Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A testvéremnek önértékelési...

A testvéremnek önértékelési problémái vannak, hogy segíthetnék?

Figyelt kérdés
egyszerűen túl negatív. úgy gondolja ő semmire sem jó és senkit sem érdekel. már többször \'beszéltem\' (amennyire lehet) vele de általában ő ordibálni kezd. Próbálok neki tanácsokat adni, de csak azzal példálózik ő már belefáradt, h meg próbál változni, mindig kudarcba fullad, nincs motivációja, stb. saját maga egyszerűen nem érdekli. a próblémái tinikorában kezdődtek, szinte biztos vagyok h a gimi az oka, mivel nem volt túl jó a társaság (a mennyi pénzed van mit hordasz kit érdekelnek a belső értékeid kategória). És sajnos nincsenek közeli barátai, akivel tényleg bármit megbeszélhet és tényleg törődnének vele. nekem meg nem mond el túlsokmindent. Ha esetleg számít, mindketten egyetemre járunk, én vagyok a fiatalabb pár évvel.Esetleg tudna valaki tanácsot adni?
2009. jan. 9. 23:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Milyen nemű?

A titok hogy a háttérből segítsd őt. Valójában ő akarja, hogy segíts neki, sőt, pozitívan akar gondolkodni, de nem megy.

SOKSOKSOK sikerélmény kell neki.

pl. ha lány, mondd azt, h ezmegez megdicsért (még ha nem is így van), vidd el szépségszalonba, vásárolni, dicsérd sokat (de csak kicsiket, pl. ma milyen szép vagy)


ha fiú akkor minden helyre vidd el, ahol lenni szeret, mondd h láttam h hogyan nézett rád az a csaj, segíts neki egy új hobbit keresni, és őt is dicsérheted


esetleg TE kérj TŐLE segítséget, valami olyan dologban, amit tudod h ő meg tud oldani

2009. jan. 10. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi a tanácsot. igyekszem megtenni minden tőlem telhetőt (bár azt nem hiszem, h konkrétan tőlem várna segítséget, de hátha elfogadja(: )
2009. jan. 10. 02:02
 3/4 A kérdező kommentje:
jah és nőnemű
2009. jan. 10. 02:04
 4/4 anonim ***** válasza:

Sztem első, hogy nem változni próbáljon, hanem fogadja el önmagát.

Fzikia-filozófia tanárunk mondta, hogy 19-21 éves korunk után elérjük azt, hogy elfogdjuk magunkat olyannak, amilyenek vagyunk. Reménykedj, hogy hamar bekövetkezik. Miután ez megvan, lehet gyakorolni a fejlesztést. Hogy meglássa a saját szépséget (pl. számomra minden lány szép tud lenni, a nagyon csúnyában is meglátok valamit. (azért amit meglehet, azt meg kell tenni - smink nélkül látva a hollywoodi sztárok néha megdöbben az ember :))

2009. jan. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!