Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Folyamatos szorongásnak és...

Folyamatos szorongásnak és normális értéknél magasabb vérnyomásnak mik lehetnek az okai?

Figyelt kérdés
Úgy érzem, hogy soha sem vagyok 100 %-san ellazult állapotban. Szinte mindig felfigyelek arra, hogy az izmaim, leginkabb a has- és vállizmaim meg vannak feszülve, olyankor ellazítom őket, de amint megfeledkezem róluk, ismét megfeszülnek. Fura érzés, mintha mindig készenléti állapotban lennék, hogy valami rossz fog történni, vagy valami nem úgy fog összejönni az életemben, ahogy azt én szeretném. Nem volna ezzel gond, csakhogy én nem tudom beazonosítani, hogy most konkrétan mitől is parázom. És ezzel párosul, gondolom emiatt, a picikét magasabb vernyomás, egész 140/80 as értékig. A szívem ki volt vizsgálva, nem állapítottak meg problémát. Szerintetek mitől van ez? Pszichikai vagy ideg alapi lehet a gond? Mit lehet tenni ellenne?
2011. dec. 20. 20:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem pont az ellenkező, nagyon szorongós, stresszes vagyok évek óta, de ennek ellenére nagyon alacsony a vérnyomásom a testsúlyomhoz és magasságomhoz képest. Mondjuk engem zavar a stressz, de nem tudok megszabadulni xD

21L

2011. dec. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Neked kell tudni hogy mi az amivel elégedetlen vagy az életedben, vagy voltál, esetleg milyen rossz hatások értek a múltban. Stresszoldó megoldásokat is keress, ha súlyosodnak a tünetek, akkor valamilyen nyugtatót is kell szedned, mert az állandó magas vérnyomás és egyéb dolgok árt tesznek a szervezetben. Az izomfeszülés előjele lehet egy pánikrohamnak, attól függően, mekkora a baj és milyen stádiumban vagy.


Ha van pénzed meg időd rá, akkor keress valamit amivel levezeted a stresszt, pl motorozás, kick box, masszázs, sörözés a haverokkal, vagy kirándulás a szeretteiddel.

2011. dec. 21. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

[link]

Talán generalizált szorongás, de talán érdemes lenne felkeresni egy pszichológus/átert.

2011. dec. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Így van, ahogy írták itt előttem. Van valami az életedben, amitől tartasz. Ez lehet hazai, iskolai, munkahelyi, testi vagy lelki. Tudod, hogy van, és fenyeget. Neked kell megkeresni az okot. Magadban.
2011. dec. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egy pszichiátert mindenképp érdemes felkeresni, mielőtt erős, függőséget okozó szereket kellene felírni neked, esetleg komolyabb problémád lesz: agyvérzés, gyomorfekély...
2011. dec. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!