Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A barátom kényszerbeteg (OCD)...

A barátom kényszerbeteg (OCD) annyira súlyos, hogy pszhiciátriára kell mennie. Meddig tarthatják bennt?

Figyelt kérdés

El mesélte,hogy milyen kényszergondolatai vannak. Pl:. Mondtam neki,hogy nézzen meg egy filmet,erre persze mondta hogy ha akarja ha nem,meg kell néznie,mert ha nem akkor történik velem valami. Mindig ellenőriz dolgokat stb. ezek annyira szerintem nem vészesek. Mondta,hogy támadnak néha olyan gondolatai,hogy ki tekeri a nyakam,persze ő nem akarja,csak az a hang mondja.

Olyan is volt,hogy mentek vásárolni,volt egy ütő,és olyan gondolata támadt,hogy most azzal mindenkit szétver az áruházban.

Ez nem normális,ezért is utalta be a pszhiológus a pszhiciátriára.

Én kitartok mellette,mert mindennél jobban szeretem,viszont félek,hogy nem-e fog csak meghülyülni bennt? elfelejteni dolgokat?

Akinek van ilyen tapasztalata,kérem szépen írjon!

köszönöm szépen



15/L


2011. dec. 22. 09:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem fog benn meghülyülni! Keményen át lesznek keverve benne a dolgok (folyamatos terápiák napi 5-6 órában, meg gyógyszer), de nem fog meghülyülni, csak azt a sok szart ami benne van, előbb fel kell kavarni, hogy aztán a helyére tudja magának tenni. Szóval ha meglátogatod, és zavartnak vagy szétesettnek látod, az tök normális, nem kell megijedni. Majd később jobban lesz :)

Egyébként maximum két-három hónapig szoktak benn lenni, de ez tényleg már a nagyon maximum.

Csak legyél mellette, mert ez most nagyon fontos neki!

Ezt személyes tapasztalatból írom, mert én is voltam benn, bár más dolog miatt.

18/F

2011. dec. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
17%

Nagyon példaadó a kitartásod, hogy úgy gondolod kitartasz mellette de én mégis azt mondom: Menekülj amíg nem késő!

Még megfelelő kezelések hatására sem biztos, hogy ki fog gyógyulni belőle!

Hány éves a srác? A családja hogy viseli?

2011. dec. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%

"Menekülj amíg nem késő!"


Mekkora paraszt vagy!!! Bárkinél bármikor beüthet egy betegség, akár pszichés akár másmilyen, szép is lenne, ha rögtön elmenekülne tőle mindenki! Egy beteg ember is megérdemli h szeressék bármilyen furcsa lehet neked!

Amúgy meg az igaz, lehet, hogy nem fog 100%-osan soha kigyógyulni belőle, lehet, hogy gyógyszert kell majd szednie, de azért elég jól kordában tudják már ma tartani az ilyesmit!

18/F

2011. dec. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

18/F

Köszönöm szépen a válaszod.:)

Megnyugodtam,hogy nem lesz rosszabb állapotban. Egyébként előre megmondták,hogy nem gyógyítható,csak kezelhető. :(



másik kommentelő: Igenis kitartok mellette,mert szeretem,úgy ahogy van. Mi az hogy meneküljek? Csak azért mert beteg?

15 éves ugyanúgy a barátom,és ő a legjobb ember akit ismerek! Szeret engem,és tudom hogy soha nem bántana. Együtt mindent megoldunk. :) Segítek neki,mindenben amiben csak tudok.

A családja jól viseli,de nagyon aggódnak érte,akárcsak én.

2011. dec. 22. 10:19
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem fog meghülyülni, csak legyetek vele sokat, és törődjetek az érzéseivel, ne hagyjátok elkalandozni. Sok sikert!
2011. dec. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon lehet tisztelni azt aki ilyen helyzetben is eggyüttmarad azzal az emberrel akit szeret!


Sok sikert!

2011. dec. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
31%

Kedves 18 éves nagy élet tapasztalattal rendelkező fiú!

Én a helyedben utána néznék OCD-s betegek gyógyulási esélyének statisztikájára.

Nagyon ritka ha valaki meggyógyul és nem utolsó sorban öröklődik. Ez nem holmi depressziós megbetegedés vagy holmi skizofrénia!

Rendkívül szép gesztusnak tartom ha valaki meg akar menteni valakit. Viszont azt már nem, hogy később ő maga is beteggé váljon.Mert valljuk be nem leány álom együtt élni olyan személlyel aki hosszú távon pszichésen "ránk telepszik".

Főleg a betegség okozta kiszámíthatatlanság amikor már nem tudja kontrollálni a cselekedetét a beteg és későbbi tragédiához vezethet! Nem azt mondom hogy szakítsa meg vele a kapcsolatot!

Egy 15 éves kislányról van szó! Aki előtt ott az élet!

2011. dec. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Igaz,hogy 15 évesen még sok minden van előttem,ez tény és való.

Egyébként nem úgy gondolkodom mint egy 15 éves,picit érettebb vagyok,hála az istennek:) Mondták már,hogy sok 20 éves felnőtt,nem gondolkodik úgy ahogy én.

El tudom dönteni,hogy mi jó nekem,és mi nem. A barátom mindennél fontosabb nekem,szeretem,és nem gátol meg semmiben. Rendesen tudok tanulni,jó tanuló vagyok,és ő csak motivál:)

Soha,még csak nem is kiabált velem,persze belegondoltam már hogy mi van ha kifordul magából a betegség miatt,és kitudja mit csinál. Tisztában vagyok ezzel is,de bízom benne,nem fogom elhagyni ezért. Szüksége van rám,szeret,és bennem bízík. Mellette van a helyem,és pont.

2011. dec. 22. 16:24
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"Kedves 18 éves nagy élet tapasztalattal rendelkező fiú!"


18 évesen több emberség szorult belém, mint beléd a 60 éved alatt.

Kiszámíthatatlanul, úgy hogy veszélyes pedig nem engedik ki. Nem kell riogatni itt a népet, ilyen nem lesz, szépen kordában lehet tartani gyógyszerrel.


Egyébként meg a 16-17 (nem tudom mennyi) éves barátja előtt is ott az élet! Vagy ő nem érdemel meg egy esélyt?

2011. dec. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
ja, a 18/F voltam...
2011. dec. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!