Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a különbség a Zepter-es és...

Mi a különbség a Zepter-es és a sima gyógyszertárban kapható 2x vagy talán 3x is olyan olcsó bioptron lámpa között?

Figyelt kérdés

A Pro 1-es azaz a legkisebbre gondolok, hallásból, csak azt hallottam, hogy a szerkezete minőségibb az eredeti Zepteresnek, kérdem én: az üvege, a lecsék ill. a ránk gyakorolt hatása ugyanaz???

Nem szívesen vennék zsákbamacskát, így kérem az írjon akinek bármi tapasztalata van az ún. utángyártottról!

Nagyon köszönöm!


2011. dec. 7. 05:13
1 2 3 4 5 6
 21/56 homo ludensz ***** válasza:
100%
Akkor ha megengeditek leírom azt amit én átélte. Beinjekciózták a visszeres lábaimat pár éve, szépen gyógyult kivéve egyik szúrás nyomot a jobb sípcsontomon. A végén már a kisujjam első perce belement,látszott a csont. Elmentem egy ápolónőhöz kifertőtlenítette megvilágította bekrémezte majd bekötötte. 3 hét alatt begyógyult szintig feltöltödött ma csak a nyoma van kicsit elszineződve. Még akkor karácsonyra vettünk egy lámpát s azóta is használom ha szükséges.
2011. dec. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/56 A kérdező kommentje:
gratulálok!
2011. dec. 20. 21:25
 23/56 anonim ***** válasza:
39%

Én szkeptikus vagyok, de magam láttam a hatását a színterápiának. ( nem a Zepternek, hanem az azt megelőző sztk-s lámpának).

A sztori: a kórházban, egy nagyon csúnya lábú idős beteg emlékezett rá, hogy neki kb 20 éve kezelték ugyanitt a lábát a lámpával. Öreg ápolónő előkerítette a lámpát a padlásról, és láss csodát: ugyanaz a lámpa újra meggyógyította ugyanazt a beteget.

2012. febr. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 A kérdező kommentje:
Sokmindenre jó ez szerintem.
2012. febr. 6. 15:00
 25/56 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt Bioptronom tíz évig. Többször tönkrement a ventilátor, az izzó, stb. Most éppen a tápegység. 26 ezerért cserélték volna ki. Inkább beruháztam 50 e-ért egy Active Light-ba. Ahogy az egyik kommentelő írta, ugyanaz, csak megvették a svájciak a szabadalmat.

Egy hónapja használom, és meg vagyok elégedve a hatásával.

2012. febr. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/56 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2012. febr. 12. 11:45
 27/56 anonim ***** válasza:
94%

Elmondok egy történetet amit már leírtam itt valamelyik fórum topikban. Most itt is elmondom a történetet.


Bringával jókorát estem 30-35 -ös tempóval. Véletlenül az első kerék fék befogott (rátenyeltem a fékkarra akaratlanul). Befogott, a kerék féloldalra fordult és én hanyatt estem és a könyökömön landoltam és húztam még egy darabig az aszfalton ahogy a földön csúsztam a bringa után.


Amikor a többiek visszajöttek, hogy mi volt az a csikorgás és puffanás, addigra úgy fel volt dagadva, mintha egy fél zsemlét toltam volna a bőröm alá. Magam még nem is láthattam oldalról teljesen csak kicsit de a többiek mondták, jobb ha nem látom. Szerencsére nem tört el. Kb egy óra alatt hazaértam. Itthon tükörben megláttam és még jóval rémisztőbbnek látszott az a fél zsemlényi duzzanat. Anyám vizes borogatást javasolt de a horzsolt sebre ilyet?


Egyből jött a megoldás, a polarizált fény!

Régebben már csináltam hasonlót de sokáig nem volt rá szükség és elkallódtak a házi lámpa alkatrészei. (nálam minden sokminden házi)


Rájöttem, egy jó megoldás van.

"Most azonnal össze kell raknom egy polárfényü lámpát!"

Adott volt a bringás fejlámpa, amiből el tudok indulni mint fényforrásból, az jó erős, kb mint egy hagyományos 100-as izzó fénye (20W LED = 1600 lumen).


