Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Összetett problémám van, el...

Összetett problémám van, el vagyok keseredve. Úgy fél éve vannak tüneteket, amik hasonlitanak az agorafobiához. Miket tanácsoltok?

Figyelt kérdés
Csak Pesten van igy. Nem tudom hogy mennyire lehet a háttere hogy 2 iskolát csináltam egyszerre? ( bár a másik iskolát eröltették).
2012. jan. 12. 11:45
 1/9 tetris ***** válasza:

Úgy veszem ki, hogy nem Pesten élsz. Vagyis naponta sokat utazol, ráadásul egyszerre két suliba jársz. Akkor min csodálkozol? A közlekedés Budapesten már önmagában egy kész idegbaj, és akkor még ott vannak a sulik, amik nyilván más és más helyeken vannak. Vagyis oda is utazni kell.

Félév van, vagyis a jegyeket mostanában zárják le. Ez is idegesség.A másik suliba meg még nem is szivesen jársz.

Kész csoda, hogy még normális vagy.

Nincs veled semmi baj, csak fáradt vagy, nyúzott fagy, idegileg kimerültél. Hétvégén aludj sokat!!!!!!!!!

2012. jan. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szia! köszi a válaszod... a baj ott van hogy a másik sulinak már vége.... és nem értem hogy miért most jött elő:(((( Annyira rossz ez igy.
2012. jan. 12. 12:01
 3/9 A kérdező kommentje:
És igen, a másik suli Egerben volt. Most is járok egyetemre, nem messze Pesttől, és ott már szinte minden vizsgám megvan, szép jegyekkel és nem mult el sajnos ez a szorongás.
2012. jan. 12. 12:02
 4/9 anonim ***** válasza:
Menj el a háziorvosodhoz. Ő tud adni beutalót, ha szükséges, gyógyszert, vagy tanácsot. Ne várjál vele, nem múlik el.
2012. jan. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igen,gondokoztam rajta. Csak azza az a baj, hogy csak gyógyszerekkel tudna megoldást adni.

Nem tuom az milyen megoldás hosszu távon. Azért nem mentem még eddig orvoshoz, mert most kipróbálok egy módszert, és eddig hatott. 1 hónappal ezelött még ki sem mertem a fejem dugni a lakásbol, bár tényleg csak 7 végente szoktam pesten lenni. 2 napja már hála égnek egyedül merek sétálni a környéken. Sajnos elég forgalmas helyen lakik a párom ( Blaha tér :SSS). De figyelem hogy mikor vagyok tünetmentes.

Ez az egész mizéria ottkezdödött hogy diploma után kimentem Londonba, ott várt már a párom ésegyedül voltam Pesten addig. És nagy bátran egyedül neki vágtam a Margit-szigetnek. Oda fele nem volt semmi baj, de visszafele.... hát tömeg volt a villamoson, heves szivdobogás, minden sötét volt elöttem. Csak a megállókat számoltam hol szálljak le. Azóta sokzsor elöfordul, hogy vért izzadok, mire a villamossak kiérek/érünk a Nyugatiig. De ez már elöre lépés volt nálam hogy 2 napja egyedül tudtam kicsit sétálni. De tudom hogy ennek a hátterében sajna a másik iskola (ahol végeztem) miziriája áll.

Köszönöm hogy válaszoltál a kérdésemre. Szép napot!

2012. jan. 12. 14:10
 6/9 tetris ***** válasza:

Tökéletes leírását adtak a pánikbetegségnek. Az orvos nem véletlenül akart gyógyszert írni. Azért, mert arra van szükséged. Különben a pánikbetegség egyre jobban eluralkodhat rajtad, és a végén teljesen bezárulsz. Önmagad börtönébe jutsz. Hidd el tudom, mert én már végigcsináltam. Gyógyszert szedek rá 16 éve, és kutya bajom. Miért olyan nagy dolog beszedni a napi egy tablettát, ha egyszer arra van szükség? Nem értem az emberek felfogását. Akinem fáj egy kicsit is a feje, simán bekap egy pirulát. De aki olyan pánikos, hogy már a Margitszigetre se mer kimenni, az miért nem látja be, hogy beteg? Az ember lelke ugyanúgy megbetegedhet, mint a teste. Erre ugyanúgy gyógyszereket kell szedni, mint a test betegségeire. A különbésg abban van, hogy egyes lelki betegségeket a múltban keletkezett traumák váltanak ki, amiket pszichoterápiával is lehet oldani.

Sajnos a pánikbetegség elég nehezen, lassacskán gyógyulgat, ha csak pszichoterápiával kezelik. Az én esetembel az volt, hogy legalább másfél évig boncolgattuk az életemet, de semmi javulás nem volt. Aztán felírta a gyógyszert, és hat hét múlva már semmi bajom nem volt.

Miért nem fogadod meg az orvos tanácsát? Gondolod, hogy nem ért hozzá? Akkor keress fel egy másik orvost! És ha az is ugyanazt mondja, akkor talán már hinni fogsz a szakembereknek, és nem bírálod felül őket.

Szívből kívánok jobbulást!!!!!!!

2012. jan. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Kedves Tetris!


Valahol igazad van, csak ez máshol tényleg nem jön elö. Esztergomban , ahol tanulok, ott minden gond nélkül teszek sétákat, nem gond ha sorba kell állni stb... Itt is csak ugy okoz gondot, hogyha egyedül kellene elmennem.... Hallottam esetekről, hogy az illető már kisérővel sem mert utcára menni. De nálam hála égnek nincs igy. És ezért próbálkozom inkább a pszichoterápiával elöször.

Köszönöm a jókívánságot. Esetleg magánlevél formájában szivesen elolvasnám hogy neked mik voltak már a legsúlyosabb tüneteid, amikor gyógyszerhez fordultál.

2012. jan. 12. 14:53
 8/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Az a baj, hogy ez a betegség ( ha nem kezeled ki gyökerestől) mindig meg fog találni, ha valami miatt magad alatt leszel. Ez pedig lehet a terhesség alatt, vagy épp szüléskörül, vagy csak ha rossz a napod. Valóban úgy van, ahogy az előző írta: ha fáj a fejed, beveszed a tablettát. De amikor pszihés betegséged van, akkor szégyelled. Pedig ez ugyanolyan betegség, mint bármelyik más. Csak sokkal lassabban gyógyul. Még gyógyszerrel is.

2012. jan. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

16 éve gyógyszeren élsz, és ezt látod megoldásnak? Ez csak elkendőzése a dolgoknak, nem gyógyulás. Valóban örömteli, ha nincsenek rohamaid, de nem vagy gyógyult.

Ez a betegség tényleg iszonyú nehezen gyógyítható. Az orvosok ezt tudják nyújtani.

Lehet, hogy ez a járható út az elviselhető élethez, de én úgy érzem, még nem vagyok olyan durván beteg, hogy ne tudnám kipróbálni előtte mondjuk a természetgyógyászatot. Most kineziológushoz megyek holnap, meglátjuk, mit tud nyújtani. A patikában egy remotiv nevű orbáncfű kivonatot vettem. Teljesen gyógynövényalapú, semmi kemikália, és antidepresszánsként használják. Jól működik. Budapesthez pedig annyit írnék, hogy nagyon nehéz város, és én is hasonlóan vagyok vele. Vidéken minden könnyebben zajlik le nálam is. Nem vagyok ott sem teljesen tünetmentes, de pozitív, megnyugtató gondolatokkal simán kezelem.

2012. febr. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!