Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A boldog, kiegyensúlyozott,...

A boldog, kiegyensúlyozott, elégedett emberek hogy csinálják?

Figyelt kérdés
Régen, egy-két éve én is az voltam, voltak céljaim, edvem csinálni. Mára megtört valami, és megkeseredtem. Képtelen vagyok a céljaimért is harcolni már. Hogyan nyerjem vissza önmagam és az életkedvem?
2011. dec. 7. 18:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem manapság nagyon ritka, max csak a látszat az, de belül minden ember őrlődik...
2011. dec. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
30%

Hülyeség, amit az előző írt. És még baromság is. Meg f@szság.


A boldogság elérhető, csak küzdeni kell érte. Jelölj ki célokat, és valósítsd meg őket. Változtass a környezeteden, változtass a megjelenéseden. Hallgass más fajta zenét. Csinálj új dolgokat. Vásárolj. Jelölj ki minden hónapban 1-2 olyan napot, amikorra félreteszel minden kötelességet és csak olyan dolgokat csinálsz, amit szeretsz. Tegyél a boldogságért. Az elején ez komoly erőfeszítésedbe fog kerülni, de idővel boldoggá tesz.


Az induláshoz valami enyhe antidepresszáns jól jöhet, de vigyázz, hogy ne szokj rá. Max. 1-2 hétig szedj, ha szedsz majd.

2011. dec. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Én nem sajnálom a fáradságot, ha tudom, hogy megéri.
2011. dec. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Második hozzászólónak köszönöm a jótanácsát, én is úgy látom, hogy lehet azért boldognak lenni. Kipróbálom a tippjeidet, azaz én is gondoltam egy részére, csak annyira letört vagyok, hogy ahogy irtad az elején nehéz... ezért nem is erölödtem. Azt hittem magától kell jönnie..., és elkezdtem antidepresszánst is szedni. Viszont ezekhez a gyógyszerehez nem lehet hozzászokni..., bizonyos idötartamig ell is szedni öket, hogy a depresszió ne jöjjön vissza! Semmi rossazt nem érzek töle, csak hogy nem agyalok folyton, nem szomorkodom és nem sirok annyit, mint elötte. Szóval antidepi ell ilyen eseteben. Maximálisan támogató volt a válaszod, mégegyszer köszönöm, és igyekszem eröt venni magamon és küzdeni.
2011. dec. 7. 19:38
 5/15 A kérdező kommentje:
Elsönek azért javasolnám, ha ö is örlödik, hogy szedjen antidepresszánst, mert nekem megoldotta ezt az örlödést. Még nem az igazi, de kell 2-3 honap hogy igazás beálljon. Pár ismerösöm sokat köszönhet ezeknek a gyógyszereknek. Aztán lehet dolgozni rajta, hogy boldogabban élhessünk :).
2011. dec. 7. 19:41
 6/15 A kérdező kommentje:
amúgy másodiktól kérdezném, hogy ismeri-e az antidepresszánsokat?? mert 1-2 hét alatt még nem is hatnak. nem szabad ilyen rövid ideig szedni!esetleg nyugtatót.
2011. dec. 7. 19:43
 7/15 anonim ***** válasza:
69%
2. válaszoló próbált okosnak tűnni... de legalább választékos szókinccsel rendelkezik. Sok esze nem lehet, ha rögtön ajánlgatja az antidepresszánst.
2011. dec. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Utolsó, pedig nem rossz az, hidd el. Ha már valaki ilyen kérdést tesz fel, mint én, az nem áll épp a helyzete magaslatán :). Szóval ell az. Pláne ha valaki állandóan örlödik. Az nem élet. Az életben boldogna ell lennünk. Szerintem hasznos volt a második hozzászóló válasza, ellentétben a tiéddel, aki mégcsak javaslatot sem tettél, hogyan legyen az ember boldog..., csak egy segitö szert és ötletet hurrogtál le.
2011. dec. 7. 19:52
 9/15 anonim ***** válasza:
61%
Ha neked az segítő ötlet, hogy rögtön gyógyszerrel próbálkozol, akkor a te dolgod. Én először a probléma forrását keresném meg és csak legvégső esetben nyúlnék antidepihez.
2011. dec. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Segitö ötlet, igen. A probléma forrását általában ismerjük, csak nem tudunk rajta változtatni sokszor..., mert aktuális élethelyzet. És ezen örlödnek az emberek. Emiatt az örlödés miatt viszont más dolgaikban sem jutna elöre..., mert megrekedtek. Ami szomorúságot, eserüséget vált ki, itt segithet egy antidepresszáns..., és segit tényleg. Megszünteti a szorongást..., rágódást, kiapcsol egy kicsit az agyad. A nagy probléma nem tünik igy már akkorának, igy könnyebb tovább haladni.

Az antideprtesszánst sokan mumusnak tekintik, pedig hidd el, életek ment, mert egy elkeseredett ember csak megy lefelé! Valószinü te ezt nem ismered, addig örülj.

Amugy igy egy vérnyomáscsökentö is rossz...mert az is gyógyszer... , de nem magyarázom. Aki szedte és jobban lett, az úgyis érti. Én értem, ismeröseim is, és még sokan mások, akik helyre jöttek töle.

2011. dec. 7. 20:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!