Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Látótérbeszűkülés, látászavar...

Látótérbeszűkülés, látászavar lehet-e pszichoszomatikus tünete valaminek?

Figyelt kérdés
Egy ideje rendkívül feledékeny lettem,nem tudok koncentrálni, a látóterem beszűkült, habár a vizsgálatok ezt nem mutatták ki, egyéb látásproblémáim is vannak, de 3 szemész nem talált semmit, sokat szédülök, főleg amikor lefekszem aludni, és néha a fülem is teljesen bedugul. Szerintetek ez lehet valamilyen pszichés dolog tünete, mellékhatása?

2012. jan. 1. 11:48
 1/3 anonim ***** válasza:
A többi, amit felsoroltál igen, de a látótérszűkülés az nem annyira..
2012. jan. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Sajnos igen, pszichésen meg lehet vakulni, le lehet bénulni, beszűkülhet a látás, legalábbis úgy érzi valaki holott a gondolkodás haladhat a zsákutca felé.


De lehet vérkeringési zavar azon a fejtájékon a szem és fűl régióbak-- nem szokott lenni migréned féloldalas?


Minden esetre tessék elmenni egy pszichiáterhez.


Egyszer régen még fiatal voltam. Reggel felébredtem ültem az ágyban semmi bajom nem volt. aztán fel akartam kelni. Letettem a lábam az ágy mellé de meg se moccant. Hívtam a kis fiamat gyere gyorsan irok levelet a doktornak hogy jöjjön ki lebénultam, nem mozdul a lábam.


Hozta a gyerek a papírt, tollat és írni akartam akkor pedig megvakultam. Akkor elszaladt az orvosért. de én közben lezöttyentem az ágyra és felemeltem a lábam feltettem-- csodálkoztam az ágyban mozgott, aztán csodálkoztam, hogy mindent látok, mintha nem is vakultam volna meg előtte. Egy éven keresztül kezelt az orvos és újra meg újra még is megállt a lábam valahol a legnagyobb forgalomban is-- dudáltak a kocsik hogy miért állok ott- én pedig lecövekelten megvakultan álltam.


Aztán felálltam az íróasztaltól mert akkor már dolgoztam és elhatároztam a klinikára megyek dolgozni és ismét tanulni. S furcsa mód attól kezdve soha többé nem történt ilyen problémám, viszont megdöbbentem a sok súlyos betegség láttán, mert én soha nem voltam beteg. S hálát adtam a sorsnak hogy egészséges vagyok és bármi is ért engem semmi se számít csak az a fontos egészséges vagyok és hogy van két csodálatos gyermekem 4-10 évesek akiket fel kell nevelnem. tanultam és osztályos és intenzív nővér lettem, állandó éjszakát vállaltam és igy mindenre jutott időm és pénz is a házamat is befejeztem, pedig elhagyott a férjem építkezés elején.


Soha azóta nem történt semmi bajom, viszont megtanultam, hogy semmi nem számit a kevésből is lehet spórolni a legmélyebb kátyúból is ki lehet mászni csak akarni kell és kitartani az akaratunk mellett.


Menj orvoshoz!

2012. szept. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Most látom csak hogy még januárban írtál bocsi. Remélem azóta megoldódtak a problémáid?
2012. szept. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!