Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak? Miért vágom...

Mit csináljak? Miért vágom meg magam újra, s újra?

Figyelt kérdés
Évek óta vagdosom magam, de nem bírom abbahagyni. Valamiért mindig sóvárgok utána, aztán ha megtörtént úgy érzem ennél nyugalmasabb állapot nincs a világon. Nem hiszem hogy mazochista lennék, mert amúgy nem tűröm a fájdalmat, vagy a megaláztatást. A legtöbb hegem valószínűleg soha nem fog elmúlni, mert néha szét is nyílnak azok a sebek.. Nem tudom miért van ez a sóvárgás, és hogyan küzdhetném le.
2009. máj. 23. 20:28
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Menj pszichológushoz.
2009. máj. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
47%
HA van kedved, írj privit, szívesen beszélgetnék veled. (Persze csak ha te is szeretnél...)
2009. máj. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
47%
Ez már amolyan függőség nálad, ha jól értem. Elsősorban akaraterő kérdése, hogy abbahagyd. Ha eszedbejut, hogy megvágd magad, tereld el a figyelmedet, kösd le magad valami mással, és ne menj éles tárgy közelébe. Vagy rémítsd meg magad: jusson eszedbe, hogy hogy fog kinézni a kezed, ha vagdosod. Régebben nekem is volt egy ilyen problémám, ám én inkább "karcoltam"(úgy értem, mintákat meg feliratokat... hálisten nem látszanak)
2009. máj. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok. Én is vagdosom magam és szinte én is függök tőle. Ha nem csinálom pár napig, akkor rosszul érzem magam.
2009. máj. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
47%
pszichológushoz emberek, de minél gyorsabban :S
2009. máj. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%

Az öncsonkítás mindig valamilyen erős belső szorongás miatt van,ami sokszor nem is tudatosul. Foglalkozz a lelkeddel, mert valamit üzenni akarsz magadnak, és a romboló energiákat magadra irányítod. Azért vagy függő, mert az eredmény, a fájdalom és a látható sebek olyan üzenetet hordoznak, mintha levezetted volna a feszültséged és bizonyos értelemben alkottál volna valamit. A destruktív energiák felszámolásának leghatékonyabb módja, ha megfordítjuk az előjelüket és kreatív energiákká alakítjuk. Ha megint késztetést érzel, a következő módszereket ajánlom (lelki és testi alkatodtól függően):

-írj - azonnal ragadj meg egy tollat meg egy papírt, és írj. ha nem tudod,mit, kezdd egy párbeszéddel, valahogy így: ketten beszélgetnek (mindegy,kik). azt mondja az egyik....

-alkoss - rajzolj, faragj! , vagy rombolj: törj össze kalapáccsal egy üveget vagy egy tányért vagy bármit, ami látványos és energiabefektetést igényel

- sporotlj - a késztetés jelentkezésekor alakítsd át az önsanyargatást: azonnal menj el futni, és addig hajszold magad, amíg össze nem esel

próbáld ki, hidd el, hihetetlen dolgokat fogsz megtudni magadról

ja, és még valami:

gondolkodj el rajta, mikor jelentkezik ez a dolog nálad, kapcsolódik-e valamilyen külső vagy belső eseményhez

pl megbántanak, vagy nem sikerül valami, esetleg napszakhoz, időszakhoz, évaszakhoz köthető-e, netalántán egy bizonyos személy váltja ki? ha találsz valamilyen támpontot, a legközelebbi "roham" jelentkezésekor próbáld ki a következőt: hozz létre magadban egy figyelő személyt, valami olyasmit, mint egy kommentátor, vagy riporter, és ha elkezded magad vagdosni, ez a riporter folyamatosan közvetítsen a "nézőknek", hogy mit, hogyan és miért csinál a versenyző, mi ezzel a célja, stb.


Ez a "betegséged" hatalmas segítséget nyújthat neked abban, hogy elindulj önmagad felfedezésére.

Jó kaland lesz, meglátod!

2009. máj. 24. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Mert kybaszott emo-s vagy!
2010. júl. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
EMÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓS vagyok:)
2010. júl. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szia, ha írsz egy privit én szivesen darabokra vagdoslak!
2010. júl. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!