Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy szokás kialakításának...

Egy szokás kialakításának módja az, hogy 21 napon keresztül minden nap végezzük el azt a lépést/gyakorlatot/amit szokásunkká kívánunk tenni. Így minden szokás elsajátítható. Mi ennek az alapja? Vagy ez is csak egy újabb bolondítás a sikerkönyvekből?

Figyelt kérdés
2011. dec. 9. 19:09
 1/6 anonim ***** válasza:
A 21 nappal nem feltétlen értek egyet, mert vannak egyszerűbb és vannak összetettebb gyakorlatok amiket végzünk. De az tény, hogy ahhoz, hogy valami automatikussá váljon és akár gondolkodás nélkül is tudjuk végezni idő kell. És idővel ha nem csinálod akkor feltűnik annak hiánya.
2011. dec. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A 21 nap azért van, hogy tetsszen a feladat, és ne tűnjön végtelennek a gyakorlás. Ráadásul a 21 meseszám, szerencseszám. A siker alapja...
2011. dec. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Atees válasza:
Egy másik sikerkönyv szerint elég csak a sikerre gondolni, és az az aranyos univerzum megadja neked! Csak hinni kell benne! Télleg müködik, hiszen a történelem nagyjai is használták ezt a módszert, lásd: Cesar, Napoleon, Hitler, Kenedi és a Mikulás is. És ez a tudást immáron te is könnyen megszerezheted, mindössze 4999 Ftért bármelyik könyvesboltban!
2011. dec. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!

3. válaszon nagyon jót röhögtem magam is! :D

2011. dec. 9. 22:33
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez igaz lehet. Nekem nem volt állandóság az életemben és hiányzott is. Majd rendet teremtettem magamban. Tényleg bejön. Elkezdtem vacsi után lemenni a parkba egy kört sétálni. Eleinte nehezen igazodtam egy ugyanazon időponthoz. Aztán szép lassan pár hét elteltével már olyan szinten megszoktam, h már természetes, h vacsi után lemegyek a parkba egy kört sétálni. Tudom buta példa, de nekem bejött. És ettől jobban érzem magam.
2011. dec. 10. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A Titok c. könyv/film alapötlete szerintem nagyon jó, de bizonyos pontokon az "elmélet" hirdetői túllőnek a célon. Hiszek a vonzás törvényében, de abban is, hogy a sikert nem ölbe tett kézzel kell várni. Hanem pl. új, sikeres szokásokat kell hozzá kialakítani, h. a témánál maradjunk :)
2011. dec. 18. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!