Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy közösen átélt tragédia...

Egy közösen átélt tragédia után hogyan segíthetnék a barátomnak? Lassan függővé válik és nem tudom mit tehetnék

Figyelt kérdés
A barátom és én elveszítettük egy nagyon közeli barátunkat. Ők ketten szinte testvérek voltak...Rajtam kívül senkivel nem beszél erről a barátom, és Xanaxot szed, hogy csillapítsa a veszteség okozta fájdalmat. Nagyon durván túladagolja a gyógyszer, sajnos egyre gyakrabban. Kerestem neki segítséget, de nem hajlandó menni, mert nem akar senkivel sem beszélni a történtekről, a fájdalmáról. Segítenem kell rajta, nem veszíthetem el őt is! Mit tanácsoltok? Hogyan segíthetnék neki?
2011. dec. 22. 01:21
 1/9 anonim ***** válasza:

Ezek szerint megtetted, amit lehetett. Továbbra is legyél elérhető számára, szerintem.


Hogyan érted azt, hogy nem veszítheted el őt is?

2011. dec. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
mégis hogy értené?? úgy hogy szereti, és ha őt is elvesztené pont egy másik súlyos veszteség után, akkor valószínű a kérdező is a barátja sorsára jutna, azaz a gyógyszer mulasztaná csak el a fájdalmát, vagy talán még az sem
2011. dec. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

És ez a te barátod, honnan veszi a xanaxot? Egyébként kétlem, hogy aki eddig nem szedett szereket, az most hirtelenjében elkezdi.

2011. dec. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
nyeh, nem túl férfias dolog letompítani magát ahelyett hogy szembenézne a fájdalommal. egyébként az addiktológián tudnak neki segíteni legfeljebb, az alprazolám elég alja testi-lelki függőséget okoz.
2011. dec. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Én is kérdeztem már tőle, hogy honnan veszi a xanaxot, mert már emlegette 2 mondat között, hogy lassan le kell állnia vele a doki szerint...Annak ellenére, hogy azt hiszem ismerősök, felfoghatatlan, hogy egy orvos ezt nem veszi észre. Bár nem az orvos hibája, biztos valahogy kijátsza vagy nem tudom.


Kedves első válaszadó, igen úgy értettem, hogy nem veszíthetem el őt is, hogy nem hagyhatom, hogy vele is történjen valami hasonló tragédia, nem halhat meg...azt már én sem élném túl. Sajnos nem tudom milyen hatásai vannak a xanaxnak, okozhat-e a túladagolása halált...próbáltam utána nézni, de ahány honlap, annyiféle. Inkább könyvekben kell keresgélnem azt hiszem.

Köszönöm a válaszokat, még nem tudom mit fogok tenni, de küzdök érte.

2011. dec. 23. 10:18
 6/9 anonim ***** válasza:

Második válaszoló vagyok

Az, hogy a túladagolása mikor tud bekövetkezni, az nagyban függ attól, hány miligrammosat szed a barátod. Ezt kéne megtudni, és akkor máris többet tudnék mondani.

Viszont arra nagyon ügyelj, hogy xanax-ra alkoholt fogyasztani nagyon veszélyes.

2011. dec. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Xanaxtól nem halt még meg senki. Főleg nem, akinek a szervezete már ismeri. A legrosszabb ami történhet, hogy baleset éri valahol. Ha szerencsés, kőrházba kerül. Ha nem, akkor annyi. A kórház lenne amúgy a legjobb megoldás. Ott elveszik tőle a xanit, de ideiglenesen pótolják mással.
2011. dec. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
sima xanaxtól nem, de egy ismerősöm töménytelen mennyiségű xanax és alkohol kombótól igen
2011. dec. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az első hozzászóló vagyok.


Kedves kérdező, idézlek:

"Kedves első válaszadó, igen úgy értettem, hogy nem veszíthetem el őt is, hogy nem hagyhatom, hogy vele is történjen valami hasonló tragédia, nem halhat meg...azt már én sem élném túl."


Így már értem, ugyanis először azt véltem, attól félsz "csupán", hogy a barátod függősége elszakíthat titeket egymástól. De ezek szerint úgy véled, a Xanax-ba bele is halhat (?), és ez a fő ok, amit nehezen viselnél - ezt megértem.


Azonban annyit hozzátennék: bár én is mélyen érző ember vagyok, és sokat jelent számomra, ha párkapcsolatban vagyok, de egy ember élete -jelen esetben a tied- nem függhet egy szakítástól! Azt viszont megérteném, hogy ha tényleges veszély lenne ,hogy meghalhat barátod, az még inkább fájdalmas lehet számodra, de szurkolok, hogy rendeződjön a helyzetetek. Ha -neadjisten'- valami miatt mégis elszakadnátok, próbálj erős lenni, nem szabad, h párkapcsolattól függjön az életed; gondolj bele , milyen sok a tartósan magányos ember és és nem hal bele... legalább te éld túl ,de remélem, a barátod is! Látod, többen is említik: xanax függőségbe nehéz meghalni, szóval remélem, mindketten túlélitek.

Sajnos gyakorlati tanáccsal nem tudok szolgálni esetedhez.

2011. dec. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!