Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan ismerhetném meg jobban...

Hogyan ismerhetném meg jobban magam, és kereshetném meg, hogy mi az én célom az élettel?

Figyelt kérdés

elveszettnek érzem magam, nem tudom, hogy mit kéne csinálnom.Nagyjából jó tanuló vagyok, gimnáziumba járok, de nem érzem úgy, hogy ez kéne nekem, vagy az, hogy egyetemre menjek.De azt sem, hogy esetleg szakmunkásképzőbe v ilyesmibe. Valamit akarok magammal kezdeni, de halvány lila fingom sincs, hogy mit és ez nagyon aggaszt:/ valami sorsfordító eseményre várok, de nem jön. Jó, tudom, hogy nem itt a gép előtt kéne ülnöm, hanem cselekednem, de mit?:/


a kérdésemre érkező válaszokat előre is köszönöm.


2012. jan. 8. 15:22
 1/3 anonim ***** válasza:
72%

Én is így vagyok:) Ne ess kétségbe! Én pl.: halasztok egy évet és kimeek külföldre dolgozni(au pairenek) aki gyerekekre vigyáz és kis házimunkát is végez. Most annak nincs értelme szerintem hogy olyan egyemre menjen valaki ami nem is tetszik annyira,meg hogy csak legyen vhol!

Dolgozni is elmehetsz magyar országon,nekem ha nem jön be a külföld vissza jövök és dolgozok majd vmit és köbe kigondolom hogy hová-merre tovább. Ez sztem nem szégyen,legalább önállósodik az ember és több behatás éri talán mint pl: a suliban. De mindez csak az én véleményem:)

Am írj listát hogy mi érdekel,mit szeretsz és nézz utána ezeknek hogy hol lehet őket tanulni,melyik egyetemen merre helyezkedhetsz el ezzel a végzettséggel,mennyit lehet keresni majd ez által.

2012. jan. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
76%

A kérdéseddel nem vagy egyedül. (Szerencsére) én nem küzdök ezzel a problémával már, de régebben sajnos küzdöttem vele. Bár nekem úgy történt, hogy anno nagyon tehetséges voltam rajz területén, és szerettem is volna csinálni, de szüleim nagyon ellenezték, elmentem mást tanulni, azt a mást elvégeztem, azzal munkát nem találtam, elkezdtem dolgozni minimálbérért, ráadásul utáltam amit csinálnom kellett. Aztán egy nap találkoztam egy régesrégi barátommal, akit ezer éve nem láttam. Anno amikor még fiatalok voltunk, festettem neki egy képet, ő akkoriban kezdett gitározni tanulni. Szóval, aztán évek múltán összefutottunk, és megkérdezte hogy mi van velem... és hogy rajzolok-e még. Mondtam neki, hogy már nem. Ekkor az arcán egyszerre láttam a csalódást és a megdöbbenést. Elmesélte, hogy ő azóta gitároktatónak tanul, és együttesekben játszik.

Rájöttem, hogy az én problémám, hogy nem követtem és nem ragaszkodtam eléggé az álmaimhoz (amihez tehetségem is megvolt). Ez annyira aggasztott ezután, hogy 1 hónappal később felmondtam, és jelentkeztem az egyetemre, a vizsgákig volt még 3 hónap, mindent beleadtam a felkészülésbe, és voilá, felvettek. Azóta teljesen megváltozott az életem. És komolyan, nagyon boldog vagyok.

Mostanság más barátaimat is arra probálom bíztatni, akik szintén ezzel a problémával küzdenek, amivel te, hogy próbálják meg alaposan megismerni önmagukat, ami egyébként nem is annyira nehéz dolog. Előző írta, hogy írj listát arról, hogy miket szeretsz. Mi foglalkoztat? Milyen műsorokat kedvelsz a TV-ben...

Illetve van egy nagyon jó személyiségtípus teszt, tényleg mindenkinek csak ajánlani tudom, pláne neked, segítségedre lehet: [link]

Jahh, és mivel látom, hogy szívesen kezdenél magaddal valamit, tennél is valamit azért, hogy alakuljon az életed, így azt hiszem, meg fogod találni azt, ami a célod lesz, márcsak egy valamit kívánok mellé: kitartást, hogy elérd majd a célt, amit kitűzöl!

2012. jan. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Hogyan ismerhetném meg jobban magam"


Úgy, hogy különféle szituációkba belekerülsz, és utólag kiértékeled, hogyan viselkedtél bennük.


Egy másik út a pszichológiai vizsgálat.


"és kereshetném meg, hogy mi az én célom"


Azt nem megkeresed, hanem kijelölöd magadnak. Egyébként nem muszáj, hogy az embernek "célja" legyen "az élettel", sőt, az a normális alaphelyzet, hogy az ember nem kínozza magát ilyesmivel, mint nagy célok kijelölése.


"elveszettnek érzem magam, nem tudom, hogy mit kéne csinálnom."


Azt, ami érdekel és megy is. Ha nem tudod, mi érdekel és mi megy, akkor sok mindent ki kell próbálni, és rájössz.


"Nagyjából jó tanuló vagyok, gimnáziumba járok, de nem érzem úgy, hogy ez kéne nekem, vagy az, hogy egyetemre menjek."


Márpedig ez nem érzés dolga. Egyetemre kell járnod, ha megteheted, mert akkor jobbak lesznek az életkilátásaid minden téren.


Az egyetem arra is jó, hogy +5 éved lesz eldönteni, mit akarsz kezdeni magaddal :)))


"hanem cselekednem, de mit?:"


Felírod egy papírra az összes ötletet, ami az eszedbe jut. Aztán szépen végiggondolod őket. Némelyiket rögtön kiszórod, némelyiket nem. Amelyiket nem, azzal el kell kezdeni foglalkozni, aztán majd rájössz, hogy mi fekszik és mi nem.


Mondjuk 1. orvos akarok lenni, 2. informatikus akarok lenni, 3. építészmérnök akarok lenni, 4. jogász akarok lenni, 5. közgazdász akarok lenni stb. stb.


Na most ha egy halat sem tudsz megtisztíani, mert undorodsz a nyers hal felboncolásától, akkor (1) kilőve. Ha nem tudsz rajzolni, akkor (3) is kilőve. Mondjuk maradsz abban, hogy vagy közgazdász, vagy informatikus akarsz lenni. Elkezdesz olvasni közgázos tankönyveket meg elkezdesz szabad idődben programozni. Pár hónap alatt rá fogsz jönni, melyikhez van inkább kedved.

2012. jan. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!