Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet olyan hogy hipohonder...

Lehet olyan hogy hipohonder vagyok, de nem testileg hanem lelkileg?

Figyelt kérdés
szóval akármi negativ tulajdonságot, vagy lelki bajt hallok, felfedezem magamban is, és csak egyre nő a számuk, és a végén már egy roncsnak érzem magam.. nagyon rossz :/
2011. dec. 21. 13:37
 1/7 Antimod ***** válasza:
Természetesen lehetsz, félhetsz ilyen jellegű betegségektől is, illetve "diagnosztizálhatod" őket magadon.
2011. dec. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
és hogy lehet ebből 'kigyógyulni'?..
2011. dec. 21. 13:49
 3/7 Antimod ***** válasza:

Fogadd el, hogy beteg vagy. Ezúttal tényleg van mentális betegséged, ez a fóbia. Ennek leküzdésére számos eszköz van, de előfordul, hogy szakember segítsége kell. Előfordul, hogy válaszút előtt állsz, és meg kell találnod létezésed értelmét, ami egy csapásra megoldja ezt a problémádat (ilyen tekintetben tünetként is értelmezhető).


Egy a lényeg: ne hagyd magadat gyógyszerekre rábeszélni, sok fóbiástól hallottam, hogy rászoknak, és / vagy csak ront a helyzetükön.

2011. dec. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én szintén erősen hipochonder vagyok :( Sajnos leggyakrabban testi betegségek mellett előfordul, hogy mentális betegségektől is félek. Egyébként a hipochondria önmagában is gyakran vezet el szorongásos, depressziós állapotokhoz. Én az évek alatt eljutottam odáig, hogy idegileg teljesen "leszívott" a különböző betegségektől való rettegés. Állandó szorongásom lett miatta.

Most pszichiáter segítségével próbálok megszabadulni a hipochondriától. Ha nem megy egyedül, ne félj segítséget kérni, mert csak rosszabb lesz!

2011. dec. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi a kommentet, és sok sikert neked is :)
2011. dec. 21. 22:45
 6/7 anonim válasza:
Drága kérdező,ezzel nem vagy egyedül.Nekem 2 éve volt egy "balesetem".Semmiből semmi-rosszul lettem.Annyira megmaradt bennem,hogy csak arra tudtam gondolni és saját magamat felidegesitettem vele.Ha megszédültem vagy ha csak egy kicsit beleszúrt a szivembe,már olyanok jártak a fejemben,hogy halálos beteg vagyok.Természetesen tudtam,hogy nem igaz.Orvosoktól,orvosokhoz jártam.Kaptam antidepi tablettát,ami segitett is.Nyáron minden rendben volt,magamtól abbahagytam,ami nagy hiba volt.És mi történt?Pár napja visszatért a "betegség".Sirógörcsöm van,folyton csak hülyeségek járnak a fejemben,egyedül érzem magam,beképzelem a betegségeket.Tegnap anyukám elvitt psychiáterhez,aki felirt egy gyógyszert.Nagyon gyógyszerellenes vagyok,de azt mondta ez nagyon nagyon gyenge és nem lehet rászokni.De próbálom leküzdeni magamban ezt a depressziót.Én csak azt tudom ajánlani,hogy keress egy jó dokit,mert csak rosszabb lesz.Tudom milyen nehéz az ilyen "betegség".
2011. dec. 22. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ne fogadj el semmilyen betegséget másoktól! Idegenektől nem csak cukorkát nem veszünk el.

Nincs semmi bajod, az önismeret hiányán kívül. Valószínűleg fogalmad sincs arról, ki vagy, milyenek a képességeid, mihez kezdhetsz magaddal, az életeddel. Egyáltalán unalmas vagy sivár az életed, a lelki életed mindenképp, ezért olyan könnyű befolyásolni, mert már egy betegség is érdekes elfoglaltságot, valamilyen álidentitást jelent.

Téli szünet van, menj el a köynvtárba és olvass valami lélekemelő könyvet, vagy olyasmit, ami az életről szól kezdj valamilyen hobbiba, ismerkedj emberekkel.

2011. dec. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!