Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Én hogy segíthetnék, ha a...

Én hogy segíthetnék, ha a barátomnak személyiségzavara van?

Figyelt kérdés
Egyébként most lesz 18 éves,az alkohollal is vannak problémái
2011. jan. 2. 15:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Azzal tudnál segíteni, ha hozzá tudnád segíteni, hogy felvegye a kapcsolatot egy segítő szervezettel. Ilyen például a Hely, de a Googleval többet is találsz.

Persze erre nehéz rábeszélni, talán, ha megígéred neki, hogy együtt mentek oda, az segít.

2011. jan. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

elég nehéz az ilyenre rábírni :/

már többször próbáltam..de szerinte semmi baja sincs..

de mégis hogyan kezelhetném őt?

azért az se jó ha mindent ráhagyok

és mindent elnézek neki..

2011. jan. 4. 22:28
 3/5 anonim ***** válasza:
Mit értesz személyiségzavaron? Mit látsz, tapasztalsz?
2011. jan. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

igazából először nekem nem is tünt fel..csak anyum mondta h furcsán viselkedik mintha személyiség zavara lenne..rákerestem a neten és ezt találtam:


Az antiszociális személyiségek jellegzetesen reagálják le a konfliktusaikat, és nem törődnek a normákkal. Ezek az emberek impulzívak, meggondolatlanul cselekszenek, felelőtlenek, erkölcstelenek és képtelenek megakadályozni az azonnali elégtételszerzést. Kitartó, gyengéd kapcsolatokat nem tudnak másokkal kialakítani, de vonzerejük, tetszetősségük igen fejlett is lehet, amit ügyesen használnak fel céljaikhoz.

személyiségtípushoz gyakran társul alkoholizmus, gyógyszerfüggőség,


és ez igaz rá..

2011. jan. 8. 13:45
 5/5 anonim ***** válasza:

Az ilyen netes diagnózis elég megbízhatatlan. Persze, azért valami iránymutatást lehet belőle meríteni, de azért készpénznek venni hiba lenne.

Ha olyan, mint amilyennek leírtad, akkor a legjobb, ha szakítasz vele. És ez nem cserbenhagyás egy feltételezhetően kiskorú lány részéről. Megmenteni úgysem tudod, nem is a Te dolgod, és csak egy csomó sebet szerzel felnőtté válásod küszöbén. Ami talán egész életedre kihat. Esetleg iszákost csinál belőled. Jobbat érdemelsz.

A durva és szeretetképtelen embereket kerülni érdemes.

2011. jan. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!