Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy kisvárosban élünk, ahol...

Egy kisvárosban élünk, ahol sok a cigány, a nagy többsége kisegítő iskolát végzett. Milyen ellátást kapnak? Le vannak rokkantosítva? /A társadalomba nem tudnak beilleszkedni, munkájuk nem felel meg. /

Figyelt kérdés
2012. jan. 8. 16:59
 1/3 anonim ***** válasza:
63%
Szociális segélyt kapnak alanyi jogon. Neked és nekem, fehéreknek ez nem jár.
2012. jan. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nincs olyan támogatáás, ami alanyi jogon jár valakinek csak azért, mert cigány.

Ha elég súlyosnak vették az értelmi fogyatékosságukat, akkor valóban le lehetnek rokkantosítva. Vagy akár az idegeikkel. Emellé még családi pótlékot is kapnak a gyerekek után, sőt duplán, ha a gyereket is sérültnek mérték be.

2012. jan. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Aha. meg ugyanazon a jogon járó segély nekik duplája, mint a magyaroknak. Ugyanis ott voltam és láttam, a magyar 30 ezret kapott, a cigány meg majdnem 70 -et. Persze, hogy nincs ilyen... elvileg...
2012. jan. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!