Volt nekem régebbről egy bontott laptop LCD kijelzőm ami mint tudjuk kettő polarizált szűrő fóliát is tartalmaz egy üveglap pár két oldalán. A külsőt megmattítják, hogy ne csillanjon ha ránézünk, ez nem jó ide, viszont az alsó annál inkább. Kicsit izzó mellett melegítve előkészítettem a dolgot, hogy a fólia ragasztó rétegét le tudjam húzni.


A könyököm közben ugyanolyan duzzadt volt, kicsit lüktetett de éppen ezért kellet igyekeznem.


Aztán a szűrő fóliából (mint egy vastagabb, egyik oldalán tapadós film darabból) kivágtam egy a fejlámpa elé rögzíthető darabot.

Megállapítottam a polarizáció természetes irányát egy alap fizikai elvű kísérlettel (most nem részletezem hogyan). Azután nekiláttam a kezelésnek.


Kb negyed óráig világítottam a polarizált fehér fénnyel a sérült erősen megduzzadt területet. Közben éreztem amit ilyenkor más esetben is érezni szoktam, egy érdekes bizsergés érzést, mintha a feszülés csökkenne. Arra emlékeztetett, mintha a duzzanatból a folyadék szívódna vissza a szövetek közé és eltűnne onnan.


Ezt már más alaklommal is éreztem amikor olcsóbb tusfürdő okzta allergiától gyulladt és megduzzadt kicsit gyulladásos testrészt kezeltem. A hatás most is fantasztikus volt. A duzzanat szinte a kazelés után azonnal a felére csökkent. Nem is szinte hanem azonnal kezelés közben. Még két alkalommal kezeltem aznap, lagalább félórás pihenőkkel, negyedórás megvilágítással.


A második kezelés hatására látszólag teljesen lement a duzzanat. (az most mindegy, hogy később lekapcsoltam 800 lumenre a polár szűrő mögött a fényt mert nagyon melegedett álló helyben a lámpám, utcai levegő áramláshoz terveztem) de az is elég volt.


Ami még érdekes, elmeséltem egy kórházi gyakorló orvos ismerősömnek a történetet a polárszűrővel, mire ő teljesen szkeptikusan állt hozzá. Mivel az orvosi egyetemen azt hiszem nem hivatalos oktatási anyag és amit ott nem oktattak azt nem is veszik komlyan a dokik, ezért amolyan ufó dolognak vehette.


Viszont úgynevezett "szakemberekben" már nagyon sokat csalódtam negatív értelemben, talán azért mert nagyon is nyitott vagyok a fizikai világunkra, ezért nem is veszem túl komolyan egyik tudomány terület ismerőjét sem, persze mindent megfigyelek amit látok hallok, akár tőlük is de annak alapján igyekszem disztingválni, amit a gyakorlatban látok és megtapasztalok.


Ami érdekes, hogy a Semmelweis fogorvostani szakintézetben a saját szememmel láttam, amikor gyulladt fogászati aftát kezet az egyik tanársegéd nő egyik beteg szájában egy ilyen paláros fényt kibocsájtó szoft lézerrel. Még a szomszéd beteg székből le is lestem a teljesítményét. 25 milliWattos volt és kulcsos biztonsági kapcsolóval ellátott dobozból volt vezérelhető.


Az sem tesz mást mint az Evolite vagy a Bioptron fénye, talán koncentráltabban.


Egy 2003-as nemzetközi orvosi konferencián azt a megállapítást tették a soft lézer és a gyógyító polarizált fényről, hogy a seb gyógyításban a polarizációs szűrő és bármilyen közönséges fényforrás hatása olyan mint egy gyógyhatású termék és a soft vörös lézer fénye (hasonló alkalmazásban) úgy hat mint a gyógyszer.


Talán a lézer koherenciája is közrejátszhat, az abszolút monokróm minden tulajdonságában együtt rezgő vörös fényben.


A saját össze állításom hatásosságára vissza térve. a legközönségesebb polarizációs szűrő fóla is rendkívüli hatással volt a sérülés gyógyulásának elősegítésében.


