Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezek a gondolatok mitől lehetnek?

Ezek a gondolatok mitől lehetnek?

Figyelt kérdés

láttam az előbb egy kérdést, és felidézte egy két gondolataim, amik engem eléggé zavarnak, idegessé tesznek, pedig vannak, amik régebbi történések.


Vannak pl olyan gondolataim, hogy összekötözök valakit a lábait, kezeit, megkínozom, majd beledobom a dunába (de még nem hal meg, nyomom le a víz alá).

Aztán még pl, hogy az unokahugom(akit tényleg szeretek) félek hogy egyszer csak ugy hirtelen elborul az agyam, és megkínozom majd a végén megölöm.. nagyon fájó gondolatok főleg ha olyannal képzelsz el, akiért az igazság szerint életeddel is fizetnél.

Volt olyan, amiről igazság szerint nehezen beszélek, mert eléggé szégyenlem magam emiatt, de megtörtént és nem tudom hogy miért tettem. vagyis némileg tudom, de nem tudom pont ez hogy jött. a párnát rászorítottam a fejére. elborult az agyam, hogy ivott egy két pohár bort, és felidegesített. vigyorogtam, de rosszul esett. és akkora élvezettel nyomtam azt a párnát a fejére, hogy azthittem nem tudom abbahagyni. Féltem, mi lesz utána, mert nem akartam megölni, de mégis.

(NEM ÖLTEM MEG!)

és ez ilyen borzasztó. még mindig vannak ilyesmi gondolataim, bár a párnás sztori óta eltelt ugy 3-4év. Nem vagyok nagyon erőszakos. tettleges dolgokat vagy hogy mondjam nem teszek sűrűn, de ha igen, akkor ütök vágok mindenkit és nem tudom abbahagyni, képtelen lennék, mert annyira jó érzés hogy üthetek valakit!

egyébként pszichológushoz járok.

16/L


2011. dec. 11. 10:12
 1/3 anonim ***** válasza:
21%

Sorsoddal elégedetlen tizenéves vagy és a beteges gondolataidra rá is játszol, mert menőnek gondolod. Vagy elmúlik, vagy pszichopata leszel. Sok sikert!



*B.a

2011. dec. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mármint a párnás dolog megtörtént, vagy csak gondolatban?


Mert egyébként szerintem kényszeres gondolatok (velem is elő szokott fordulni..).


"A kényszergondolatok általában kínzó, kellemetlen, a személyiségtől idegen, a tudatba „kényszerűen" betolakodó, szorongást okozó gondolatok, pl. egy szeretett személy megölésére érzett késztetés."


"A kényszergondolatok (obszessziók) többnyire kellemetlen, ostoba és zavaró érzések, gondolatok vagy gondolattöredékek, melyeket a beteg saját magától idegennek, akarata ellenére valónak tart és próbál küzdeni ellenük."


[link]

2011. dec. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
tettben nyílvánult meg a párnás
2011. dec. 11. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!