Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Agorafóbia miatt diliház?

Agorafóbia miatt diliház?

Figyelt kérdés

Ma közölte a pszichiáterem, hogy mivel nem működök vele együtt, szerinte, ezért ha gondolom, beutal pszichiátriára. Kicsit túlzás azért, mert nem járok el otthonról, nem?

azzal indokolta, hogy hozzá nem járhatok be kétnaponta, hogy nézze, hogy hat rám egy adott gyógyszer, ott meg ezt figyelnék. De mért csak a gyógyszer? :P


2011. nov. 25. 13:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Legalább egy hónap amíg hatni kezd a gyógyszer, nem tudom mióta szeded, de nem tudom miót kezdted szedni, elvileg egy hónap után magadtól(kísérővel) is meg kell próbálnod az első lépéseket.Én nem hiszem hoyg ezzel be kellene feküdnöd, de ki tudja, lehet az orvosi felügyelet megnyugtatna.
2011. nov. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

4 éve szedem kb.

ja meg szerinte azért nem javul a dolog, mert "nem működök vele együtt"

2011. nov. 25. 15:29
 3/19 anonim ***** válasza:
lehet pszichoterápiával kéne próbálkozz
2011. nov. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

A "nem működsz vele együt" a gyakoribb esetben azt jelenti, hogy valójában nem akarsz meggyógyulni, csak a szájaddal. Nagyon jó neked minden úgy, ahogyan van.


Az agorafóbia miatt pszichiátriára utalás nem azt jelenti, hogy diliház. A pszichiátria, kedves, nem diliház. Nagyon messze van egy agorafóbiás attól, hogy megismerje, milyen a tényleges diliház.


Szerintem is jobb volna, ha befeküdnél, mert nagyon sokat tudnának segíteni neked. Pl. feltárhatná egy másik pszichiáter azt, hogy miért nem működsz együtt a dokiddal - vagy azért, amit írtam (ez a gyakoribb), vagy azért, mert valami nagyon erős disszonancia van közted és a dokid között - ez a ritkább, de van ilyen is. Ilyenkor jó módszer a dokiváltás, de azt nem tehed meg úgy, hogy agorafóbiásan lerúgod a dokidat, ugyebár...

2011. nov. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
akkor nem vagyok képben, mi a különbség köztük?
2011. nov. 25. 20:14
 6/19 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy komolyan mondta-e ezt. Azt mondta beszéljem meg családdal, meg gondoljam át és majd egy hónap múlva visszatérünk rá. De ez most annyira sokkolt, hogy lehet ezzel sikerült jobban aktivizálnia :)

Egyébként szüleimet is felelősnek tartja, hogy még itt tartok, amivel teljesen egyetértek.

2011. nov. 25. 23:19
 7/19 A kérdező kommentje:
Köszi mindenki! de főleg utsó! igazad lehet...talán jó nekem így legbelül...legalábbis kényelmes, meg ezt szoktam meg, hogy minden magától jön, nem kell küzdenem semmiért.
2011. nov. 25. 23:35
 8/19 anonim ***** válasza:
Én agorafóbiás is vagyok a pánikbetegségemen belül.. De ez nekem nagyon nem jó így..Én vágom a külvilágra, csak valahogy az akaraterőm túl kevés..Te tényleg csak kényelmet érzel ebben az állapotban? Nem rossz neked folyton a 4fal között élni? Nekem is folton ezt mondja a pszichiáter is, hogy tenni kéne valamit nekem is, csak megtenni sokkal nehezebb, mint mondani...Eljutni odáig..Már elképzelve is rosszul vagyok tőle, hogy egyedül keljen kimennem.. Kísérővel mindig megy, de egyedül még nem.. Mondjuk nálam voltak jó időszakok is, mikor jártam egyedül suliba is.. De váltakozó az állapotom..
2011. nov. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Elnézést a helyesírási hibákért.
2011. nov. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Persze, hogy rossz bezártan élni, a kényelmet nem így értettem. Inkább ami Te is írsz, hogy nehéz tenni, tehát azt hiszem én lusta voltam eddig összeszedni magam és mozgósítani az energiáimat. A négy fal közti élet már teljesen kiborít...

Amúgy sulival nekem sem volt gondom, inkább akkor jött elő ez a dolog, amikor suli vége közel volt már és mikor végülis vége lett, hát akkor jött a nagy bezárkózás...

2011. nov. 26. 14:25
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!