Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lesz az LSD függő öcsémmel?

Mi lesz az LSD függő öcsémmel?

Figyelt kérdés
Én 31 éves férfi vagyok , szobafestő , saját lakással , feleséggel és egy fél éves kislánnyal , soha nem drogoztam . Az öcsém 23 éves , 13 éves kora óta füvezik , kb. 4 éve tolja rendszeresen a hallucinogént . Nem egyszer jött már haza 4 - 5 nap után teljesen bekattant állapotban . Amikor " józan " , akkor lassan , vagy nagyon gyorsan összefüggéstelenül beszél , mindenkivel gúnyosan és megvetően viselkedik , nem lehet vele két értelmes szót váltani , csak a magáét mondja ( érthetetlen szövegeket pl . olyan meleg van b*zdki hogy eltörik a sárkány a kanyarba , meg pl . " mingyá itt vagyok 5 percre elmegyek emeld má fel főzni a kávém fél órába egyszer keverd meg amig itt vagyok " . És ha válaszol az is nagyon lassú , vagy olyan gyors hogy érteni se lehet . Állandóan hátranéz az utcán , és az a mániája hogy helikopterrel követik őt . Van amikor meg a szobában meglát egy legyet és beszélgetni kezd vele . Minden sz*ron röhög ( pl . ha meglát a TV - ben egy autót azon is ) Nincs munkahelye , szüleinkkel él, nem veszik fel sehová . 17 évesen egyszer volt egy drogügye de akkor csak elkapták pár haverjával egy füves cigivel és megúszták eltereléssel . Hiába küldtük pszihologushoz de nem megy , van amikor meg el kezd ordítani velem meg nekem jönni . Pár ismerösöm azt mondta hogy rajta maradt a papíron és neki K.O egy életre . De ez ha így alakul tovább miben fog megnyilvánulni ? Tömeggyilkos lesz akár ?
2012. jan. 3. 22:01
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
inkább azt tippelem,h a rendörök elviszik majd valamiért,és sittes lesz!
2012. jan. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Én azon csodálkozom hogy még ez nem történt meg ! De nagyon féltem őt a börtöntől mert ott neki vége lenne ....
2012. jan. 3. 22:06
 3/28 anonim ***** válasza:
10%

Ez (is) egy nagyon szomorú eset. Kár, hogy nem sikerül idejében elejét venni a drogozásnak. Mostanra már valószínűleg annyira a hatalma alá került, hogy ha nem jut hozzá, bűnözni fog. Amíg el nem kapják...Az eddigi életvitele egyenesen arrafelé vezet. Igen, sajnos K.O. egy életre, csak az a kérdés, hogy milyen hosszú lesz az, ha így halad továbbra is...

Önszántából már nem tud lemondani a drogról, erőszakkal sem biztos, hogy tartósan sikerülne. Félek, hogy már komoly agyi károsodása van.

Szörnyű ilyet mondani, de tartsd távol a családodat, főleg a kislányodat tőle. Attól tartok, hogy te már nem sokat tehetsz érte, mert ha észreveszi, hogy bele akarsz avatkozni az életvitelébe, támadásnak veszi és jó, ha nem erőszakkal válaszol.

Sajnálom...

2012. jan. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

LSD nem okoz agykárosodást. súlyos személyiségzavara van, amit nem hajlandó belátni, ennyi az egész.

én is bélyegezek, talán ilyen lettem volna, ha a szüleim eltartanak, de hogy munkába kell járni, különben utcára kerülök, az egy elég komoly kontrolláló tényező.

2012. jan. 4. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Volt kollégám 40 éves , életében 5 alkalommal tolta a bélyeget több hónapos időközökkel még régebben mikor rokker korszaka volt , mesélt pár dolgot róla , az biztos hogy könnyen be lehet tőle gyogyózni . Na már most nekem az öcsém minden hétvégén tolja , hétközben pedig éjjel nappal füvezik pár nyomoronc hídlakó " barátjával " . Fizikai agykárosodást ha nem is okoz a szer , de az elméje nagyon nincs helyen és mivel az elmúlt tíz év ( 3650 nap ) - ből szerintem maximum összesen fél évet ( 150 nap ) volt józan , ezért maradandóan károsodott a felfogása , már csak azért is , mert az élete 90 % - át drog hatása alatt élte meg ...
2012. jan. 4. 11:24
 6/28 anonim ***** válasza:
biztos hogy eltorzult a személyisége ha folyamatosan be volt állva, mindannyiunké eltorzulna. abban azért nem hiszek, hogy maradandóan és visszafordíthatatlanul. abban igen, hogy ha önszántából nem akar változtatni, nem jár el például egy hosszú pszichoterápiába, akkor marad így.
2012. jan. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:

Öcséd eléggé bekattant, amint látom.


Vigyétek el sürgősen pszichiátriára, ha kell, erőszakkal. Az alapján, amit leírtál, ez még szerintem menthető állapot, csak mielőbb kezeltetni kell.

2012. jan. 5. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
Véletlen nem szipus az öcséd inkább?
2012. jan. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Minden létező drogot kipróbált már .
2012. jan. 5. 11:54
 10/28 anonim ***** válasza:
85%

Az LSD-re nem lehet rá szokni.

Én is toltam fél évig hetente 3xvagy 4x.

Gondoltam 1 et és nem vettem többet.

Papíron lehetetlen örökre rajta maradni, de a személyisége tényleg eltorzulhat eléggé.

2012. jan. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!