Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit kellene éreznem egy...

Mit kellene éreznem egy antidepresszáns gyógyszertől?

Figyelt kérdés
Fél éve szedek antidepresszánst, már a harmadik gyógyszert kapom, de eddig még semmit sem éreztem (mellékhatásokon kívül). Miért nem hatnak? Vagy hatnak csak nem veszem észre? Mit kellene éreznem? Milyen amikor hat egy antidepresszáns?
2011. nov. 27. 23:45
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
83%
A depressziót egy agyi anyagcsere zavar okozza (többek között)-az életkörülmények, genetika csak aktivizálják, felerősítik a hajlamot. Ezt nem lehet olvasással vagy pozitív gondolkodással megoldani. Szervi baj! Az antidepresszánsoktól nem fogod feldobottnak érezni magad, ez nem okoz eufóriát, mint a drogok általában, hiszen csak a normális állapotot állítják vissza. Egy átlagos ember sem érzi magát a nap 24 órájában feldobottnak. A javulást az jelenti, hogy nincsenek állandóan sötét gondolataid, meglátod a jót is a sok rossz között, mint minden "normális" ember.
2011. nov. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

kb 1 hónap azt hiszem

tavasszal írták fel és szedtem nyár végéig kb, utána visszamentem kontrollra és mondta a doki, hogy nem kell szednem, de ha megint rosszul érzem magam, akkor azonnal mennyek vissza

most megint "előjött" ez a bizonyos kényszer, jövőhéten megyek vissza a dokihoz

2011. nov. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Ha nem hiszed, hogy hat, hagyd abba! Rá fogsz jönni, hogy nagyon is sokat ér!
2011. nov. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

"Ha nem hiszed, hogy hat, hagyd abba! Rá fogsz jönni, hogy nagyon is sokat ér!"


Az elvonási tünetből nem következik, hogy volt hatása a gyógyszernek, egyszerűen csak idő kell a szervezetnek amíg alkalmazkodik a megváltoztatott állapothoz.

2011. nov. 29. 10:59
 15/16 anonim ***** válasza:

Fél év alatt már a harmadik gyógyszert próbálod?

Egy gyógyszer esetén is minimum 4-6 hét, mire elkezdi kifejteni a hatását! Bár ez egyénfüggő, valakinél több vagy kevesebb idő kell.

Egyébként 13 éve kezelnek depresszióval, és egy valamit megtanultam, de nagyon: a javulás kulcsa a TÜRELEM!!!

Nem fogsz olyat érezni, hogy hipp-hopp minden elmúlt!

Ha már nem látsz mindent sötéten, nem fekete minden, tudsz egy kicsit mosolyogni, akkor hat a gyógyszer.

Itt kis lépésekben haladsz, sokszor te nem is veszed észre a változást, csak a környezeted.

2011. nov. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

"te nem is veszed észre a változást, csak a környezeted"


már nincs környezetem, nem kapok visszajelzést, ezért lenne fontos, hogy én tudjam felismerni a változást

2011. nov. 29. 23:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!