Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől alakulnak ki a lelki...

Mitől alakulnak ki a lelki problémák? Csak annak vannak lelki problémái, aki nem szereti magát?

Figyelt kérdés
Olvastam hogy lelki problémái csak annak vannak,aki nem szereti önmagát,v.miért hibáztatja magát,nem tud megbocsátani magának dolgokért,és másoknak sem. & azt is hogy valójában a lelkileg kreált problémáinkba menekülünk,ahelyett hogy szembe néznénk dolgokkal,elfogadnánk dolgokat. Hát nem tudom mit gondoljak. Neked mi a véleményed?
2012. jan. 8. 18:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Lelki problémákat a környezet hatása is okozhat, pl. lehet hogy egészséges az egyén önértékelése, vagy önbizalma...stb. de a külső közeg (család, barátok, tanárok) ezt leépítik. Ilyen is van.

Változó, hogy kinek miért alakul ki, de nem biztos, mindig az egyén önértékelési zavara miatt. Vannak olyanok, akik pesszimisták, csúfak, és ezáltal nem lesz önbizalma, és utálni fogja magát.

De van olyan is, aki elégedett magával a környezete mégis le akarja építeni...Ha erős, akkor túllép ezen, és nem merül el ezekbe a lehúzó dolgokba, de a gyengék előbb-utóbb elhiszik hogy ők olyanok, amilyennek a környezete látja és meggátolja a további fejlődésben.

Sok pszichológus általában pozitív dicsérettel, biztatással szokta az ilyen embereket építeni, mert ez kissé erősíthetik bennük azt, hogy ne a lelki bajok között bújjunk meg, hanem feloldjuk a gátat és felemelkedjünk, ezúton fejlődhessünk.

2012. jan. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
szerintem a gyengeség az oka.
2012. jan. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"szerintem a gyengeség az oka."


Szerinted. De ez ugye nem mérvadó.

2012. jan. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
kötekedni szeretnél?
2012. jan. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Lelki probléma nagyon sok mindentől kialakulhat. Sok olyan van, ami gyerekkora vezethető vissza, sok olyan van, ami bizonyos élethelyzetben alakul ki illetve bizonyos élethelyzetben aktivizálódik és nagyon nagy szerepe van a lelki problémák kialakulásában a genetikának, családi halmozódásnak.
2012. jan. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"kötekedni szeretnél?"


Hát mernék?

2012. jan. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!