Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegségre szerotonin...

Pánikbetegségre szerotonin szint növelés?

Figyelt kérdés
Hallottam, hogy a szorongásos pánikbetegeknél, mint én, a rohamokat többekközött a szerotonin hiánya okozza. Elvileg erre kapok rexetint... szedem évek óta, de már nem használ. Lehet, hogy gyógyszert kéne váltanom? Az "Orvosok" állítják, hogy a rexetin nagyon jó, és nem kell más helyette... de a tapasztalataim nem ezt mutatják. Esetleg valami más természetes anyagról nem tudtok, ami feldobja a szerotonin szintet? Válaszokat előre is köszönöm!
2011. dec. 11. 20:39
 1/2 anonim ***** válasza:

A homeopátiás szerek nem olyan megbízhatóak és eredményesek, mint ahogy azt hirdetik (ezt tapasztalatból is mondom)..

Szerintem ne akarjál nagyon eltávolodni a gyógyszeres kezelésről csak azért, mert már nem válik be a mostani.. Nem minden használ, igen, előfordul, hogy másikat kell választani. De nem értem az orvosod, ha látja, hogy romlott az állapotod, akkor az adagot kéne emelni, és ha ezek után sem javulsz, akkor váltani szokás...

És járj terápiára is, mert sok orvos szerint az a leghatásosabb, a 2 együttes alkalmazása.

2011. dec. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Ebben a kérdésben a pszichiátered szava a döntő. Ne akarj mást, és csodát se várj. Csak az orvosod van olyan helyzetben, hogy ismer téged, tudja a betegségedet, és tudja mi várható el a gyógyszertől amit adott. De ahogy előttem is írták: ne csak a gyógyszerre hagyatkozzál, hanem kerüld azokat a helyzeteket, amik okozták a pánikot, beszélgess, levelezzél másokkal. www.bura.hu

Itt sorstársak vannak, hasonló betegséggel, és gyógyszerrel. A weblapon pszichiáter vagy pszichológus is van, akitől lehet kérdezni. Nagyon ajánlanám.

2011. dec. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!