Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a különbség a Zepter-es és...

Mi a különbség a Zepter-es és a sima gyógyszertárban kapható 2x vagy talán 3x is olyan olcsó bioptron lámpa között?

Figyelt kérdés

A Pro 1-es azaz a legkisebbre gondolok, hallásból, csak azt hallottam, hogy a szerkezete minőségibb az eredeti Zepteresnek, kérdem én: az üvege, a lecsék ill. a ránk gyakorolt hatása ugyanaz???

Nem szívesen vennék zsákbamacskát, így kérem az írjon akinek bármi tapasztalata van az ún. utángyártottról!

Nagyon köszönöm!


2011. dec. 7. 05:13
1 2 3 4 5 6
 51/56 anonim ***** válasza:

"Tudnál konkrét lámpát is javasolni ami jó?"

Erre így nehéz válaszolni mert elég sok jó megoldás létezik. Szinte bármit lehet használni, ami elég erős fényű ehhez és nem nagyon melegít. Pl egy régi diavetítő is jó lehet. Ha a filmet nem égeti meg akkor a szűrőt sem.


A sajátomhoz házi készítésű ledes lámpát használok, meg ami éppen kéznél van. Nem csinálok nagy ügyet belőle, hogy mi az ami világít mert bármelyik jó.


A polarizációs szűrőnek megkeresem a helyes irányát. Mögé teszek egy valamilyen jobb fényű lámpát és használom.


Van amikor ezt a kis rúdlámpát használom amit átalakítottam erős fényűre. Van amikor egy ennél jóval erősebb fényűt teszek a szűrő mögé, amivel éjszaka az erdőben autó fényének erejével lehet világítani néhány órán keresztül. Ami éppen kézbe kerül, illetve nagyobb területű sérülésnél erősebb fényforrást használok, amit eléggé el lehet távolítani a kezelendő területtől, hogy megvilágítsa, lefedje az egészet.


Szerintem valami ledes gyári lámpát is lehetne ehhez használni.


Vegyük a gyári bioptron vagy evolite stb. lámpát és elemezzük ki a fénytani főbb tulajdonságát, a hatásfokát. A gyáriban, tudomásom szerint 35 Wattos halogén izzót használnak. A halogén Wattonként 21-23 lumen értékű fényt tud lesugározni. A 21 lm/W 35 Wattal szorozva, a fényárama ezek szerint 730 lumen körül van.


Ez kb megfelel egy 10 Wattos lednek aminek a hatásfoka 70 lumen/Watt. A kereskedelemben kapható led lámpák a gyakorlatban kb ilyenek. Ilyent lehetne használni.

Kisebb teljesítményű 6-8 W-os led használata sem probléma, de azt nem lehet nagyon eltávolítani a kezelendő felülettől mert akkor már gyenge lesz a fény a megfelelő hatás kiváltásához.



Mielőtt elfelejtem, a lineáris polarizációs szűrőkről írok még a következőben, hogyan lehet megállapítani, hogy melyik milyen irányból működik helyesen.

2012. aug. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/56 anonim ***** válasza:

Nekem olyan megoldás kell amivel nem kell sokat "szórakozni", csak max rögzíteni valahogy a lámpához a szűrőt.

Tehát annyit már tudok, hogy venni kell egy normális LED lámpát a legjobb 10W-os vagy esetleg nagyobb.

Meg egy szűrőt. Viszont az mindegy, hogy mekkora és milyen maga a szűrő?

2012. aug. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/56 anonim ***** válasza:

""A tükröződéseket mind kiszűrte." Mármint a polaroid."


A polaroid amiben polarizációs szűrő van.

Polaroid a gyártó cég és polarizációs szűrő az alkalmazott eszköz.


De az is jó ha kézbe veszünk egy fotós, lineáris polarizációs szűrőt és elkezdünk rajta keresztül rácsodálkozni a világra, akkor igen érdekes és szép dolgokat látunk magunk körül.


A polarizációs szűrőt el kell forgatni, miközben nézünk rajta keresztül és meg kell figyelni a változás hatását közben.


Egy időben mindig hordtam magammal polarizációs szűrőt és azon keresztül nézegettem pl. a kék eget. Közben a szűrőt el kell fordítani negyed fordulattal, hogy megváltozzon a hatás. Akkor láthatjuk milyen a szűrő hatása és milyen amikor az nem jelentkezik.


