Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszív gondolatok ellen...

Depresszív gondolatok ellen vmi tanács?

Figyelt kérdés

Sokszor hülyeségekre gondolok, amikre nem kéne tudom.

Ha simán arra gondolok hogy most rossz a hangulatom, de jó, akkor hirtelen szomorú leszek. Hülyeségek járnak az agyamban amiről mind tudom hogy hülyeség. Olyanokra gondolok hogy mivan ha infarktust kapok hirtelen, vagy megáll a szívem, rosszúl vagyok vagy agyvérzést kapok, vagy van valami velem született betegség ami miatt bármikor meghalhatok. Tudom hogy ezek mind hülyeségek, de mégis másként reagálok rá. Rámtör néha szorongás, meg úgy érezem hogy pánikrohamot kapok(volt már egykettő de max 5) Mindig másokra gondolok hogy az ismerőseim tuti hogy sose gondolnak ilyenekre. Hogy tudnék ezen túllépni ?

(nem vagyok pánikbeteg vagy ilyesmi )


2011. márc. 20. 20:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem is van ilyen, a B vitamin elég jó rá (B vitamin komplex és mellé magnézium tabletta.) És még teljes kiőrlésű kenyér, rozslisztes dolgok, tojás sárga, sárgaborsó főzelék, lencse, bab, ezekben is sok a B vitamin. Plusz testmozgás.
2011. márc. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezt, amit leírtál, hívták régen "idegességnek". Gondolom, ma valamilyen szorongásos zavarnak hívják.


Ha kávézol és cigizel, csökkentsd az adagot. Ha fogyasztasz alkoholt, abból is vegyél vissza. Aludj eleget és mélyen. Mozogj, sportolj többet.


Azért gondolsz mindenféle betegségekre, mert eleve ideges, szorongó állapotban vagy. Ilyenkor az ember keresi ennek az okát, és többnyire talál is valamilyen témát, amitől retteghet. Ha múlt héten mondjuk egy buszmegállóban dohányoztál volna, akkor most lehet, hogy azon idegeskednél, hogy mi van, ha megláttak térfigyelő kamerán és meg fognak bírságolni. Ha elkövettél egy hibát a munkahelyeden, akkor a kirúgástól félnél. Ha ezek nincsenek, akkor az agyvérzéstől vagy a hirtelen szívhaláltól félsz. A lényeg, hogy eleve szorongsz, és ennek bármi lehet a tárgya.


Van, aki nem jut el addig, hogy találjon magának szoronganivalót, hanem egyszerűen azt érzi, hogy "baj lesz" és "valami nincs rendben".


Gyakran az elvégezetlen munka, a halogatás okozza ezeket az érzéseket. Van valaki, akit fel kellene hívni, meg kellene látogatni, de nem volt idő/kedved hozzá? Akkor ezt az ügyet intézd el. Vagy van valami munka, amit későbbre tologatsz? Azt is intézd el.

2011. márc. 21. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Akkor kezdődött az egész mikor elvégeztem a sulit, én nem jött össze amit akartam, és hirtelen kilátástalannak láttam a jövőmet. De azóta már rendeződött a dolog, és ha minden összejön, akkor szép jövőnek nézek elébe.
2011. márc. 21. 15:25
 4/4 anonim válasza:
Nekem is volt ilyen és elég jol kezelték,menj el kérlek orvoshoz ezzel!Ez igen szorongás,depresszio és az ezzel társult hypohondria,amit igen jol lehet kezelni!Engem tavaly tavasszal vettek kezelésbe és 2-3 honap alatt teljesen rendbe jöttem de 2-3 hét alatt is jelentős javuláson mentem keresztül.
2011. márc. 24. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!