Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Agresszív gondolatok törnek...

Antimod kérdése:

Agresszív gondolatok törnek rám néha-néha. Szeretnék megleckéztetni embereket, miért van ez?

Figyelt kérdés

Néha teljesen önkéntelenül elképzelem, hogy megtámadnak az utcán, de leszerelem az illetőt (Aikidó) vagy szimplán csak egy megsemmisítő beszólással leckéztetek meg egy arrogánsan viselkedő egyént valamilyen másik helyzetben.


Miért van bennem ennyi indulat? Egy normális életet élő, 30 körüli férfi vagyok, párkapcsolat, munka rendben van, és - tudtommal - nincsenek súlyos komplexusaim sem, az önértékelésem is viszonylag rendben van.


2012. jan. 6. 09:41
 1/8 anonim ***** válasza:

"Néha teljesen önkéntelenül elképzelem, hogy megtámadnak az utcán, de leszerelem az illetőt (Aikidó) vagy szimplán csak egy megsemmisítő beszólással leckéztetek meg egy arrogánsan viselkedő egyént"


Mindenki fantáziál néha hasonlókat.


"Miért van bennem ennyi indulat?"


Az, hogy elképzeled, mit csinálnál, ha megtámadnak, nem indulat. Indulat mondjuk az lenne, ha minden apró bosszúságra ordibálással válaszolnál, vagy nehézségek, kudarcok hatására törnél-zúznál (nem elméletben, hanem a valóságban)

2012. jan. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

"Indulat mondjuk az lenne, ha minden apró bosszúságra ordibálással válaszolnál"


Így éltem le egész eddigi életemet, de ez most az utóbbi pár hétben durván megváltozott, jó irányba. (Gyökeresen más lett az életszemléletem, de most nem ez a lényeg.) Viszont ezek a dolgok, amiket a kérdésben írtam, megmaradtak.


Az is normális, hogy szinte vágyom arra, hogy beszóljak a hülye embereknek, és azt is képzelem, hogy leszerelem őket egy megjegyzéssel, és magukba néznek? Mert szerintem nem az.

2012. jan. 6. 09:56
 3/8 anonim ***** válasza:
Azt hittem ezzel csak én vagyok így és épp tegnap jutott eszembe, hogy kiírom majd kérdésként :-) Szóval nem vagy egyedül. Én nő vagyok, tele indulatokkal és agresszív gondolatokkal. Lehet, hogy hiányzik valami az életünkből, amivel kitombolhatnánk magunkat, pl. küzdősport, kocogás. Sok az adrenalin, amit le kéne vezetni és ezt jobb híján gondolatban tesszük meg. Te sportolsz? Én nem, viszont időset ápolok és részemről ez az amiért a türelmem fogytán van az emberek felé. Én művészettel próbálom levezetni a dolgokat.
2012. jan. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

nekem is hasonló gondolataim vannak, de szerintem mindenkiben van, max kevesebb


én 2 éve krav magázom és elképzelem, hogy belém köt egy cigány gyerek, vagy kettő és szarrá verem őket


vagy feltűnően méregetem őket a buszon, vagy ami nagyon felidegesít, ha a telójukról hangosan zenét hallgatnak, akkor mindig szólok h kapcsolják ki de gyorsan


sajnos amióta járok kravra, nem nagyon akarnak belém kötni, talán jobban érzik a magabiztosságot nemtom :/

2012. jan. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

09:56


"Az is normális, hogy szinte vágyom arra, hogy beszóljak a hülye embereknek, és azt is képzelem, hogy leszerelem őket egy megjegyzéssel, és magukba néznek?"


Szerintem 10-ből 10 ember csinálja ezt időnként, bár ha akad valaki, aki nem, az jelentkezhet.

2012. jan. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

"Szerintem 10-ből 10 ember csinálja ezt időnként"


Igen, de ez inkább öncélú, erkölcsileg győzöl a másik felett, tehát nem más, mint önámítás, gyarlóság. A való életben nem vagyok ilyen, nem szoktam kioktatni embereket, finoman jelzem, ha valamivel nem értek egyet. Arrogáns hülyéket persze úgy kezelem, ahogy megérdemlik, de egyáltalán nem keresem az ilyen alkalmakat, általában kellemetlenek a számomra.

Gondolatban mégis vágyom rájuk, ezt nem értem.

2012. jan. 6. 12:10
 7/8 anonim válasza:
ez normális. Adott esetben még jól is jöhet majd, bár kívánom, hogy ne legyen így!
2012. nov. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Lezárult ez a fejezet is, ma már nagyon ritkán törnek rám ilyen gondolatok, a belső nyugalmam sokkal teljesebbé vált, mint korábban. Köszönöm a válaszokat!
2012. nov. 8. 16:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!