Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Félálmomban irritáló hangokat...

Félálmomban irritáló hangokat hallok, miért lehet?

Figyelt kérdés
mikor a valóság és az álomvilág között vagyok, gyakran előfordul hogy erős robbanásokat hallok, és közvetlen utána megrándul az egész testem, de ez gondolom valami reakció az erőteljes hangra. 15/f
2012. jan. 8. 01:16
 1/8 bánomisén ***** válasza:
Elalváskor vagy ébredéskor van ez?
2012. jan. 8. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
elalvás
2012. jan. 8. 02:53
 3/8 bánomisén ***** válasza:

Jó, azért kérdeztem, mert elalváskor előfordul, hogy az ember hall olyat, ami nincs, valószínűleg ilyenkor egy-egy másodpercre elalszik és álmodik. A rándulás meg attól van, hogy lazulnak el az izmaid, ahogy alszol el, de felriadsz a "robbanásra".


Ezek teljesen természetes dolgok, én pl. nem robbanást hallok, hanem zuhanni szoktam, de a többi ugyanaz.

2012. jan. 8. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Elalváskor, illetve ébredés után előfordulnak hallucinációk, ez teljesen normális.


A robbanás hallása az egyik legszokványosabb hallucináció elalvás közben, a rángatózás pedig gyakori ilyenkor.

2012. jan. 8. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
de miért pont robbanásokat hallok? nem lehetne valahogy kellemesebbé változtatni?
2012. jan. 8. 11:26
 6/8 anonim ***** válasza:
Én meg általában beszédet "hallok", de az se kellemes, hanem inkább zavar az elalvásban. Ilyenkor kicsit felébresztem magam és utána már kuss van, mikor újra kezd elnyomni az álom. :) Ja és nekem meg általában futásra rándul meg a testem. :D
2012. jan. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

11:26


Hogy miért pont, azt senki sem tudja. Gyakori a robbanás, de az ágyúlövés, vagy sípolásszerű "műszaki" zaj, kiáltás is előfordul.

2012. jan. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"A robbanás hallása az egyik legszokványosabb hallucináció elalvás közben, a rángatózás pedig gyakori ilyenkor."


Ez pedig a legnagyobb baromság, amit ezen a héten eddig leírt valaki.

2012. jan. 8. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!