Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van olyan hely, ahova befeküdh...

Van olyan hely, ahova befeküdhetnék és ellátnának életem végéig?

Figyelt kérdés
Tettem fel már hasonló kérdést, de nem kaptam normális választ. Képtelen leszek 18 éves korom után ellátni magam, most se tudok már lassan utcára se menni. Szüleimnek nem akarok terhére lenni. Létezik ilyen lehetőség?
2012. jan. 3. 19:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy lenne erre lehetőség, de megkérdezhetem, miért nem tudnád magad ellátni?
2012. jan. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nincsenek kilátásaim. Rosszabb napokon még az ágyból se tudok felkelni. Nemhogy érettségi, munka, stb.

Jelenleg is járok pszichiáterhez, lassan 5 éve próbálkozom, gyógyszert is szedtem. Nem lehet megoldani és én már nem is akarom.

2012. jan. 3. 20:10
 3/13 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Biztosan nem véletlenül tetted fel ezt a kérdést. Ismereteim alapján csak azt tudom mondani, hogy ha van is ilyen hely, az horribilisen sokba kerülne. Egyetlen idős személynek a gondozása is milliókat érő lakásába, és a nyugdíjába kerülne. És te még 18 sem vagy. Leírnád esetleg, mi késztet téged ilyen dolognak a leírásába? Ha akarod akár nyilvánosan, ha nem, akkor válaszolj a címemre..

2012. jan. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
valami betegséged van? vagy miért nem tudsz felkelni?
2012. jan. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

kórházból kivágnak egy idő után, és utcára kerülsz. csak a börtön marad, mint alternatíva.

nem tréfálkozok, sokan csinálják, hogy amint kiengedik őket, elkövetnek valamit, aztán vissza.

ha nem lenne benn ennyi cigó, én is ott ülnék már.

2012. jan. 4. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"Van olyan hely, ahova befeküdhetnék és ellátnának életem végéig?"


A börtön. De az első héten megbánnád, ha bekerülnél oda.


"Képtelen leszek 18 éves korom után ellátni magam"


Ez csak egy érzés. Az élet bonyolultnak tűnik tizenéves korban, és sok korodbelit félelemmel tölt el az, hogy egyszer önállóan kell élnie. Ha kevés az önbizalmad, akkor méginkább félsz tőle. Aztán minden félelem ellenére szép lassan beletanulnak a fiatalok az önálló életbe. 3-4 év múlva már várni fogod, hogy munkába állhass és végre elköltözhess otthonról.

2012. jan. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nem tetszenek a válaszok :(

Szellemi és testi fogyatékosok számára is vannak különböző otthonok fenntartva.

2012. jan. 4. 16:43
 8/13 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Írjál egy levelet a lakóhelyed szerint illetékes Polgármesteri Hivatal szociális osztályára. Írd le az állapotodat, ha van orvosi igazolásod, bármid, azt mellékeld. Aztán várd meg, mi történik.

2012. jan. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Előzőnek igaza van. De arra számíts, hogy alapos indok kell hozzá. Az nem elég, hogy nincs kedvem az élethez...néha még a komolyan rászorulókat is leszarják.
2012. jan. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Léteznek elmeszociális otthonok.

De ez erősen 22-es csapdája szituáció. Ha ennyire jól átlátod a helyzeted, akkor túl jól vagy, hogy bekerülj.

2012. jan. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!