Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a különbség a Zepter-es és...

Mi a különbség a Zepter-es és a sima gyógyszertárban kapható 2x vagy talán 3x is olyan olcsó bioptron lámpa között?

Figyelt kérdés

A Pro 1-es azaz a legkisebbre gondolok, hallásból, csak azt hallottam, hogy a szerkezete minőségibb az eredeti Zepteresnek, kérdem én: az üvege, a lecsék ill. a ránk gyakorolt hatása ugyanaz???

Nem szívesen vennék zsákbamacskát, így kérem az írjon akinek bármi tapasztalata van az ún. utángyártottról!

Nagyon köszönöm!


2011. dec. 7. 05:13
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:
100%

Az biztos, hogy működik de nem attól, hogy négyszázezerbe kerül, hanem attól, ha egy erősebb lámpával valamilyen lineáris polarizált szűrőn át megvilágítod a sérült területet. Ez biztos!


Semmilyen különbség nem lehet egy közönséges LCD kijelzőről lehúzott fólia szűrő gyógyhatása és a gyári üveg alapra épített szűrő hatása között.


Ebben nem kell hinni, ahhoz hogy tegye a dolgát.

Valaki régebben a munkahelyen mutatott egy gyári bioptron lámpát amit akkoriban vett, ha jól emlékszem 35ezer forintért, de még az is sok érte, ugyanis jóval olcsóbban, meglévő anyagból is összerakható.

2012. aug. 23. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 A kérdező kommentje:
Én is olyat használok (utolsó) :)
2012. aug. 23. 13:42
 33/56 anonim ***** válasza:
balu, milyen szűrőt és lámpát kell venni ehhez?
2012. aug. 24. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 A kérdező kommentje:

Nekem az ismerősöm Dr. Deák Sándor féle bioptron lámpát adott, 2007-es kiadású könyvvel, ami olyan 50 E volt.


Azt írja ez a Deák, hogy a klasszikus lámpák 2 évtizede azonos szerkezetűek és a régi tükrök helyett polarizációs fóliát használnak (ez lehet akár az LCD fólia), mely csökkenti a lámpa súlyát, sérülékenységét, előállítási költségét.


Száz százalék, hogy a svájci és eközött hatásilag semmi különbség nincs. Gondolom a német az időtállóbb, igényesebb akik nem szerelik, nem értenek hozzá; öregek pl...:)

2012. aug. 24. 10:02
 35/56 A kérdező kommentje:
Rafináltak ezek a németek. Nem hiába mondta fater, hogy az okosságot fizettetik meg. Lám Zepter :)
2012. aug. 24. 10:06
 36/56 anonim ***** válasza:
100%

"balu, milyen szűrőt és lámpát kell venni ehhez?"


A szűrőt laptop szervizben lehet beszerezni.

Na persze nem úgy kell kérni, hogy polarizációs szűrő. :-)


..hibás laptop kijelzőt szeretnél venni. Mondd nekik, olyan nagyon jó, amiben nincs benne a CFL fénycső vagy esetleg hibás benne mert arra nincs szükséged, viszont ha lehet akkor ne töröttet adjanak mert neked a szűrő fóliát kell lehúzni róla. Lehet, hogy nálad is okoskodnak, hogy az alatta van és nem kell lehúzni, de az nem a polárszűrő hanem egy olyan lap ami a fény egyenletes elosztásáért felelős.


Ezért a hibás cuccért nem szoktak pénzt kérni, de ha kínálsz 1000,-FT-ot vagy akár 500,-at is akkor már jobban jártak, mintha kidobták volna a hulladékba. Már érdemes volt hátra sétánia érte. :-)


((..Bocsánat ha ismétlem önmagam de közben megy egy film és arra is figyelek..))


Az még jobb lenne ha nem törött a kijelző üveglapja, amire rá van ragasztva a polárszűrő (a két oldalára, /ebből az alsó használható mert a felső többnyire mattított, hogy ne tükröződjön használat közben/), szóval ne töröttet hanem valami más hibája legyen, mert akkor könnyebb lehúzni róla a szűrő fóliát. A törött üveglapok közül ki tud jutni a folyadékkristály ami enyhén mérgező. Szóval vigyázni kell vele.


