Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Energiaital függőség ellen...

Energiaital függőség ellen mit tegyek?

Figyelt kérdés

Amit tudni kell rólam, hogy depresszió miatt járok pszichiáterhez már több, mint 1 éve, sok gyógyszert kipróbáltam de egyikkel se voltam elégedett, mert a hangulatom nem nagyon javult tőle.

Viszont ha energiaitalt iszok (általában nap 2-t iszok 250 mleset) akkor egy ideig jobb a hangulatom, motivált vagyok. Aztán elmúlik és megint ott az üresség/motiválatlanság, fáradtság.

Már néha fáj a gyomrom az energiaitaltól ezért le szeretnék szokni de nem tudom hogy 😞

Mert alapból semmi motivációm még a szabadidőmben sem. Tényleg semmi más nem javít a hangulatomon, mert alapból motiválatlan/fáradt voltam mindig is gyerekkoromban is.

Mit tegyek vagy mivel helyettesítsem??



máj. 21. 17:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Először is gondold át, hogy miért segít neked az energiaital. Mi miatt lesz tőle jobb a hangulatod? A koffein vagy a cukorlöket okozza, esetleg az ízét ennyire szereted és egyfajta jutalomnak érzed...? Ha ez megvan, akkor keress egészségesebb alternatívát, ami megadná neked ugyanezt vagy legalább valami hasonlót és fokozatosan térj át arra.
máj. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
24%
Felejtsd el,és ez pénzbe sem kerül.
máj. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
46%
Dopamin emelő az energia ital.
máj. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
50%

Ez érdekes, mert elolvastam amit írsz, és magamra ismertem, csak nálam nincs dilidokis rész. Viszont én nem gondolom magamról a függőséget. Rám ugyan így hatnak még a kávé félék, vagy bármi ilyesmi (kóla, sprite vagy bármilyen dobozos vacak). De koffein sem kell bele, mert van az a kékes xixo, ugyan így hat rám, vagy az Adrenalin kid változata is.

Tehát tuti, hogy energiaital függő vagy? Vagy csak keresed az élet apró örömeit, és te (vagy én) ebben találtad meg... mint sok csaj/elhízott embernek a csoki, fagyi, vagy evés. Ha így lenne, akkor simán tudod pótólni valami kevésbé károssal, amíg próbálod megszegelni a lelked.

máj. 21. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!