Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem adhatom fel az életemet,...

Nem adhatom fel az életemet, de így is meghalok?

Figyelt kérdés

Felnőtt, dolgozó, tanuló nő vagyok. Most csinálom a második diplomámat, 1 év lenne hátra...ez az utolsó esélyem,egy évet már csúsztam, nem csúszhatok többet, de!

Már voltam 3 hónapot pszichiátrián, de megint kezdek visszacsúszni, öngyilkossági kísérletek, öncsonkítás, autoagresszió...nem tudom, mit tegyek, kéne megint 3 hónap terápia, de nem fekhetek be, mert akkor örökre elbaltázom minden lehetőségemet az egyetemen. Viszont így meg úgy érzem, hogy nem érem meg, hogy kézhez kapjam a diplomámat.


2011. dec. 15. 22:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%
Az egészség mindennél fontosabb!Mit kezdesz a 2 diplomáddal ideg betegen.depressziósan,fél kézzel,igy is annyi a diplomás,h Dunát lehet velük rekeszteni!(én is)
2011. dec. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Jaja, első az egészség.
2011. dec. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nincs olyan szabály, hogy csak egy évet lehet csúszni. De ha esetleg el is esel a diplomától, akkor is menj el a terápiára.
2011. dec. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
abból amit írtál kitűnik, hogy a kórházban van a helyed, nem a suliban. Am miért csinálod? Mi a baj?
2011. dec. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem megoldható, hogy egészségügyi okokra hivatkozva halaszthass még egy félévet, pláne, ha be is fekszel a kórházba. Viszont jársz állandó, heti egy alkalmas pszichoterápiára is? az nagyon fontos lenne!Sok sikert mindenhez!
2011. dec. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

A tavaly tavaszi félévet töltöttem a pszichiátrián. Így az akkori tárgyakat nem tudtam megcsinálni, majd csak most tudnám februártól egy év csúszással. Ha ennél többet csúszok (most se csinálnám meg őket tavasszal, majd csak 2013 tavaszán), akkor már nem fér bele az államilag finanszírozottba, kifizetni meg nem tudnám, így félbe kellene hagynom az egészet. Talán passziváltatni tudnám magamat egy évre...de akkor meg nem járna diákhitel, nem támogat anyagilag senki, sőt én támogatom a szüleimet, 40E diákhitelből+40E diákmunkából élek. (A munkába bármikor visszamehetek, az nem baj.)

Nem tudom, mi a baj, csak azt érzem, hogy tönkre fogok menni, most rosszabbul vagyok, mint azelőtt, hogy 3 hónapra bekerültem. Nagyon nagy szükségem lenne rá! Amúgy súlyos depressziós epizód+ poszttraumás stressz zavar a diagnózisok.

2011. dec. 15. 22:49
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem járok pszichoterápiára, jártam majdnem egy évig, de elfogyott a pénzem...(ennek már majdnem egy éve).
2011. dec. 15. 22:50
 8/11 anonim ***** válasza:

Akkor ez a 22-es csapdája, b.sszus.

:(

2011. dec. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Családsegítő szolgálatnál , ha erőteljesen kutakodsz, találsz olyan pszichoterapeutát, aki vállal, illetve olyan pszichiátert is, aki pszichoterápiát csinál. Ha ez a második diplomád, hogy-hogy államilag finanszírozott?A szüleidet feltéttlenül támogatnod kell?Távol laksz tőlük?
2011. dec. 15. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én más okok miatt, de épp most szervezem, hogy a tavaszi félévem egyéni órarenddel tudjam végigvinni. Nem mehetek közösségbe immunbetegség miatt, így neten keresztül kellene beadandókat írnom itthonról, és csak vizsgázni, UV-zni kellene bemennem az egyetemre. A dékánnal már beszéltem, most épp a tanárokkal egyezkedem a teljesítés feltételeiről. Szerintem neked is meg kellene próbálnod, így, ha vihetsz be laptopot, talán te is tudnád teljesíteni a félévet. Vagy nem tudnál terápia alatt még ezzel is foglalkozni? Mondjuk logikus lenne, ha nem. De csak egy tipp volt.
2011. dec. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!