Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mániákus depresszió, skizofrén...

Mániákus depresszió, skizofrénia, vagy egyik sem?

Figyelt kérdés

Nagyon durván változik a hangulatom... egyik másodpercről a másikra... kb úgy marad 3-4 hétig, majd semmi de abszolut semmi elöjel nélkül... Szomorú, flegma, leszarom hangulatban vagyok, Tv-zek, ebédelek, bármit csinálok egy pillanat alatt megszáll valami és kész... Boldog leszek. Egyből pozitívan látok mindent s ez úgy is marad hogy 1 hétig, 1 hónapig... majd ugyan ilyen durván vissza. De van nap amikor ez többször is lejátszódik...

Mitől van ez? Mit tehetek? Tegyek ellene?


2011. dec. 2. 23:08
 1/3 anonim ***** válasza:

ez egy erőteljes hangulatingadozás. Ha tudsz tanulni, dolgozni, szeretni, kommunikálni másokkal rendesen, akkor szerintem nem kell semmit csinálni, ilyen a természeted.

Ha ezekben akadály (ami úgy tünt nem , hanem csak zavaró , hogy ingadozik a hangulatod), de ha akadályoz valamiben, akkor jó lenne egy pszichológussl megbeszélni. (a pszichiáter nem kérdez semmit, teletöm gyógyszerrel, amit egy életen át szedhetsz) a pszichológus talán megtalálja az okokat, ami miatt ilyen labilis vagy, és akkor harmonikusabb lehetsz.

2011. dec. 2. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
90%

Nem tudom, hogy konkrétan mániás depresszió, hangulat ingadozás vagy valami más-e a neve ennek az állapotnak, de NEM SKIZOFRÉNIA. Skizofrénia akkor lenne, ha látomásaid lennének - olyan embereket látnál és hallanál, akik nem léteznek, hangokat hallanál a fejedben, amelyek kényszerítenek valamire (pl. arra, hogy valakit bánts), céltalanul járnál-kelnél az utcán, mikozben csettintgetsz/futyulsz/kohogsz és azt hiszed, hogy éppen a titkos szolgálat titkos embereinek titos uzenetet adsz így át... és még sorolhatnám. Apám skizofrén, így sajnos otthon vagyok a témában.


Amúgy lehet, hogy csak túl sok idod van gondolkodni, azon filozofálni, hogy boldog vagy-e és túlságosan beleéled magad ebbe. Én is voltam hasonló állapotban, amikor befejeztem a sulit, de nem volt munkám és egész nap csak az élet értelmén agyaltam és azon, hogy vajon boldog vagyok-e, boldog leszek-e és amikor ezen járt az eszem, akkor rádobbentem, hogy milyen sivár az életem - se kapcsolatom, se munkám, se saját pénzem, és így bele szomorodtam és depis lettem. Aztán rájottem, hogy milyen jó, hogy egészséges vagyok, vannak a kornyezetemben emberek, akik szeretnek és újra jó kedvem lett és ez így ment korbe-korbe. Utána szerencsére találtam munkát és nincs idom sem kedvem hangulat-ingadozni :)

2011. dec. 3. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
biporális zavar kezdete lehet!
2012. jan. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!