A kék égboltot főleg a nap irányából 90 fokkal elfordulva egészen mély kékké tudjuk varázsolni. A halvány, áttetsző fehér felhőt ki lehet emelni éles rajzolatú hófehér bárányfelhőként. A szemet bántó útfelület káprázást okozó csillanását teljesen eltünteti ha megfelelő irányba fordítjuk (már mint a szűrőt). A szemüveget úgy készítik, hogy előttünk a vízszintesen elhelyezkedő felületekről tükröződő csillogásokat szűrje ki.


Polarizációs szűrővel ki lehet szűrni egy víz felület csillogásának jelentős részét vagy pl át lehet látni egy tükröző kirakat üvegen, ha megfelelő irányba forgatjuk a polarizációs szűrőt. Amikor egy zöld tájat nézünk, akkor a leveleken csillanó fények kicsit maszatossá, életlenné teszik a látványt. A megfelelő irányba forgatott polarizációs szűrővel el lehet tüntetni ezt a csillogást és a látvány gyönyörű tiszta színek, és a látvány élesebbé válik. Érdemes ezzel kísérletezni mert sok "csodát" fedezünk fel közben.

2012. aug. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/56 anonim ***** válasza:

Bocs de közben benne voltam az előző szövegben és itt hagytam közben egy kicsit, ezért nem olvastam előbb.


"Viszont az mindegy, hogy mekkora és milyen maga a szűrő?"


Lineáris polarizációs szűrőnek kell lennie. Az jó ha nagyobb mert nem határolja le a fényt kicsi ablak méretben, vagyis több fény átmegy rajta. Kb ez a lényege.

Még annyit, hogy nem kell sokat próbálgatni ha tudjuk, hogy milyen irányban megy fel a fényképezőgép optikájára a szűrő és milyen irányból érkezik bele a fény, a klasszikus felhasználáskor. Vagyis nem a kamera optikája irányából hanem kívülről kell a lámpát rátenni.


Egyébként a polarizációs szűrő irányát meg lehet határozni úgy is, hogy átnézünk rajta a kék égbolt felé de nem a napnak háttal vagy nem a nap irányába hanem annak síkjára merőlegesen. A szűrőt az égbolt felé emelve elfordítjuk és határozott sötétebb, mélyebb kéket kell látnunk. Aztán a polarizációs szűrőt meg kell fordítani, ami az előbb az égbolt felé nézett, azt fordítsuk a szemünk felé és ismételjük meg az előző kísérletet. Ha valamelyik irányban csak valami enyhén szivárványos jelenséget látunk és a színe kissé kékesre és sárgásra változik, az a hibás állása a szűrőnek.


Vagyis amelyik irányban jól működik, azt az irányt kell használni, mégpedig úgy értelmezzük, hogy a fény amilyen irányból ekkor érkezett a szemünk felé, onnan kell a lámpával átvilágítani. Ez a helyes működése.


Vanna olyan polarizációs szűrők ahol nincs különbség a két oldal hatása között, (nekem is van ilyen), ott mindegy melyik irányból világítjuk át.

2012. aug. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/56 anonim ***** válasza:

"Több Polaroid napszemüvegem is volt már, meg a családban is. És eddig mindegyik szűrt fényt engedett csak át a lencsén. Összehasonlítottuk más napszemüvegekkel is és ott nem mindnél tapasztaltuk ezt. A tükröződéseket mind kiszűrte."


Úgy lehet egészen biztosan eldönteni bármilyen szemüvegről, hogy valóban polarizál-e, hogy megnézünk rajta keresztül egy működő LCD kijelzőt, órát vagy LCD tv képernyőjét és közben elfordítjuk a szemüveges fejünket balra és jobbra. Valamelyik állásban a polarizációs szűrőn keresztül nézett képernyő teljesen elsötétül.


Az a jó ha teljesen egyenletesen elfeketedik abban az állásban az LCD képernyő látványa. Akkor jó minőségű a polarizációs szűrő a szemüvegben.

2012. aug. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/56 anonim ***** válasza:

Néztem több helyen a ledeket, de nem találtam olyat ami megfelelne. Főleg a 700lumen nincs meg sehol sem. Max a fele.


Itt:

[link]

[link]

[link]


Melyik led izzó lenne tutira jó?

2012. aug. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!