Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan fordíthatnék a helyzete...

Hogyan fordíthatnék a helyzetemen anélkül, hogy feladnám az elveimet (bővebben lent)?

Figyelt kérdés
Nagyon jelentéktelennek és értéktelennek érzem magam. Az a fajta ember vagyok, aki mindenkit meghallgat, sosem hátrál ki, ha segítséget kérnek tőle, nem ítélkezem, nem adok tovább bizalmas információt...szóval rendelkezésre állok, és mindezt szívesen teszem. A gond ott kezdődik, hogy bár mindenki elmeséli a dolgait, vissza szinte senki sem kérdez, vagy ha mégis, akkor kb 1-2 mondat után már ismét a magáét fújja. Leginkább akkor keresnek meg, ha kell valami, és az irántam való érdeklődés azonnal alábbhagy, amint megoldódik a probléma. Az utóbbi időben ráeszméltem, hogy még azok is, akiket a hozzám legközelebb állónak láttam, inkább csak leakasztgatnak a szögről. Gondolom, hogy én csinálok valamit nagyon rosszul, ha úgy érzik a környezetemben, hogy ezt velem meg lehet csinálni... Érzi vagy érezte már más is így? Lehetne valami változtatni a helyzeten anélkül, hogy kifordulnék magamból?
2011. dec. 5. 12:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Sajnos valószínűleg kihasználnak. Kérdezz rá, hogy milyen dolog az, hogyha nekik bajuk van, te segítesz,de ha neked van bajod, akkor ők lesz*rják? Meg mondd, hogy neked ez rosszul esik..ha változnak akkor barátok, ha lenéznek,veszekednek, vagy csak szimplán ígéretük ellenére továbbra is tojnak a gondjaidra, hagyd ott őket. Nem éri meg. Nekem is hasonló volt, és amióta nem barátkozok velük, valahogy jobb a közérzetem.:)
2011. dec. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Igen lehet. Tehát a másiknak teszel szivességet azzal h meghallgatod segítesz neki. Tehát ennélfogva (normális esetben) ő alkalmazkodik hozzád. Gondolok itt időre, vagy ha elmentek egy kv-ra akkor nyugodtan mondhatod h ő fizesse a számlát... Ha csak rádagaszkakodik és kihasznál akkor lehet h lesz belőle egy veszekedés, de ha normális akkor azt mondja h rendben van.


Határozottan de ne udvariatlanul tudatosítsd másokban h most én kréek tőled segítséget szóval figyelj rám. Ha ez többszöri alkalommal se tud tényleg rád figyelni (és nicns a háttérben olyan gond ami tényleg nagyon sürgető), akkor egy kicsit lehet h önző emiatt úgymond érdemes ideigleensen hanyagolni (bocsi nem érek rá és a 100 kifogásból kihúzni a megfelelőt..) Tehát azokat az emebreket akik kiahsználnak építsd le. A többiek meg rájönnek h eza segítségnyújtás kölcsönös...

2011. dec. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ott a legfőbb gond, hogy jelentéktelennek, értéktelennek érzed magad, ezáltal mindenkit magad fölé helyezel. Hiszen ebből, hogy sokan kihasználnak, okulnod kéne, és azokkal a személyekkel lazítani a kapcsolatotokon, illetve, ha legközelebb ugraszt, elmondani mit érzel. Akinél én ezt tapasztaltam, amit írsz, azt visszaminősítettem ilyen "kedves ismerős", rihi-röhi társaságnak, és csak annak ápolom a lelkét, aki arra érdemes. Szóval szerintem, ha azt tudatosítod magadban, hogy értékes vagy, még nem fogsz kifordulni önmagadból és megoldódnak ezek a problémák.
2011. dec. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Vannak olyan emberek, akik szeretik kihasználni a másikat. Próbálj meg nemet mondani! Nem azt mondom, hogy mindenkinek, de válogasd meg jobban azokat az embereket, akik szerinted megérdemlik a segítséget, a törődést!

Értesd meg velük, hogy neked is vannak problémáid, ami megoldásra vár, ezért nem tudsz az ő ügyes-bajos dolgaikkal foglalkozni.

Keress olyan embereket,/ barátot vagy barátnőt/, akik nem csak akkor találnak rád, amikor gondban vannak.

Azt meg, hogy jelentéktelen, vagy értéktelen vagy, verd ki a fejedből!

Az, hogy segíteni tudsz az embereknek és örömmel teszed, ez egy pozitív tulajdonság, ami sok örömmel is járhat.

De nem szabad mindenkinek a gondját a "nyakadba venned"!

2011. dec. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Én nagyon szeretnék veled beszélni, ugyanis 100% ebben a helyzetben vagyok. talán annyival másabb, hogy amikor tapintatosan célzok arra, hogy tudom, ha már X személy keres, akkor valamiben segítségre van szüksége, akkor még ő áll neki fentebb, és jönnek a manipulációs technikái.


Bevallom, nem is oly rég (néhány napja) ezen én akadtam ki olyan szinten, hogy az ebből eredő feszültséget sírással adtam ki. Ha nem tettem volna, szétrobbantam volna.


Pedig egyáltalán nem vagyok labilis és felnőtt is vagyok már. Egyszerűen amikor már annyira egyértelmű, hogy csak a szögről akasztanak le, de éppen az néz még ráadásul hülyének, és nevez önző egoistának, azzal már nem tudok mit kezdeni.


Szeretnék beszélni veled erről, hogy vajon hogyan fordíthatnánk ezt a saját javunkra, vagy legalábbis hogyan ne legyünk folyton balekok.


20+/N

2011. dec. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ajánlj egyezséget: előbb ő segítsen neked, aztán te neki.
2011. dec. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!