A Zepter lámpa semmiképp sem lehet jobb.


Ezt már csak azért merem állítani, mert egyszer nem voltam itthon múlt év elején két hétig és a 80 éves édesanyámat rávették egy ilyen lámpa megvásárlására a zepteres telefonos zaklatók (akiknek egyszer kérdőív kitöltés címen megadta az adatait) hozták neki a lámpát többszázezerért. Állítólag agyonra dícsérték, hogy milyen csinos és fiatalos kedves aranyos 80 évesen, ezután gondolom már kenyérre lehetett kenni. Alá is iratták vele az OTP részletfizetési szerződést.. Nem írom le mit mondtam, amikor megtudtam a dolgot.


Vagy egy hétig még itt volt a lámpa amikor haza jöttem. Azután végül sikerült vissza csinálni a boltot, amikor megfenyegettem a vevőszolgálatukat, hogy rendőrséghez fordulok, hogy magatehetetlen idős embereket ilyen tisztességtelen módszerekkel súlyos anyagi dolgokra rávesznek.


Végül sikerült vissza vinnem és törölték az üzletet de előtte még egy hétig itt volt lámpa és ahogy láttam elég gagyi volt több szempontból is.


A fény kévéje legfeljebb 8 cm körüli kört világított, vagyis nagyobb terület kezelését még a távolság növelésével sem lehetett megoldani. (Anyunak a térdére és a lábára kellett).

A fényereje is nagyon kicsi volt, ami szintén meggátolta még azt is ha lencsével akarná valaki széthúzni a fény kéve méretét, mert akkor már annyira gyengülne, hogy úgy tényleg semmit nem ér, ugyanis az 5 milliWatt/cm2 az az alsó küszöb teljesítmény, ahol kezd hatékonnyá válni a lámpa. Ki lehet számolni, hogy a 35 Wattos lámpa a halogén izzó 10%-os hatásfokával számolva és az optikai veszteséget levonva az adott területen elosztva éppen meg volt, de nagyobb területen széthúzva már kevés lett volna.

nyilván nem gyárihoz hanem a saját gyártmányúhoz hasonlítom.


Eleinte többször mentem hozzájuk tárgyalni a visszavételről a váci úti székházba. Végül minden félrevezető megoldást ajánlottak a reklamáció érvényesítéséhez. Egy dologtól nagyon óvtak, nehogy a vevőszolgálathoz forduljak mert ott hónapokig elfekszik elhúzódik a dolog. Na akkor ez a megoldás, ha valamitől ennyire félnek akkor az a vevőszolgálat, ha már elárulták, hogy ilyen is van nekik.


Végül megkönnyebbültünk amikor megszabadultunk a több évre előre szóló 8 ezer forintos kiadástól. Útálom ha a családban bárki adósságra vetemedik, még ha csak ennyire is.


Azóta is hívogatnak minket, hiába küldöm el őket a melegebb éghajlatra. Ezek már csak ilyenek. Mindegy milyen áron, csak nekik legyen sok bevételük!


Akit a Zepter akar befűzni, meg ne adja a címét nevét vagy telefonját mert soha tovább nyugta nem lesz tőlük, hiszen ők ebből a tisztességtelen bevételből élnek.


A helyükben én nem tudnék nyugodtan aludni!

2012. márc. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/56 A kérdező kommentje:
Érdekes, majd később részletesebben elolvasom.
2012. márc. 28. 23:07
 29/56 A kérdező kommentje:
Sajnos sokmindenre nem jó ez, csak minimálisat segít, ami a béka segge alatt van. Marketing ez semmi más. Ennyi erővel majd én is feltaláló leszek és ezt meg ezt fogok rátukmálni a szegény emberre. Szánalmas!
2012. márc. 28. 23:44
 30/56 anonim ***** válasza:

A polarizált fénnyel meg a bioptronnal is készítettek már klinikai teszteket. Csak ugye ez nincs benne a hírekben, mert abba nem hal bele senki, meg nem ugrik a 10-ről, nincs benne politika stb.


Az egyik teszt. Van még ott bőven.

[link]

2012. aug. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!