Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet az oka annak, hogy a...

Mi lehet az oka annak, hogy a hugom rengeteget tanul szorgalmasan és vizsgáin egyeseket kap?

Figyelt kérdés
Légyszives vedd komolyan a kérdést, valamilyen pszichés, neurológiai gondra gyanakszom, mert ha én ennyit tanulnék, mint ő, hatos átlagom lenne az ELTE-n! Oké, hogy kemény a suli, de legalább arra adjatok légyszi ötletet, hogy milyen szakemberhez forduljon? pszichológushoz? vagy van valami szakdoki erre? Előre is hálásan köszönöm a segítő válaszokat!
2012. jan. 12. 21:11
 1/7 anonim válasza:

Biztos,annyit tanul,amennyit te gondolod?

És mégis,mennyire izgulós?

2012. jan. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Valamilyen belső probléma elvonja a figyelmét? Nálam az szokott lenni, hogy hiába tanulok órákat, ha van valami problémám, vagy valamin aggódom, akkor semmi másra nem tudok koncentrálni.
2012. jan. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, h csak magol, és nem tanul, így nem érti és nem tudja hasznosítan a tudást. Vizsgán meg nem feltétlenül azt kérik, ami le van írva
2012. jan. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

mondjuk lehet rossz a tanulási módszere...vagy vizsgán nagyon bestresszel és elfelejti

középsuliban semmi hasonló gondja nem volt?

végülis lehetnek lelki okai, szval a pszichomókus nem rossz ötlet...

[link]

"Van, aki csak előző este veszi kézbe a könyvet, gyorsan átfutja, majd másnap ír egy 90 százalékos felvételit. Van, aki hónapokig készül a megmérettetésre, mégsem jut át a rostán."

2012. jan. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy nem megfelelőek a képességei. Vagy nem jó a tanulási módszere. Vagy annak ellenére, hogy felette ül egész nap, nem koncentrál rá, fejben egész máshol jár.

Vagy vizsgán leblokkol.

Vagy egyszer szar tanárt fogott ki, megbukott, utána meg már csak stresszel.

2012. jan. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm az eddigi segítőkész hozzáállást, mentek a pluszok.


Magamhoz viszonyítottam egyébként, nekem elég volt átfutni régebben a prezentációkat kétszer háromszor amiket adtak, igaz másik iskolában, de amit ő művel -órákig benn van a szobájában és tényleg tanul füldugóval, hogy ne tudja semmi zaj elvonni a figyelmét! Nekem nem hazudna erről és ott is szoktam vele lenni, látom mennyit ír át a füzeteibe a könyvekből. Igen, lehet rossz a módszere, lehet leblokkol, de, hogy egyest kapjon az írásbeliken ennyi tanulással az iszonyat aggasztó!


Gyerekkorában is különtanárhoz járt, hogy segítsenek neki tanulni, de úgy láttuk kinőtte középsuliban amikor különtanár nélkül is hozta az ötösöket.


Mi a szakmája annak aki ezt diagnosztizálja/gyógyítja?

2012. jan. 12. 21:34
 7/7 anonim ***** válasza:
pszichológus, esetleg gyógypedagógus
2012. jan. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!