A fólia lehúzásához kijelzőt a napon fel kell melegíteni 40 celziuszra vagy fölé, (mostanában ez nem okozhat gondot a napon) és a fóliát (nem a fény elosztó, fénytörő fóliát ami a megvilágítás elosztásához alatta van és önmagától leválik)Azt a fóliát ami nem jön le könnyen, na azt kell lehúzni róla, legalább akkora darabon, ami a lámpa elé megfelelő. Aztán ha oda férsz az ollóval akkor le is vághatod a darabot, ami már elég nagy lesz a tervezett lámpa elé. (Szóval nem kell egyből az egészet lehúzni.)


A fólia üveg felé eső része ragacsos marad, de ha nagyjából rásimítod egy tiszta üveg lapra ami akkora amit felhasználsz, akkor többé nem lesz azzal gond, hogy ragacsos. Utána már üveg lappal együtt kezelheted. Erősen valószínü, hogy nem mindenhol fekszik fel és buborék lesz alatta, de ez sem okoz gondot. optikailag nem kell teljesen egyenletesnek lenni, hogy átnézve tiszta képet láss mert itt a fényt kissé megtöri attól a polarizációja a szűrő tulajdonságának megfelelően jó lesz.


Az viszont egyáltalán nem mindegy, hogy melyik oldaláról világítod át. Erről később írok részleteket, először ezt elküldöm, nehogy valamiért elvesszen amit már megírtam.



Arra azért vigyázni kell ha lehet, hogy ne törött kijelzőt adjanak, /ezt már írtam de most hadd ne gyomláljam, különben is inkább többször mint kimaradjon valami :)/


A folyadékkristály folyékony, üveglapok közötti összetevője a cyanobifenil enyhén mérgező és bőrön keresztül is felszívódhat. Ezért jobb ha nem törött hanem más hibával rendelkező kijelzőt sikerülne szerezni.

Tudom, ezt is írtam.


A kijelzőhöz tartozó polárszűrő nagyon jó hatásfokú, különben egy laptop működése közben nem látnál feketét, csak szürkéset. Arról mindenki megbizonyosodhat, hogy a laptop és tv LCD kijelzőn látható képek teljesen fekete részeket is tartalmaznak. Vagyis a hozzá felhasznált polarizációs szűrő képes a fény 95-98%-át polarizálni és az így polarizált fényt megfelelő LCD általi sík forgatású vezérlés-nemvezérlés esetén a másik oldali szűrő kiszűrni/vagy nem. (most nem részletezem az LCD képernyő működést, de ha érdekel akkor majd elmondom).


A polár szűrő irányát is majd mondom. (Ahhoz néhány kísérletet majd el kell végezni de nem bonyolult.)

..de most ezt mindjárt befejezem mert mára elég lesz..


A lámpát is majd mondom, annál oda kell figyelni a hőterhelésre, nehogy megégjen a szűrő, de legalább 250-600 lumen legyen a látható fényteljesítménye. Hogy ez mit jelent és milyen lámpa mit ad le hány wattnál, arról később...

2012. aug. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 anonim ***** válasza:

Kösz a leírást.


A polaroid lencse is egy polárszűrő ezek szerint?

2012. aug. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként éppen a napokban megint szükség volt a lámpára.

Valami megcsíphette a vállam, vagy a vadgalambom szúrhatta meg a körmével, nem tudom. A vállamon egy viszkető jókora szúrásnyomot találtam ami piros volt és erősen viszketett. Másnapra a környezete is begyulladt és később már érintésre fájt is.


Na, ez már nem vicc, és elővettem a lámpát és a szűrőt. gyorsan megnéztem (optikai, fizikai kísérlettel), hogy melyik oldalát tegyem a lámpa felé, mert azt mindig elfelejtem. (az üveg és szűrő összetételnek, ez esetben a szűrő felét)


Lényeg, hogy megvilágítottam kb 12 percig a sérült és viszkető, már fájdalmas részt. A végére mintha jobbnak tűnt volna. Kicsit később már egyértelműen jobb volt de még kicsit fájt és viszketett.


Kb fél-egy óra múlva megismételtem a fény kezelést (12 perc), mert 15 lett volna, csak megint elfáradt a kezem tartani a lámpát és a szűrőt :-)) .

A végére már alig volt érzékeny az érintésre a terület és később már a fájdalom teljesen elmúlt. Aztán lassan a viszkedés is csillapodott. A látványa is sokkal halványabb lett. Harmadszor már nem kezeltem.. vagy talán este még pár percig.. Már így elmúlik, ahogy látom. Már egyáltalán nem érzékeny és nem is viszket és nem is duzzadt..


