Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy kell a tartósan memóriába...

Hogy kell a tartósan memóriába tárolni? SOS SÜRGŐS

Figyelt kérdés
Segítségét illetve tanácsát kérném az ügyben, hogy tanuljak. Jelenleg államvizsgára készülök, sajnos egyre kevesebb időm van, az anyag rengeteg. A problémám, hogy bár napi egy tételt megtanulok (hosszabb és nehezebb tétel két nap) egy idő múltán elfelejtem. De ebben az esetben nem azon dolgokat felejtem el amik egyszerű szövegek hanem nehezebb képleteket, illetve szakrajzokat, rengeteg szakrajzot kell megtanulnom. Kérdés hogy tudnám én ezt a hosszútávú memóriába átrakni úgy hogy akár 2 hónap múlva is tudjam az anyagot. Sajnos az anyag mennyiségét tekintve ismétlésre nincs idő, olvasásra is gondoltam hogy a megtanult tételeket elolvasom de az nem helyettesíti a visszahívást, és este nyolcra (reggel nyolctól kezdve) meg tanulom a napi tételt (matek levezetés és szakrajzzal együtt) már ismételni erőm sincs. Tehát nagyon kérem valami módszert ajánljatok részemre. Hisz hiába van bennem meg a szorgalom, ha a sokk adat és amit tanultam elvész 1-2 héten belül. A megtanultakat 2 hónapig kellene tartanom és mellette haladni az anyaggal.
2011. nov. 29. 19:36
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem kell minden tételt egyszerre nagyon alaposan megtanulni, szerintem ink. olvass át 3-4 tételt egy nap és azt több napon keresztül, nekem az is sokat segít, ha lerajzolgatom, vagy ábrát csinálok az anyaghoz, csak úgy, magamnak. tanulj kreatívan :)
2011. nov. 30. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Megérteni is próbáld, ne csak megjegyezni.

Esetleg ha van rá mód, hogy is mondjam... kémiából pl. könnyebb úgy tanulni, ha egyes dolgokat ki is próbálsz és kísérletezel, jobban megmarad benned. Próbáld meg közelebb hozni, értelmezni és használni. Akkor évek múlva is emlékezni fogsz rá.

2011. nov. 30. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!