Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet az oka annak, hogy...

Mi lehet az oka annak, hogy sose tudtam suliba beilleszkedni és mindig rám szálltak és barátaim alig voltak az évek alatt?

Figyelt kérdés

Mennyire kóros a jelenségem?Nem tudtam vagy csak nagyon keservesen beilleszkedni és nagyon kilógtam a sorból.(Igaz olyan szakmát választottam minden alkalommal ami nem passzol hozzám még a nagyszüleim szerint sem.)

Mindig alpári hangnembe beszéltek velem és ha visszaszóltam megakartak vagy megvertek .Mindig azzal magyarázták kiabálásukat,hogy idegesítően viselkedek de nem tudom mi lehet az idegesítő mert nem tudták megmagyarázni.Ha ritkán mégis előfordul,hogy valaki megemeli a hangját rám megijedek és nem merek visszaszólni mert bennem van,hogy esetleg megver.Az ilyen atrocitások kezelését hogyan tudom elsajátítani?Esetleg alkalmatlan vagyok az emberi kapcsolatokra?(Párom van és két gyerekem)Amikor dolgoztam akkor is előfordult bár nem sokszor fura konfliktus velem.Könnyen kiforgatták a szavaim ,hogy ezt mondtam és azt mondtam de mégse úgy gondoltam .


2011. szept. 13. 15:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem pszichés zavar, csak nem volt szerencséd a közösségekkel, ahova gyerekként kerültél. Felnőttként meg pl.munkahelyen eleve védekező állásba helyezkedtél, kicsit gátlásosság válhattál, és aki kötekedő típus, az kihasználja az ilyesmit.
2011. szept. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az én szüleim mindig beleszóltak a döntéseimbe egészen kisgyermekkorom óta.Általános iskola alsó tagozatába német tagozatra akartam menni.Nem engedte mert úgyis megbukok.Általános suli után a helyi gimibe szerettem volna menni de nem engedtek mert úgyis megbukok holott egyik próbálkozással sem veszítettem volna semmit.,,Csak "szakmunkásképzőbe engedtek,csak kézműves irányba leszarva,hogy hülye vagyok hozzá és nincs kézügyességem.Többször kerültem olyan közösségbe anyám miatt ahol már előre bejósolható volt,hogy kiutálnak.Csak olyan helyre tudtam beilleszkedni amit önként választottam.2001-be elkezdtem egészségügyibe járni és egy év után rájöttem nem nekem való.Ott akartam hagyni aminek következtében anyámék akkora cirkuszt csináltak mint a ház.Következmény:keservesen elvégeztem tele kudarc élménnyel.Kinéztek a társaim mert nem oda való vagyok.A nővérek is összesúgtak mindig a hátam mögött.Nagyon jól esett.Szóval sok ilyen keserves pillanatot elkerültem volna ha nem anyámra hallgatok. 32 éves leszek 2 gyerekem van és anyám a mai napig nem tudja ki vagyok és mihez vagyok hülye és mihez nem, de rajta kívül mindenki ismer.
2011. szept. 13. 15:37
 3/10 A kérdező kommentje:
Istenigazából nem szabadon választottam a helyeket hanem erős szülői befolyásolás hatására.
2011. szept. 13. 15:38
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy alkalmas vagy emberi kapcsolatokra, ha jó a házasságod, a gyerekeid szeretnek és felnéznek rád - ezt a buta gondolatot felejtsd el végleg.

A megoldást pedig te magad írtad: gyerekkorod óta azt hallgattad a számodra legfontosabb kritikusaidtól, a szüleidtől, hogy mit NE csinálj, azért, mert úgyis ELEVE KUDARCRA vagy ítélve. Ezt a hibás szülői programot kell átírnod magadban jóra: TUDNOD kell magadról, hogy miben vagy jó, hogy neked is vannak értékeid. Kár azon rágódni, hogy miért ment nehezen a beilleszkedés az iskolákba - pontosabban tisztán látod már, hogy miért ment úgy, ahogy. Visszamenni az időben nem tudsz, marad az elfogadás ami történt, megtörtént. Szerencsére ismered az okok java részét, s nem fogsz többé ugyanabba a gödörbe esni ezáltal. Bízz magadban, ha már a szüleid, akiknek alapvető "feladatuk" lett volna, ezt nem tették meg akkor, amikor a leginkább szükséged lett volna rá-


Vállald fel magad, hogy az vagy, aki és tudd, hogy nem érsz kevesebbet. Mert amíg minden emberi szituációba úgy mész bele, hogy alapból alárendeled magad, addig úgy is fognak bánni veled - megemelik a hangjukat, esetleg meg is vernek.

Az emberekkel való kommunikáció tanulható, itt egy oldal, talán kezdd itt: [link]

2011. szept. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hála istennek a párom nem olyan,hogy alpári hangnembe beszél velem és nem dirigálós típus.Mindig is taszítottam valamilyen oknál fogva a dirigálós,agresszív pasikat.Mindig otthagytak .Valószínű olyan nagyon súlyos mértékbe nem vagyok alárendelődő.A párom szerint is makacs vagyok és öntörvényű.
2011. szept. 15. 11:30
 6/10 A kérdező kommentje:
Olyan nagyon nem kell alárendelődőnek lenni ahhoz ,hogy megverjenek valakit vagy ne beszéljenek szépen az emberrel.Főleg ha a többség nem szereti az egyént.
2011. szept. 15. 11:57
 7/10 A kérdező kommentje:
Ha az ember tartósan olyan dolgot csinál amihez hülye az természetesen befolyásolja az emberi kapcsolatokat.Biztos van benne logika.
2011. szept. 15. 12:19
 8/10 anonim ***** válasza:

"Valószínű, olyan nagyon súlyos mértékben nem vagyok alárendelődő. A párom szerint is makacs vagyok és öntörvényű."


"Olyan nagyon nem kell alárendelődőnek lenni ahhoz, hogy megverjenek valakit vagy ne beszéljenek szépen az emberrel"


Most kiragadtál valamit és azon rugózol. Az alárendelődést úgy értettem, hogy alapból azt sugárzod ki magadból, amikor egy idegennel találkozol, hogy félsz tőle, hogy bánthat, hogy azt gondolod róla, erősebb nálad és ezzel vissza is fog élni - ezt a másik megérzi és emberi ösztön: kihasználja.

Pusztán elég egy olyan szitu, hogy szinte egyszerre értek a pénztárnál álló sor végére, és biztos vagyok benne, hogy ha egy fél lépéssel előrébb is vagy, akkor is beállnak eléd. ÉS hiába teszed szóvá, alulmaradsz. Nem erről van szó? Javíts ki, ha nem ez a problémád, hogy napjában ehhez hasonlók esnek meg veled.


Őszintén, azt hittem, férfi vagy - tényleg nem valami normális dolog egy nőnek attól rettegnie, hogy szóváltásba keveredik és megverik. És az sem normális, ha alapból csúnyán beszél egyik ember a másikkal.


Az, hogy otthon makacs vagy, egy dolog, otthon mindenki "bátrabb". Továbbra is azt tudom javasolni, hogy ha ezek a jelenségek nem szűnnek meg az életedben, akkor próbálj meg másképp kommunikálni.

2011. szept. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Értelek.Te az idegennel való találkozásra érted.

Hála istennek ilyen szitukba nem kerülök.Inkább engem engednek előre.Nem is a jelenről beszéltem.

2011. szept. 19. 09:56
 10/10 anonim válasza:
nekem apám pont ilyen mint a te szüleid :'(
2011. okt. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!