Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elment az életkedvem, ez...

Elment az életkedvem, ez tényleg így lesz?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok,és egyik nap a suliban ültem és gondolkodtam,mi lesz velem?Befejezem az iskolát,elmegyek egy unalmas irodába vagy bárhova dolgozni aztán találok egy lányt, lesz pár gyerekem akikért tovább dolgozhatok,hogy eltartsam őket,és le van tudva az egész életem,megöregszem majd meghalok.Nem vagyok "emos" vagy ilyesmi és nem is akarok öngyilkos lenni,csak ez eszembe jutott és megrémített a dolog,lehet,hogy egy unalmas,átlagos élet vár rám,mindennap ugyanazt fogom csinálni és probálom elérni az elérhetetlent.

2012. jan. 6. 15:26
 1/2 anonim ***** válasza:
Csak akkor lesz így, ha nem mersz tenni ellene. Vázold fel azt, hogy mi az, amit szívesen csinálnál, és dolgozz érte, hogy elérd. Például nekem egy csomó zenész és táncos ismerősöm van, akik ebből élnek, imádják, de azért azt fontos tudni, hogy tiniként már napi sok órákat készültek erre.
2012. jan. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Így is történhet, de élhetsz színesebb, tartalmasabb életet is, rajtad áll, hogy állsz a kérdéshez. Pl.: ugyan azt a munkát úgy is végezheted, hogy csak azt számolod mire elég, amit fizetnek érte, de úgyis, hogy megtalálod benne kihívást, az alkotás örömét,végül a sikerélményt.

Az ilyen borús gondolatok és időnként túláradó életérzés jellemző a kamaszkorra, általában igen szélsőséges váltakozásban.

2012. jan. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!