Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Megint meg vagyok zuhanva....

Megint meg vagyok zuhanva. Ezek a depresszió jelei? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Annyira mondogatom magamnak, hogy nem vagyok depressziós, hogy kezdem bekattanni. Az össze barátnőm aki mostanában velem tölti az ideijét azt mondja, menjek pszichológushoz de félek tőle. Azt sem tudom mit mondanék neki :(

Minden rossz. Van egy párom, ha hozzászól egy csajhoz is máris átfut az egész agyamon, hogy biztos őt szexibbnek találja, jobban néz ki stb. Nem érzem magam jól. Úgy érzem mindenki szebb, sikeresebb nálam. Ha épp nem sikerül egy vizsgám az egyetemen kétségbe esek, teljes letargiába, folytatni nem akarom, legszivesebben ott hagynám. Megromlott a memóriám, ki vagyok borulva. Bizalmatlan vagyok, folyton gyanakszom, nem bírom ezt.

Nem tudom mit tegyek, félek az egész élettől.


2011. nov. 29. 23:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát ha az élet előtt állsz, az valóban ilyesztő. No de korántsem reménytelen. Fel a fejjel, állj talpra, és ha mondogatod magadnak amit szeretnél, akkor ne így fogalmazz.


A gondolat teremtő ereje működik, ám ha a negatív gondolatokat programozod, akkor azt erősíted, így a végén lehet, hogy tényleg bekattansz.


Mondogasd inkább így.

- Köszönöm, hogy kiegyensúlyozott vagyok, boldog, és elégedett.


Pár nap vagy hét, és meglátod úgy lesz.

2011. nov. 29. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Menj el a háziorvosodhoz. Nekem anno egy kezdődő depressziót tökéletesen megfogott. Néhányszor jártam nála, illetve enyhébb nyugtatót írt fel (mondjuk volt hozzá egy izmosabb pánikbetegségem, lehet azt inkább arra adta, nem tudom).

De mondta, hogy ha később megyek, akkor nem úszom meg néhány látogatással nála, hanem kellett volna pszichiáter is. Ebből kiindulva javaslom, hogy minél előbb doki, mert minél kisebb a baj, annál gyorsabban gyógyulsz.

2011. nov. 29. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Átéltem, amit te. Rajtam az segített, hogy egyre több dologgal foglaltam le magam. Elkezdtem dolgozni, önkénteskedni. Sokszor olvasgatok ezen a portálon, kommunikálok az emberekkel. Rájöttem, hogy azért nem bíztam a pasimban, mert az apám rossz példát mutatott előttem. Folyton más nőkkel foglalkozott, nem anyámmal. Lehet, nálad is családi ok van a háttérben?

Gyanakvás nálam is erősen él még úgy amblock, de már nem köti le minden energiámat. Azok az emberek, akikben nem tudtam megbízni szépen kiléptek az életemből és az önkéntesség révén találkoztam újakkal, akik jobban megbecsülnek.

2012. máj. 31. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!