Egyébként gyulladás csillapításra a szteroidokkal felveszi a versenyt, annak a mellékhatása nélkül. Sok esetben segített már! Ami a lényeg, hogy nem a gyári, többszázezer forintos, nem is a többtízezer forintos, hanem amit össze állítottam 10e alatt! :-)


Működik ez a lámpa elv, csak egy a baj a gyárival. Az, hohy többszáz százalékos hasznot remélnek érte. Akit be tudnak fűzni, annak a kereskedelembe kerüléshez képest (ami kb. 35e.) a reális ár 1000 százalékát kérik el!

Na jó, a találmánynak is számítsunk fel egy tisztességtelen nagy értéket, ami lámpámként legyen az anyag ár és a haszonkulcs és kereskedelmi ár rés összegének a duplája, vagyis 35e+35e=70e FT

Még ha nagyon nagyon drágán mindent felszámolunk brutálisan, akkor sem és többet 70e-nél!


Szóval más sokadszorra merem nagyon bátran állítani, hogy megér ez az összeállítás párezer forintot, már ami egy jó lámpa és egy ilyen bontott laptop kijelző szűrő rétegéből készült.

Hogy pontosabban mennyi is ez a párezer amiből előállítható?


Azt tudom mondani, nekem kb mennyibe van.

(Nekem Li-ion akku celláról megy)

Egy 2-2,4 Ah-s lítium ion akku 1000-1500,-Ft volt

A led talán 1400,-

A lámpa teste a kínai piacon került 400,-Ftba.

A szűrőt én talán 200,-ért vettem a kipakolós piacon egy bontott FF laptop kijelző formájában.

Mondjuk az is igaz, az akkut tölteni kell. A lítium akku töltő ára igen borsos volt, 5.000,- Ft.

Kb ennyi. 8800,- Ft. Szóval nem volt ingyen de ez azért elfogadható ár. ..és jól működik gyógylámpaként, ha éppen nem egy jó fényű elemlámpának használom a lámpa részét. Ja, egyébként a lámpa fénye kb 200-250 lumen feltöltött akkuval, de kb 100 lumen fényárammal is gyógyít! ..csak akkor nem szabad nagyon távolra tartani mert a gyógyításhoz cm2 (négyzetcentiméterenként) legalább 5 mW optikai kimenő teljesítményű energiára van szükség. (Ez nem a felvett teljesítmény, hanem a lesugárzott optikai. A fényforrás hatásfokából és az 1W energiából elvileg veszteség nélkül kiszámolt előállítható átlagos fehér fényhez szükséges értékből indulva lehet számolni durva közelítéssel.) Most nem akarok bonyolultabb fénytani fejtegetésekbe bonyolódni de a fény spektrális eloszlásán vagyis szín árnyalatán is sok múlik (ami a fényforrás jellemzője) a fény teljesítmény meghatározásakor. Az viszont nem baj ha kicsit fölötte vagyunk lumennel (fénnyel). (elég sokat ..olvastam a fénnyel kapcsolatban és foglalkoztam ezekkel a dolgokkal egyéb okból is).


Na most ennyi, majd folytatom ha van érdeklődés.

2012. aug. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 anonim ***** válasza:
Még csak az elejét írtad le, de azt többször is. :D :D
2012. aug. 24. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 anonim ***** válasza:
100%

Még egy dolog.


Nem voltam itthon kb két hétig. Mindig hívogattak minket mindenféle üzletkötők, anyámra rábeszéltek egy ilyen gyári lámpát, amire OTP részlet fizetési megállapodást köttettek vele és a tudtomon kívül aláírta és kihozták neki.


Ezt később nekem elég sok munkámba került vissza csinálni. Folyamatosan jártam tárgyalni a váciúti székházukba meggyőző érvekkel. A végén már mindenféle ravasz trükkhöz folyamodtak, hogy húzzák az időt, amin belül még hivatalosan vissza lehet vinni. Végülis az elállás első bejelentési időpontja a döntő.


Azzal próbálták húzni az időt, hogy van egy úgynevezett "kereszt biztosítás", ami két feltétel valamelyikének teljesülésekor lép életbe, ha a vásárló egészségügyi okból nem tud fizetni, (mi a fra?? hülyeség) ..vagy ha elhalálozik. A két eset bármelyikében egy fillért sem kell fizetni és a lámpát is megtarthatjuk -monták-.


