Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit kellene éreznem egy...

Mit kellene éreznem egy antidepresszáns gyógyszertől?

Figyelt kérdés
Fél éve szedek antidepresszánst, már a harmadik gyógyszert kapom, de eddig még semmit sem éreztem (mellékhatásokon kívül). Miért nem hatnak? Vagy hatnak csak nem veszem észre? Mit kellene éreznem? Milyen amikor hat egy antidepresszáns?
2011. nov. 27. 23:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
21%

Ha nem hat szedj be dupla adagot egy hónapig!!!


Azt kell érezned, hogy laza vagy. Beszélgetsz másokkal, jól érzed magad, kimozdulsz otthonról..


Miért kaptad?

2011. nov. 27. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Virág6 ***** válasza:
Hát inkább ne vegyél be dupla adagot.Ez nem cukorka!Nekem elősször álmosság fogott el.Aztán egyre jobb lett a közérzetem.Szedjél mellette nyugtatót.Ha az sem jó,menj vissza az orvoshoz.
2011. nov. 27. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Álmos vagy és nyugtatót szedsz? Gratulálok!!

Amúgy ha érdekel egy idő után emelni kell az adagot!

"Felnőttek: kezdő adag napi 1 tabletta, ami később 2-4 tablettára emelendő! "

2011. nov. 27. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem meg ne szedj semmit! Menj el futni,egyél egészséges ételeket,csináld szabadidödben azt amit szeretsz,szedd össze magad,gondolkodj pozitívan,és nem lesz rá szügséged! :-)
2011. nov. 27. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség! Én is át mentem ezen. 25 évig voltam depressziós! kb. 20 helyen voltam egyik se vált be!

A gyógyszert meg egy évig szedtem és most van feleségem, gyerekeim, barátaim...

2011. nov. 28. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

nekem impulzus kontroll zavarom volt és arra írtak fel

/konkrétan és belső kényszert éreztem, hogy fájdalmat okozzak magamnak/

nem éreztem semmi változást a gyógyszer szedése alatt (fizikálisat), de a belső kényszer csitult


jah és semmiképp ne szedj be dupla adagot.. talán ha valami nem működik egy pszichiáterrel kellene beszélni

2011. nov. 28. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

"laza vagy. Beszélgetsz másokkal, jól érzed magad, kimozdulsz otthonról.."


Ezt akkor érzem, ha xanaxot veszek be - és ezt érzem is, nem kell azon filóznom, hogy vajon hat-e. Ahogy azt is észreveszem, ha beveszek egy fejfájáscsillapítót, akkor elmúlik a fejfájásom.


De ezektől az antidepiktől semmi olyat nem éreztem, amire azt mondanám, hogy "na, ez most biztos ettől van, és nem azért mert kisütött a nap". A kérdés az, hogy ez azt jelenti, hogy nem hat, vagy hat, de úgy hogy nem tűnik fel?

2011. nov. 28. 00:35
 8/16 A kérdező kommentje:

#6 Mennyi idő után kezdett csitulni?


Nem fogok duplát szedni, így is maxon vagyok már. És pár nap múlva jön a kontroll, addig el kell döntenem, hogy bennem van-e a hiba, vagy inkább keressek másik dokit.

2011. nov. 28. 00:39
 9/16 anonim ***** válasza:

23:59 ... Végre egy normális válasz:))!!!

Amúgy van egy fiatal dokink, aki megmondta az egyik páciensének, aki valami nyugtatót akart tőle, ha ideges vonuljon be egy szobába, vegyen elő egy könyvet és olvasson!

Na, így kell ezt csinálni! Ettől biztos nem leszel beteg, de ha így folytatod a sok hülye tablettától előbb-utóbb biztosan!

2011. nov. 28. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia, akik azt mondják ne szedj semmit azok alapból nem akarnak rosszat de látszik, hogy soha nem voltak depressziósak, sokan azt hiszik ha néhány napig v. hétig rossz kedvük van akkor már azok majd amikor ez a rossz kedv eltűnik akkor azt hiszik ők milyen könnyen megbírkóztak a depivel. Én sem gondoltam, hogy valaha is depis leszek de a sok és hosszantartó gondok rajtam is kifogtak a mélypont a gerincműtétem utáni lábadozási időszak volt. Nekem Citalopram-zentivat irt fel a doki, amikor elkezdtem szedni az első héten szinte ki sem tudtam kelni az ágyból (nem fáradtság miatt) majd ez enyhült és kb. 25-30 nap szedés után kezdtem el érezni a jótékony hatását, újra tudtam nevetni amin régen is, újra lett kedvem kimozdulni, elmenni sportolni stb. Nekem is írtak fel Xanaxot de azt csak eseti jelleggel szedem.
2011. nov. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!