fél deci bor, 3 deci vízben nagyon sok. Neked mennyi a kevés? Ha egyszer azt mondja a gyógyszer-tájékoztató, hogy alkohollal nem ajánlott, akkor nem iszok. Ennyi. De ezek szerint bármi is legyen odaírva, te iszol.

2011. nov. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Első válaszoló: pánikbetegség miatt, de próbálom fokozatosan csökkenteni az adagot


Második válaszoló: nem szoktam sokat inni, sőt, alkoholt is ritkám iszom. Egy pohár borra vagy pezsgőre gondoltam, nem fél liter vodkára. Amúgy azért is kérdeztem, mert a gyógyszer hatása viszont nem tart olyan sokáig, szóval ha X órával a bevétel után megihatok-e valami minimális alkoholtartalmút (sör akár)?

2011. nov. 20. 14:16
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon nem ajánlom neked a xanax + alkohol kombót. Még a legkisebb mértékű alkohollal is rossz vége lehet a dolognak, a xanax amúgy is erős gyógyszer, ha iszol rá, az nagyon rossz következményeket szülhet. Hidd el, tapasztalatból mondom.
2011. nov. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
93%

Még inkább drogfüggő leszel!


A pánikbetegségnek nem a xanax a hosszú távú kezelési módja, pláne nem napi 2 mg!! Pszichoterápia+ SSRI antidepresszáns. A piát felejtsd el! Tessék dolgozni magadon gyógyszer helyett! (terápia!!!)

2011. nov. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

utolsó előtti vagyok.

igen, arról nem is beszélve, hogy a xanax hosszútávú szedése durva függést okoz, ha ezt még alkohollal is kevered, akkor annak csúnya következményei lesznek.

2011. nov. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Pl. kómába esel. Nagyon szeretnéd?
2011. nov. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim válasza:
Azért az a napi 2mg nagyon soknak hangzik....sztem inkább fokozatosan csökkenteni kéne az adagodat, mert függő leszel. Vagy már az vagy...Inni meg ne igyál rá, főleg ekkora dózisra ne.
2011. nov. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 homo ludensz ***** válasza:
Kipróbáltam az alkoholt is elég hosszú ideig "kúráltam" vele magam. Zsákutca. Azért kacérkodsz a gondolattal mert a xanax hatása lecseng és ott vagy ahol voltál. Alkohollal ideig óráig múlik a feszültség,kissé kiegyensulyozottab a világ ez kétségtelen csak mindig nagyobb dózis kell majd a xanaxból is és az alkoholból is. Közben felőrlöd az idegeidet és még több probmlémád lesz a későbbiekben.
2011. dec. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Én volt hogy 1 mg xanaxra ittam 3 deci rövidet, de csak annyi volt az egész hogy aludtam 3-4 órát, az emberek szervezete nem egyformán reagál dolgokra, a másik meg az hogy a koffein meg az alkohol ugyan úgy ütik egymást, de mégsem mindegy hogy mondjuk egy fél liter vodkára ráiszol egy csésze kávét, vagy fél litert. Annyi az egész hogy az alkohol kicsit fölerősítheti a gyógyszer hatását, de 1 pohár pezsgőnek vagy sörnek még nem hiszem hogy akármi jelentősége is lenne.
2012. nov. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!