Hitetlenkedtem mert irtózatos hülyeségnek hangzott, főleg az első része. Mondták, kérdezzem csak meg az OTP-től hogy van-e ilyen biztosításuk a Zepterrel (de ne mondjak részleteket vagy nevet, mert mint mondták, ha a biztosítást majd igénybe vesszük a roszz egészségi állapotra való hivatkozással??! ..akkor nehogy úgy nézzen ki, hogy ezt megszervezték. Ezt sem értettem miért mondják. Ha valami jár akkor jár, habár nem hihető a dolog.


Mentem kérdeztem, ha már esetleg tényleg azért győzködnek fél órán keresztül mert bizonyos esetekben ingyen van (mekkora baromság!!) na de megkérdeztem, miért ne..

Ha mondják akkor legalább a végére járok és meglátjuk hol találok fogás rajtuk. Végül itt fogtam meg őket, hogy "vásárló megtévesztése". Nem a lámpával hanem a különböző trükkjeikkel. ((Ilyenkor érdemes kis magnónak lenni a zsebben.)) Nagyon makacs tudok lenni, ha tudom, hogy igazam van!



Szóval elsőnek irány az OTP, hogy meglássuk mi van náluk megkötve. Kiderült, hogy a biztosítás nem náluk van hanem a ... huhh, már nem emlékszem, valami új nevű biztosítónál tényleg létezik valamilyen rendszeres biztosítása a Zepternek az árui mellé.


A biztosítónál meséltem az egész történetet és mondom az anyám nevét és tövéről a hegyére mesélem a sztorit. Mondja az biztosítós üzletkötő, hogy csak egyetlen esetre szól ez a biztosítás amiről tud, ha elhunyna a várárló. Semmi más változat nincs!


Mellékesen meg ilyen biztosítást és semmilyen mást sem kötöttek az anyám nevéren. Ilyen név nincs a rendszerben.


Jó, hogy hazudtak mert itt fogtam meg őket!


Mondta, ha mással kecsegtettek minket, akkor onnan tőle azonnal menjek a rendőrségre és tegyem meg a feljelentést, mert csúnyán átvertek. Még előtte útba ejtettem a Zepter váciúti palotáját és a vevőszolgálatra mentem, ahol először majdnem kivágtak. Közben elejtettem, hogy nem is igazán "ide" készülődtem hanem a rendőrségre, de előtte még beugrottam, hogy felkészülhessenek a rendőrségi vizsgálatra. "Most innen oda megyek tovább."


Hú.. meg jajj.. mikor is vette az édesanyja azt a lámpát?

(No mondom magamban, ..már olvad a vaj a fejen!)


Mondom, hogy a pontos dátumot nem tudom. Erre a vevőszolgálatos nem is a számítógépben keresgélt hanem a naptárját kezdte el idegesen lapozgatni, hogy rá mondhassa minél gyorsabban, jó vissza vesszük. (nehogy bemártsam őket az átejtési próbálkozásukét) Biztos ismerte az üzletkötőik sötét trükkjeit.


Gondolkodott kicsit és végül mondta, hogy "holnap lesz az utolsó nap amikor vissza viheti", ez lesz a legutolsó lehetőség. (Anélkül hogy, pontosan tudta volna mikor is vitték ki anyámnak.)


Végül vittem másnap és igyekeztek ott is különböző akadályokat teremteni, de mondtam, hogy jó, nem baj. innen most megyek tovább a rendőrségre.


(Jó, nem baj, ha én egyszer kinyitom a számat! Ha én elkezdek beszélni!) :-)


Végül a raktáros nő felvette a telefont és hosszasan tárgyalt a vevőszolgálatossal (miközben leküldött az irodából, hogy várjam meg lent a raktárban.) Végül órákig várattak mindenféle kifogással de végülis vissza vették.



Egyébként asszem 400e lett volna először de nagy kegyesen leengedtek belőle 90e-t, mondta anyám. És azt is mondta(80 évesen), hogy ez milyen nagylelkű ajánlat 5 év alatt részletekben, havi 7 vagy 8ezer..



Azt verik át az árral akit csak tudnak és olyanok mint a bögöly és pióca keresztezése ..lenne, ha volna olyan állat.


Nagyon nehéz őket levakarni de nem lehetetlen. Már nagyon elegem van abból a társaságból. Mondtam anyámnak, hogy ha onnan hívják, akkor azonnal tegye le a telefont, nehogy megint rábeszéljék valamire. Ennyi a történet.

2012. aug. 25. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!